Skocz do zawartości

Cena/jakość 6-7 tys.


rakins

Recommended Posts

Najlepiej to wziąć 2 pary kolumn i ze dwa wzmacniacze na porównania. Ja po tygodniu już zapominałem jak grał poprzedni. Wybierz jakieś dwie o różnych charakterach brzmieniowych kolumny i sprawdzisz które granie ci odpowiada. Ja przed odsłuchami nie sądziłem że lubię miękkie i ciepłe brzmienie.

I nie przejmuj się, jeśli będziesz wypożyczał w tym samym sklepie co ja to uwierz mi że nie ma ze strony obsługi żadnej presji. Myślę że mógłbym jeszcze spokojnie z co najmniej jedne kolumny potestować i nic by się nie stało i w sumie żałuję że tego nie zrobiłem bo takiej okazji mogę już nie mieć.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

9 godzin temu, Nowy123 napisał:

Najlepiej to wziąć 2 pary kolumn i ze dwa wzmacniacze na porównania. Ja po tygodniu już zapominałem jak grał poprzedni. Wybierz jakieś dwie o różnych charakterach brzmieniowych kolumny i sprawdzisz które granie ci odpowiada. Ja przed odsłuchami nie sądziłem że lubię miękkie i ciepłe brzmienie.

I nie przejmuj się, jeśli będziesz wypożyczał w tym samym sklepie co ja to uwierz mi że nie ma ze strony obsługi żadnej presji. Myślę że mógłbym jeszcze spokojnie z co najmniej jedne kolumny potestować i nic by się nie stało i w sumie żałuję że tego nie zrobiłem bo takiej okazji mogę już nie mieć.

Ja przed odsłuchem sądziłem iż lubię miękkie i ciepłe kolumny :P  często nie wiemy co tak naprawdę chcemy , autorowi tematu zapodałem przynajmniej po 2 ciepłe/zimne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Odsłuchaj na razie te i nam powiesz czy skracamy czy rozszerzamy liste. 

 

Piotr

Po przeczytaniu jeszcze kilku tematów tknęło mnie  czy do listy nie warto dopisać Cyrus One, ale wtedy już budżet może tego nie wytrzymać,  bo gdzie jeszcze dac+np. malina no i kolumny? (ale przy dobrych rabatach kto wie?). A z drugiej strony może jednak używany wzmacniacz z pewnego źródła np. od pumpurka typu Cambridge Audio 740 - 1200 zł. Wtedy więcej kasy na strumieniowiec, dac no i kolumny?. Pozdrawiam?

18 minut temu, Kubakk napisał:

Ja przed odsłuchem sądziłem iż lubię miękkie i ciepłe kolumny :P  często nie wiemy co tak naprawdę chcemy , autorowi tematu zapodałem przynajmniej po 2 ciepłe/zimne

Kubakk jeszcze raz dzięki za propozycje?, nie wiem jeszcze jak to do końca technicznie będzie wyglądało, choć widziałem na stronie s4home zapis. Ciekawi mnie jakby to było w przypadku 2-3 wysyłek biorąc po 2 źródła i po 2 pary kolumn?

Pozdrawiam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rakins napisał:

?

Kubakk jeszcze raz dzięki za propozycje?, nie wiem jeszcze jak to do końca technicznie będzie wyglądało, choć widziałem na stronie s4home zapis. Ciekawi mnie jakby to było w przypadku 2-3 wysyłek biorąc po 2 źródła i po 2 pary kolumn?

Pozdrawiam?

Normalnie. Wystawiają ci pro-formę na sprzęt płacisz przelewem po zaksięgowaniu kasy wysyłają kurierem do ciebie. Jak chcesz zmienić np.wzmacniacz na inny to wysyłają kuriera po odbiór jednocześnie wysyłając inny. Ja kupujac u nich ostatecznie nie zapłaciłem za żadną przesyłkę. Mało tego raz wysłali mi wzmacniacz a kurier nie odebrał starego i miałem dwa a zapłacone za jeden. Jakbym był frajerem to bym miał dwa w cenie jednego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2018 o 18:59, Nowy123 napisał:

Normalnie. Wystawiają ci pro-formę na sprzęt płacisz przelewem po zaksięgowaniu kasy wysyłają kurierem do ciebie. Jak chcesz zmienić np.wzmacniacz na inny to wysyłają kuriera po odbiór jednocześnie wysyłając inny. Ja kupujac u nich ostatecznie nie zapłaciłem za żadną przesyłkę. Mało tego raz wysłali mi wzmacniacz a kurier nie odebrał starego i miałem dwa a zapłacone za jeden. Jakbym był frajerem to bym miał dwa w cenie jednego.

Dzięki za info, a ty brałeś chyba u s4home, więc tak to u nich wygląda?

Tak z ciekawości ile sprzętów ostatecznie wziąłęś zanim wybrałeś te swoje cudeńka?

 

Dnia 28.12.2018 o 16:54, rakins napisał:

Po przeczytaniu jeszcze kilku tematów tknęło mnie  czy do listy nie warto dopisać Cyrus One i CA CXA 80, ale wtedy już budżet może tego nie wytrzymać,  bo gdzie jeszcze dac+np. malina no i kolumny że o kablach nawet nie wspominam? (ale przy dobrych rabatach kto wie?). A z drugiej strony może jednak używany wzmacniacz z pewnego źródła np. od pumpurka - Cambridge Audio 740 - 1200 zł. Wtedy więcej kasy na strumieniowiec, dac no i kolumny?. Pozdrawiam?

 

Ponawiam zapytanie  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, brałem w s4home.

Miałem jedne kolumny- heco aurora700, które już wstępnie wybrałem po odsłuchu wielu innych w salonach audio a do tego po kolei- nad c356bee, dacmagic 100, yamaha 803d, ca cxa 80, magnat mr780 i na koniec jak już wiedziałem że to bedzie albo magnat albo nad jeszcze raz wziąłem c356bee z dacmagic 100 i oba miałem w domu żeby się upewnić który lepiej gra. Możesz oczywiście wziąć od razu dwie pary kolumn i dwa wzmacniacze tylko wtedy trzeba zapłacić sporą kaucję ( bo nikt ci nie wyśle gratis chyba że przez pomyłkę tak jak mnie) strachu nie ma bo kaucję po zwrocie sprzętu miałem na drugi dzień spowrotem na koncie co do złotówki.

Moge ci jedno doradzić, napisz do Piotrka po ceny za konkretny sprzęt jaki sobie upatrzysz albo jaki on ci doradzi (robi lepsze ceny niż panowie w sklepie)a potem do sklepu do pana Staszka żeby ogarnął wypożyczenie w/g ustalonych cen z Piotrkiem i tyle. Ja tak robiłem i bylo cacy.

 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nowy123 napisał:

Tak, brałem w s4home.

Miałem jedne kolumny- heco aurora700, które już wstępnie wybrałem po odsłuchu wielu innych w salonach audio a do tego po kolei- nad c356bee, dacmagic 100, yamaha 803d, ca cxa 80, magnat mr780 i na koniec jak już wiedziałem że to bedzie albo magnat albo nad jeszcze raz wziąłem c356bee z dacmagic 100 i oba miałem w domu żeby się upewnić który lepiej gra. Możesz oczywiście wziąć od razu dwie pary kolumn i dwa wzmacniacze tylko wtedy trzeba zapłacić sporą kaucję ( bo nikt ci nie wyśle gratis chyba że przez pomyłkę tak jak mnie) strachu nie ma bo kaucję po zwrocie sprzętu miałem na drugi dzień spowrotem na koncie co do złotówki.

Moge ci jedno doradzić, napisz do Piotrka po ceny za konkretny sprzęt jaki sobie upatrzysz albo jaki on ci doradzi (robi lepsze ceny niż panowie w sklepie)a potem do sklepu do pana Staszka żeby ogarnął wypożyczenie w/g ustalonych cen z Piotrkiem i tyle. Ja tak robiłem i bylo cacy.

 

No i to mi się podoba?aktualnie kompletuję sprzęt co będę chciał wypożyczyć (i trochę kasy zapożyczyć na czas testów?) i będę musiał przystąpić do szerszej współpracy z s4home i może q21 i może jeszcze z kimś zobaczymy jak tam się ceny ukształtują?. pozdrawiam?

Edytowano przez rakins
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał zestawienie C356 bee i oddać go na modyfikację do Muda44 jako DAC olać wszelkie Dacmagic bo to namiastka grania i kupić Xiangsheng DAC 05.
W Xiangsheng jest możliwość kombinowania opa lub lampą be zależności od wersji Xiangsheng.
Tak samo NAd C356 po modzie to całkiem inne urządzenie o klasę a nawet dwie lepsze. Co prawda ciut jaśniejsze ale . Poprawa jakości wysokich średnich i małych niskich, znika te charakterystyczne chropa czy charczenie z którego nad słynie. Brak buły na basie.
Koszty używka C356 poniżej 1600 można kupić + Mod 500 Xiangsheng około 1300 i reszta na kolumny.
Ja polecam gorsze Kef R300 lub Studio 16 Hertz Canto Grand.

A jak ktoś chce High end w rozsądnych kosztach czyli jak w temacie 6000-7000 tyś to niech piszę do mniej
Studio 16 Hertz Canto Grand + Cayin MT 35 + Xiangsheng lub inny Dac. W cenie 7000 się można zmieścić proszę o kontakt jak ktoś zainteresowany pomogę kupić w takich cenach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakins nie jest mocno zakotwiczony w tematyce audio i odradzalbym mu na tym etapie modyfikacje. Pozatym w razie gdyby mu się nie spodobalo to ciezko odsprzedać taki sprzet.

Natomiast druga propozycja Venoma wydaje się być rozsadna. Dac fajny, kolumny dobre, nie znam tylko wzmaka ale gdyby zainteresowany pojechał i wybrał wzmacniacz pod swoj gust, to ma to sens. Z odsprzedazą wymienionych tez nie byloby problemu. Mozna by się zastanowic nad kolumnami,uzywkami od 16hz. Wyjdzie taniej. Myslę, ze ta kwestia jest do dogadania. Tylko Grzesiek musialby zadzwonic w wiadome miejsce i popilotować sprawę, bo w 7kzł raczej się Rakins nie zmiesci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast kombinacji w mody, posłuchać coś z Roksana? Roksan Caspian mk1 jest dostępny w budżecie 1900-2300. Granie dość jasne, ale ilość detali, wielobarwność te wszystkie smaczki.. Nie każdemu przypadnie do gustu, ale warto wpisać na listę odsluchową. Szybkość i te niskie rewelacja. W muzyce elektronicznej i tam gdzie bas jest ważny świetnie się sprawdzi. Ale też soft jazz, chillout. Jest oddech, powietrze. Do takiego dźwięku trzeba się przyzwyczaić.. Właśnie ze względu na szczegółowość. Na początku może przeszkadzać.. 

W sumie dzięki koledze @audiowit ten wzmacniacz ze mną został. Za co Ci dziękuję @audiowit

Do tego ciemno i gęsto grające kolumny. I będzie dobrze. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 1Ender napisał:

Może zamiast kombinacji w mody, posłuchać coś z Roksana? Roksan Caspian mk1 jest dostępny w budżecie 1900-2300. Granie dość jasne, ale ilość detali, wielobarwność te wszystkie smaczki.. Nie każdemu przypadnie do gustu, ale warto wpisać na listę odsluchową. Szybkość i te niskie rewelacja. W muzyce elektronicznej i tam gdzie bas jest ważny świetnie się sprawdzi. Ale też soft jazz, chillout. Jest oddech, powietrze. Do takiego dźwięku trzeba się przyzwyczaić.. Właśnie ze względu na szczegółowość. Na początku może przeszkadzać.. 

W sumie dzięki koledze @audiowit ten wzmacniacz ze mną został. Za co Ci dziękuję @audiowit

Do tego ciemno i gęsto grające kolumny. I będzie dobrze. 

No i oto chodziło, ja wcale nie nastawiam się na nowy sprzęt, choć wiadomo niby "nowe to na lata". Kogo jeszcze polecacie z pewniaków jeśli chodzi o używki???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę który kupuje zawsze używki i cieszy się z tego, że ma np.kolumny ktore kiedyś kosztowały 9tys i nic wiecej, żadnej satysfakcji ze słuchania bo wszystko gra nie tak. Teraz ma 2pary kolumn 3 wzmacniacze i amplituner i zniecierpliwioną żonę i już przymierza się do sprzedania wszystkiego i pożyczenia ze sklepu.

Nie mam nic przeciwko używanym ale tu trzeba na prawdę wiedzieć czego się chce żeby się nie rozczarować.

I lepiej kupić tańszy nowy ale żeby z zadowoleniem posłuchać muzyki niż kupować stare graty i potem zastanawiać się co z tym zrobić. Chyba że ktoś ma takie hobby to w tedy nie ma dyskusji i w pełni to rozumiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rakins napisał:

No i oto chodziło, ja wcale nie nastawiam się na nowy sprzęt, choć wiadomo niby "nowe to na lata". Kogo jeszcze polecacie z pewniaków jeśli chodzi o używki???

 

Idź i posłuchaj sprzętu nowego. Znajdź typ zestawienia który pasuje ci dźwiękowo.

To będzie już jakiś punkt odniesienia aby określić co TOBIE się podoba.

Gdyby kazało się ze taki zestaw mieści się w budżecie który zakładałeś, to wypożycz do domu. Mieszkanie zwykle jest gorzej (akustycznie) urządzone i taki zestaw może zabrzmieć zupełnie inaczej w domu. Przekonasz się jak gra.

Druga opcja :

Po ustaleniu takiego zestawu który Ciebie cieszy dźwiękowo, opisz go tutaj i prawdopodobnie ktoś podpowie uzywane sprzęty które zbliżą sie brzmieniem do takiego zestawu. To nadal będzie obarczone potencjalnym błędem subiektywnego odbioru (to raz...) a dwa tym że w twoim mieszkaniu zagra i tak inaczej.

Niestety ale takie są realia.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o jednym. Te stare graty zagrają 2 klasy lepiej niż nowy sprzęt. Oczywiscie, że najlepiej odsluchać.

Za 7kzł nowego bym wogóle nie dotykał.

Fajnie byloby zeby Rakins kupil uzywki 16hz i z nimi pojechal do Pana Rogali. Ten dobierze, tzn razem dobiorą wzmacniacz. Ewentualnie moze Pan G Rogala ma pozostawione w rozliczeniu przez klienta.

Xangshenga uzywkę tez ciezko kupic bo schodzą jak swierze bułeczki.

Roksan caspian to dobry wzmacniacz. Wysteruje wszystkie przeciętne kolumny. Trzeba tylko pamietać, ze to zywiolowy wzmacniacz.

Zaraz zajżę i zobaczę czy za około 3.5kzł są ciekawe kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Mam kolegę który kupuje zawsze używki i cieszy się z tego, że ma np.kolumny ktore kiedyś kosztowały 9tys i nic wiecej, żadnej satysfakcji ze słuchania bo wszystko gra nie tak. Teraz ma 2pary kolumn 3 wzmacniacze i amplituner i zniecierpliwioną żonę i już przymierza się do sprzedania wszystkiego i pożyczenia ze sklepu.

A to peszek, trzeba jeszcze wiedzieć co kupić. Yamahę 803D wymieniłem na używany sprzęt sprzed 10 lat i... nie chce mi się nawet myśleć o szukaniu czegokolwiek co mogłoby zagrać lepiej. Z pewnością taki sprzęt istnieje, ale po co się napinać i przepłacać, skoro znalazłem to, na czym z niesłabnącą przyjemnością słucham 5-6 godzin dziennie? Czego i Wam w nadchodzącym 2019 roku życzę :409_wine_glass:    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać w domu. Kolega @Pumpurek prowadzi komis. Możesz coś z używanych złożyć u niego. Płacisz dostajesz paczkę do domu. Odsłuchu jesz, zostawiasz jak jest dobrze, jak nie odsyłasz i bierzesz następny.

Tak samo z branżą. Tylko tam masz nówki. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę, że warto się przejść do salonu (jeśli jest taka możliwość), choćby dlatego, aby dokonać wstępnej selekcji sprzętu, obejrzeć na żywo itd. Coś już będziesz wiedział po takiej wizycie, w którym kierunku iść, jakie brzmienie Ci się bardziej podobna (tu warto posłuchać skrajnie brzmiących zestawów, aby mieć porównanie). Dopiero po tym, bym się decydował na kupno/wypożyczenie do domu. Zgodzę się z kolegami, że w domu odsłuch powinienem być decydujący. Kupując przez internet masz prawo sprzęt oddać, także nic Cię nie ogranicza co do miejsca zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...