Skocz do zawartości

odtwarzacz CD Yamaha - CD-S300 czy CD-N500 ?


pc78ns

Recommended Posts

Jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza CD Yamaha CD-S300. Podłączony jest do wzmacniacza A-S701 i generalnie z jakości dźwięku jestem bardzo zadowolony. Jest jedno ale. Chciałbym mieć możliwość odtwarzania plików FLAC. S300 odtwarza jedynie format mp3. Teoretycznie mogę dokupić NP-S303 zyskując dodatkowo MusicCast i po problemie, ale jest to dodatkowy"klocek" na komodzie. Chciałbym tego uniknąć.

Zastanawiałem się nad wymianą mojego CD-S300 na CD-N500. Nie ma już nowych N500 (szkoda, bo koncepcja była dobra), ale używane można kupić za 1.200 zł. Warto? Zastanawiam się, czy nie będzie straty przy odtwarzaniu krążka CD. S300 to jednak typowy CD-player.

Czy zestawiał ktoś ze sobą modele CD-S300 i CD-N500 ? Nie ma możliwości odsłuchania N500- kupowałbym "w ciemno"...

Edytowano przez pc78ns
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie ma sensu moim zdaniem zmieniać na CD-N500, to stare urządzenie, bardzo ograniczone pod względem sieciowym. Znacznie lepszą opcją będzie Yamaha WXAD-10. Przede wszystkim bardzo dobra platforma MusicCast, a odtwarzacz możesz umieścić w miejscu niewidocznym, nawet za sprzętem, w szafce. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji Android lub iOS.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Decyzja zapadła - kupuję NP-S303.

Powiedzcie mi tylko, czy dobrze zrozumiałem zasadę działania wbudowanego przetwornika DAC. Yamaha ma na froncie port USB. Nagrywam na pendrive materiał audio FLAC 24/192 (standardowe CD-AUDIO to 16/44? ) i sygnał wysyłam do wzmacniacza analogowo (2xRCA). Czy zamiana sygnału z cyfrowego na analogowy przez wbudowany DAC nie wpłynie na parametry pliku (obniżenie próbkowania) ?

Mogę też podłączyć odtwarzacz cyfrowo kablem TOSLINK do wejścia wzmacniacza (A-S701). Jaka jest różnica przy obu połączeniach? Ma to jakiekolwiek znaczenie? I czy faktycznie usłyszę przewagę plików 24/192 czy nawet 24/96 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...