Skocz do zawartości

Zamiana ampli pod taga tav 606 v3


slawek268

Recommended Posts

Witam. Posiadam taki sprzęt:

1. Amplituner Yamaha RX-V373

2. Głośniki taga harmony tav-606 fv.3

3. Odtwarzacz yamaha s473 bluray

Nie jestem z tego zestawu do końca zadowolony, brakuje mi dźwięków przy niskiej głośności. Bardzo odpowiada mi dźwięk yamahy Piano Craft, ale wiem że raczej nie uzyskam na tym kinie nic zbliżonego.

Oglądam filmy netflix/HBO -40 % 

słucham koncertów na bluray - 25%

Słucham muzyki na CD - 25%

10 % TV

Postanowiłem zmienić w zestawie ampli na coś lepszego. Do wydania mam okolice 2 tyś tylko czy będzie duża różnica na tych głośnikach ? Zależy mi tylko na nowym amplitunerze który będzie miał łączność wifi/bluetooth. Teraz pytanie czy warto wydać taki budżet na ampli ? Jeśli tak to na jaki czy np. wymiana na Denon x2500h nie będzie przerostu formy nad treścią czy może coś innego? Na ile dźwięk się polepszy zmieniając amplituner?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Amplituner jest bardzo słaby, kolumny niestety też są dużym ograniczeniem, szczególnie przy odsłuchu stereo. Jeśli w przyszłości zamierzasz zmienić także kolumny (a szczególnie fronty), to warto teraz wymienić amplituner na model lepszy, nawet na Taga będzie lepiej.

Model AVR-X2500H to bardzo dobre rozwiązanie, to urządzenie z dużym potencjalem także przy odsłuchu stereo. Dźwiękowo to plastyczne, dobrze wypełnione granie z dobrą dynamiką. Jako alternatywa spójrz proszę na Onkyo TX-NR686 oraz Yamaha RX-V685. Yamaha to najbardziej efekciarskie granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Onkyo to równe, szybkie, analityczne i energiczne granie.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały pokój 18 m2 w bloku i nie mam subwoofera, nie słucham muzyki w której jest istotne dudnienie a w filmach to co dają te głośniki wystarcza mi więc nie planowałem kupna subwoofera. Jedynie na chwilę obecną pomyślałem o zmianie ampli ale jeśli faktycznie ma to znikomo poprawić jakość dźwięku zrezygnuje z zakupu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku subwoofera to może on poprawić brzmienie, pod warunkiem że nie skupimy się na czymś jak największym i najtańszym. Można niedrogo i z dobrym skutkiem. Użycie subwoofera z 20 cm głośnikiem Magnata odciąży zarówno amplituner jaki od krytycznego zakresu dla kolumn.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie przyzwoitego subwoofera choć niezbyt dużego, dało by tu najwięcej. Po części wymiana amplitunera na lepszy i po części wymiana kolumn na lepsze. Myślę jednak ze w tym przypadku lepiej kupić lepszy amplituner kd, choć zwykle więcej daje wymiana kolumn na lepsze. Osobiście na Twoim miejscu wymienił bym kolumny na mniejsze i lepsze z subwooferem a nie amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Tagi przez pięć lat i byłem zadowolony bo nie miałem porównania! Po lekturze forum zmieniłem na Magnaty i jakość dźwięku poprawiła się co najmniej dwukrotnie! Amplituner dalej ten sam vsx528 a jakość i moc dużo lepsza niż z Tagami.

Moim zdaniem najlepiej na początek zmienić co najmniej fronty tylko coś z wyższej półki.

Na subwoofer warto znaleźć miejsce! Jakość oglądania filmów z dobrym subem jest nieskończenie lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam ostatnie pytania i już nie męczę.

1. Czy warto dopłacić do  x2500h względem x2400h ? Nie widzę różnicy oprócz poboru prądu przy spoczynku. Czy jest jakaś inna różnica wiadomo oprócz też design - tego nie biorę pod uwagę?

2. Zostać przy wyborze Denona czy pomyśleć nad yamahą 685 czy warto dopłacić do yamahy ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...