Skocz do zawartości

Jak nie Duelund DCA16GA, to co? Kable głośnikowe ok. 100zł/m


Recommended Posts

Od dłuższego czasu spinam kolumny kablem Qed ruby anniversary evolution i nie mam nic do niego. Powinienem jednak skrócić go znacznie (z 3 m do 2 m), a szkoda mi trochę tej długości, więc postanowiłem kupić coś nowego w cenie ok. 100 zł/m.

Czytałem sporo pozytywnych opinii o Duelund DCA16GA, czy ktoś z Was miał z nim do czynienia, a może macie jakieś swoje typy w takim budżecie?

Niczego nie chcę poprawiać, szukam kabla który nie spitoli mi dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Twoje zdanie. :)

Zanim kupiłem Qed`a, miałem jakieś kabelki takiego typu jak podajesz. Były różne i gdzieś sobie leżakują w pudle czekając na kogoś w potrzebie. Po zmianie na Ruby, różnica była z tych dużych ale też nie do końca. W jednym z dwóch zestawów do których go wpiąłem była znacznie mniejsza niż w drugim. Ale ten wyraźniejszy efekt był naprawdę w porządku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och... ja też słyszałem zmiany. Naprawdę były dość wyraźne. Do momentu gdy zrobiłem sobie kilka ślepych testów :)

Pisałem o tym kilka razy, ale tutejsi "wyczynowcy" nie chcą o tym pamiętać. Lepiej określać mnie jako niesłyszącego. To prostsze i mniej kłóci się z ich postrzeganiem rzeczywistości.

Teraz mam SUPRę PLY 3.4 - ze względu na ekranowanie bo spory odcinek kabla leży w gnieździe węzy ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym zestawie słyszałem, a w drugim znacznie mniej. I żeby było lepiej, w dopieszczonym dały słabszy efekt niż w domowym po którym skaczą dzieci. W ślepym na pewno bym poległ bo nie jestem złotouchy, a takie próby wywołują niezły zamęt. Kiedy kilka razy w niedługim odstępie czasu przepnę coś u siebie, wszystko mi się gdzieś gubi. Nawet jeżeli porównuję dwa elementy. Słucham długo i pomału porównuję zmiany. Następnie konfrontuję je z kolegami w czasie odsłuchów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego - mam to samo. tylko że u mnie na tym moim głównym systemie więcej słychać :)

Teraz w ramach kolejnego testu mam zamiar kupić sobie srebrzone druty do kolumn.

Miałem już kupić albedo ale szkoda mi kasy - wolę ją przeznaczyć na odtwarzacz czytający także SACD - cała masa dobrze zrealizowanej klasyki jest na tych nośnikach.

 

https://s4home.pl/produkt/inakustik-ls-silver-2-5mm/

ew coś innego.

Daj znać na co się zdecydujesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na stronę te 1,5m ?

(bo jeżeli 1,5m to rozstaw kolumn to włącza mi sie lampka alarmowa)

Tak czy inaczej - to nie są długości by aż tak oszczędzać.

https://allegro.pl/inakustik-premium-ls-kabel-glosnikowy-2x-2-5mm-i6851030448.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=M2I4NWIyY2YtY2ZiMi00Mjc1LThhYzYtMTZjNDVkZTZiODI3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=cd209a6a-b533-46df-96d9-6ad13b1d52c5

albo sommer ...

jest tego od groma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj kable skróciłem i nie muszę nic kupować. Odciąłem po ponad 1,5 m na stronie i choć miałem mało czasu na słuchanie, to widzę poprawę dynamiki i zwartości dźwięków. Kupujcie krótkie kable!

Czy w ślepych testach, bym to rozpoznał? Po kilkukrotnej wymianie nie, ale nie zmienia to moich wrażeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...