Skocz do zawartości

Kolumny używane o ciepłym brzmieniu do 1500 zł.


frankzito

Recommended Posts

Cześć, możecie mi doradzić jakieś kolumny o ciepłym, delikatnym brzmieniu do pokoju 22m2 który jest raczej otwartą przestrzenią, bo ma duże przejście na kuchnię oraz z jakby "dziurą w suficie" na schody które bezpośrednio wychodzą na drugie otwarte piętro.  

Posiadam wzmacniacz Pioneer A-656, wiem że to nie jest szczyt wyrafinowania, jednak jest w nienagannym stanie, ostatnio był na porządnym serwisie i nie ma się do czego przyczepić, w dodatku jego stan wizualny jest świetny. 

Szukam kolumn o ciepłym brzmieniu z ładnie podkreślonym, ale mięsistym basem i delikatną górą.

Muzyka której słucham to głównie dynamiczne brzmienia w stylu drum/hip-hop/ często jazz i ogólnie nie zamykam się na dany gatunek, słucham tego co wpada w ucho, czasami nawet po muzykę klasyczną. 

Budżet to 1500 zł, za naprawdę dobry sprzęt byłbym w stanie dorzucić powiedzmy 2/3 stówki, ale chciałbym nie przekraczać 1500. 

Na obrazku miejsce kolumn to czerwone kwadraty, a kanapa to docelowe miejsce odsłuchu. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. ?

pokój.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ciekawy artykuł gdzie Link przeczytałem pierwszy raz o quadralach i mnie zainteresowały. Jest wiele sprzętu vintage niekoniecznie znanych marek. Zanim podejmiesz decyzję poczytaj fora i wysłuchaj się w głos ludu ? Branża też dobrze radzi ale najważniejszy odsłuch żeby nie było rozczarowania. Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt zyczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje, Klipsch F2 - wiele dobrego czytałem o nich i w sumie brałem je pod uwagę. 

Edit: Patrzę po aukcjach i widzę jeszcze sporo modeli klipscha, 

https://allegro.pl/klipsch-rf-52-i7708252876.html 

https://www.olx.pl/oferta/klipsch-rf-62-CID99-IDxYeRM.html#87b9facebe

Jakie różnice pomiędzy tymi trzema modelami? 

Jeżeli mówimy o Dali to zwróciłem uwagę na modele ikon 5/6.

Oraz chciałbym jeszcze poznać opinię o Quadral Amun - tych co kolega wyżej proponuje. 

 

Edytowano przez frankzito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dorzucę model Phonar Laser 250, możesz je kupić za 700 - 1000 zł za parę. Przepiękne kolumny wykończone lakierem fortopianowym. Grają głębokim basem, średnica bardzo czytelna i szczegółowa, dobra lokalizacja źródeł pozornych. Scena szeroka. Wysokie nie kłujące. Kolumny ciepłe w odbiorze. Im lepszy wzmacniacz tym lepszy dźwięk, bardziej nasycony i wypełniony. Mają bardzo niskie zejście w repertuarze Prodigy niskie jak z subwoofera przy obecnym wzmacniaczu (Caspian). Kolumny niedocenione w Polsce bo mało znane. Stąd taka niska cena. 

Quadrali nie słuchałem. Tu nie pomogę. 

Do muzyki, którą słuchasz byłyby dobre. Dwa głośniki średnioniskotonowe robią dobrą robotę. ?

PS. Też słucham muzyki elektronicznej, Rap, chillout czy lekkiego jazzu. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny doszły, jest znacznie lepiej, bardziej szczegółowe, punktowe, wysokie tony są delikatniejsze, nie kłują w uszy, średnie mocniej podkreślone. Niskie tony natomiast są bardziej kopiące, dynamiczne i zwarte - w porównaniu do Altusa gdzie tony niskie były rozlazłe, trzęsły połową domu i wraz z nieznośnymi wysokimi tonami tworzyły wiejską hukówkę. Przestraszyłem się tylko delikatnym charczeniem z wysokotonowych po wpięciu do laptopa, po wpięciu do telefonu okazuje się że nie ma tego problemu, podejrzewam że jakiś przester. Ogólnie jestem mega zadowolony z brzmienia w tak ciężko ustawnym pokoju. Nie wykluczam jednak zakupu subwoofera w przyszłości ?  podsumowując, dziękuję każdemu za pomoc i odpowiedzi, szczególnie Piotrowi - sprawdziłeś się ? 

Edytowano przez frankzito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było normalne że będzie o lata świetlne lepiej od Altusów, choć coś nie czuć euforii w tym opisie. Góra w Klipsch F2 jest dość gładka i czysta, nie jaskrawa jak w niektórych innych Klipsch ale i tak do delikatności to im daleko. Pomijając że barwa jest szczupła i mało wypełniona jak to w Klipsch. Delikatnie na górze czy ciepło to mogą grać np Tannoy M4 albo Dynaudio serii Audience. Ogólnie Klipsch, Dali Ikon albo wszelakie Quadrale to też przeciwieństwo delikatności, nikt nie zwrócił na to uwagi. Jesteś zadowolony, co było do przewidzenia po Altusach, tylko informacyjnie żebyś miał świadomość, to nie są kolumny delikatnie ani ciepło grające, choć na pewno cieplej i łagodniej od skrzeczących Altusów, którymi miałeś wypaczony słuch po latach słuchania ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie mało euforycznie to napisałem, ale po prostu tak się skupiłem na słuchaniu że nie myślałem. W końcu można siedzieć w salonie z zadowoleniem podczas słuchania i tego też oczekiwałem. Podejrzewam że nie widziałem na oczy tyle kolumn ile niektórzy z Was odsłuchali dlatego ciężko mi polemizować czy Tannoy M4 jest cieplejszy. Zawsze można rozwijać system, bo człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego ? Co ciekawe zauważyłem że mają niższe zejście od Altusa jednak całkiem inaczej się to odbiera, tak subtelnie, no i ta dynamika coś pięknego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...