Skocz do zawartości

Jaki amplituner polecacie pod dali zensor 7


Kruchy

Recommended Posts

Witam serdecznie ?

od jakiegoś czasu borykam się z zamiarem zmiany amplitunera, niestety tylko na zamiarach się kończy gdyż brak mi pomysłu na jaki ampli mam zmienić. 

Może najpierw po krotce jaki sprzet posiadam... 

amplituner Sony str da 5200es 

zestaw kolumn Dali zensor 7 , central Dali vocal , tyły dali zensor 1

sub paradigm dsp 3200

optyka panasonic ra 71

okablowanie klotz oraz sub melodika

mam wrażenie ze ampli, który posiadam jest trochę małej mocy, producent podaje ze jest to 120 W na kanał czyli 7x120 W ale przy jego poborze mocy z sieci 380W jest to raczej mało realne. 

 

Docelowo szukam ampli do kina domowego oraz do muzyki aczkolwiek zakładam, Iż w przeciągu roku chciałbym do niego dokupić i podłączyć amplituner stereo typowo tylko pod muzykę. 

Muzyka jaka słucham to muzyka współczesna, trochę rock’a. 

Pomieszczenie odsłuchowe ok 22m2 lecz w ciągu najbliższego roku zmieni się na ok 45m2. 

 

Prosiłbym o jakieś propozycje z Waszej strony , myślałem raczej o sprzęcie używanym w zakresie cenowym 1500- 3000zl 

myslslem ze swojej strony o Onkyo Nr 838 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorac pod uwagę Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci amplituner Marantz SR5013. Dostajesz urządzenie fabrycznie nowe, co bardzo ważne, z pełnym wyposażeniem sieciowym oraz kompatybilnością z najnowszymi standardami. Dźwiękowo amplituner wyróżnia się bardzo pozytywnie wśród konkurencji nawet droższej, dodatkowo jest wyposażony w sekcję wyjść na zewnętrzną końcówkę mocy. Tak więc w przyszłości możesz dokupić sobie dowolną końcówkę mocy i jeszcze polepszyć jakość dźwięku.

Przemyśl temat, moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Pisałem o używkę dlatego iż myśle ze kupując sprzet używany w Rych samych pieniądzach można kupić sprzet „klasy wyżej”. 

Nie chciałbym kupować czegoś co u mnie nie zagra. 

Jak kupowałem od gościa suba to byłem u niego na odsłuchu, widać było ze gość ma włożone w audio ze 20 tysięcy co najmniej a wrażeń odslucjowych nie było wcale ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...