Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

mam trochę niecodzienne pytanie, chciałbym tanim kosztem poprawić dźwięk mojego TV.
Obecnie posiadam TV Sony 55xe7005.
Do tego po minijack podpięte głośniki Creative T3100 2.1. I jest nieźle, ale sopranów brak - całośc brzmi mocno plastikowo mimo przyjemnego dla mnie wyrazistego basu.
W związku z tym chciałbym dodatkowo kupić Microlaby B77 2.0 - podpiąć je bo rozgałęziaczu mini jack d TV - tj. jednocześnie grałyby Creative i Microlaby.

Dodatkowo myślałem o rozbudowie o odtwarzacz płyt audio.
SONY DVPSR-760 HB

I teraz pytanie co sądzicie o takim zestawie? Chciałbym połączyć głośniki i za tony średnie + wysokie odpowiadałyby Microlaby 2.0, natomiast bas uzupełniał by zestaw 2.1 Creativeów.
Zastanawiałem się czy nie lepiej kupić Microlaby FC-330 - zestaw 2.1 - ale obawiam się, że przywyczajony do wyrazistetgo, trochę dudniącego basu będę czuł niedosyt.
Poza tym stracę na jakości 2.0 kosztem basu, a tak zbuduję tym samym kosztem zestaw 4.1.

Czy zestawienie 2.1 Creative T3100 + 2.0 Microlabów B77 ma wg Was sens? Będzie to przyjemnie grać? Głównie do filmów, tv i muzyki - płyty + youtue. Muzyka to raczej rock, ale też kawałki z wyrazistym dudniącym basem.

Nie chcę kupować wzmacniacza i kolumn, bo miałem jakiś czas temu wzmaka Onkyo Tx8220 i kolumny Magnat 802 -całość grała fajnie, ale brakowało mi basu :( jestem przwyzwyczajony do zestawów 2.1. Kino domowe to też wydatek rzędu prawie 2000zł, a trzeba też dobrze rozstawić. Chciałbym wydać niedużo, dokupić drewniane głośniki 2.0 i powinno mi wsytarczyć na dłuższy czas :)

I takie pytanie dodatkowe, jeśli ktoś z Was bedzie się orientował:

DVD mogłoby dawac syngnał po HDMI na TV - i nastepnie z TV po minijacku na obydwie pary głośników 2.1 + 2.0
Dodatkowo mógłbym bezpośrednio z DVD puścić sygnał kable RCA do głośników Microlab? Będzie to działać? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i slowa komentarza.

 

Będe wdzięczny za pomoc i poady  i uprzedzam - nie jestem audiofilem. Najchętniej kupiłbym kino domowe Bose (takie audio mam też w aucie - wg mnie super), ale to już bardzo duży budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...