Skocz do zawartości

Kino domowe +/- 10 tys


Krzysiek Seczek

Recommended Posts

Witam!
Jestem na etapie remontu bliźniaka tzn. powoli zmierzamy do końca. Projektantka przedstawiła koncepcję zagospodarowania dolnej części domku. Wszystko jest ok, mam miejsce na małe kino domowe około 20 m2 wraz z telewizorem 65 cali ale jest jeden problem. Telewizor będzie wisiał na kominie, a pod spodem szafka pod sprzęt. Mogę tylko postawić małe kolumny podstawkowe by nie zakłócać komunikacji. Z tyłu za kanapą też kolumny mniejsze na stojaku. Potrzebuję dobrego kina, ale zwłaszcza w miarę jak za te pieniądze stereo. Muzyki słucham sporo z serwera Synology w jakości flac, sporo w jakości 24. Czytając opinie moje typy padły na amplituner Marantz SR5013 lub Marantz SR6013 podobno gra to dobrze w stereo, do tego kolumny Klipsch RP tylko nie mam pojęcia jeszcze jaki model. Wiem tylko żeby kupić z serii Reference.
Jeszcze jedna sprawa , sugerowałem się tym amplitunerem bo z tego co wyczytałem posiada Zone2 z możliwością regulacji tonów wysokich i niskich. Posiadam Pioneer SC-LX75 i nie mogę w strefie drugiej regulować dźwięku, może coś żle robię? Potrzebuję drugiej strefy do drugiej części pomieszczenia. W suficie podwieszanym zainstalowałem własnej roboty pudła drewniane i mam zamiar kupić dobre głośnik w stylu MAGNAT INTERIOR Quantum lub MELODIKA BLI8. 
Posiada także funkcję bluetooth, dodatkowo żonka będzie mogła słuchać swoje muzyki z telefonu. 

Pozdrawiam

zdjęcia poglądowe gdzie chcę zainstalować kolumny, rysowałem szybko rysikiem na telefonie :)

20181225_103108.jpg

20181225_102625.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pierwsza sprawa do umieszczenie kolumn - jak nie ma innego wyjścia, to musimy je postawić na szafce, chociaż z tego co widzę, to ta ścianka na której będzie powieszony telewizor jest znacznie szersza, niż telewizor 65 cali, źle są zachowane wymiary telewizora, telewizor jest węższy. Moim zdaniem gdyby ta szafka była minimalnie węższa tak, aby na tle ścianki postawić dwie kolumny podłogowe po bokach szafki, wyglądałoby to znacznie lepiej, dźwiękowo także lepiej. Jeśli to jest jeszcze w fazie projektu, przedyskutuj sprawę. Może wtedy białe matowe kolumny podłogowe pod kolor szafki byłyby optymalnym rozwiązaniem, stylistycznie łącząc je z pozostałymi meblami. Kolumny efektowne - lewa tylna nie w rogu pod schodami, tylko na lewo od kanapy. Postaraj się stworzyć prostokąt z kolumn przednich i tylnych.

Amplituner - rzeczywiście jeśli duży nacisk kładziesz na dobre stereo, pozostań przy Marantz SR6013. Model niższy SR5013 także jest dobry, ale jeśli tylko budżet pozwoli, dopłata do wyższego modelu jest warta. Kolumny - tutaj dużo zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Klipsch serii Reference Premiere (szczególnie nowej serii) to brzmienie bardzo swobodne, dynamiczne, trochę koncertowe, efektowne z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Jeśli tego szukasz, to jak najbardziej polecam. Natomiast musielibyśmy dłużej porozmawiać na temat konkretnych modeli kolumn, wybór jest duży, kwestia dobrania. Nie zapomnij także o subwooferze, w kinie jest niezbędny, przy muzyce jeśli będą kolumny podstawkowe, także będzie musiał je wspomóc. Wtedy jednak będzie trzeba zwrocicwiększą uwagę na jego klasę, szybkość, kontrolę.

Przemyśl temat, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchu, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuje za szybką odpowiedz, i konkretną. Może kilka poprawek. Ściana pod telewizor będzie właśnie robiona pod telewizor około 65 cali, z drugiej strony jest kominek obudowany.

Półka pod spodem jest rzeczywiście po jednej stronie dłuższa z tego względu ze z drugiej strony kominek ma wysuniętą dolną częścz. Muszę też zachować odpowiednią szerokość by schować sprzet oraz sporo kabli które są już wyprowadzone,  wcześniej je już poprowadziłem. Po drugiej stronie w suficie są wstawione pudła drewniane pod głośniki, tam jest duży stół z otwartą kuchnią i małą strefą wypoczynkową dla żonki. Tutaj też mam pytanie, wstawiając głośniki w sufit chcę kupić w miarę dobre by ten dźwięk był jak najlepszy. Pudła są około 32x32 cm zamknięte. Głośniki instalacyjne myślałem o takich jak MAGNAT INTERIOR Quantum lub MELODIKA BLI8, czy muszę zrobić w takim przypadku otwór bas reflex. W środku są wyłożone grubszym filcem. Wybierałem amplituner z możliwością podłączenia zone 2 właśnie do tej strefy. Obawiam się ze będzie brakowało głośnika basowego. Z tego co wiem można tylko podłączyć jedną  parę kolumn. Kiedyś brało się z jednego kanału plus, a z drugiego minus i łączyło się dodatkowo głośnik basowy :)

Teraz głośniki podstawkowe Klipsch. Kanapa nie jest wypośrodkowana względem telewizora. To jest jeszcze w fazie rozwoju oczywiście ale głośniki tylne są już kable poprowadzone mierząć od osi telewizora i tak jeden wychodzi pod schodami.  Z przodu jak i z tyłu zastanawiałem się nad opcją Klipsch Reference RP-600M, do tego centralny Klipsch Reference RP-600C i i do tego z przodu po prawej może uda mi się zainstalować  Klipsch SW głośnik subwoofer jakiś z tych mniejszych. Głośnik basowy musi być tylko z przodu, nie może być z tyłu? Sugeruje Pan z nowej serii czyli  jakie to oznaczenia są teraz?

Wzmacniacz rozumiem ze jest odpowiedni do tego zestawu, poczytałem troszkę i sugerują ze gra on w miarę dobrze w trybie stereo. Posiada też sporo nowinek. Mam obecnie Pioneer SC-Lx75 i głosniki Acoustic Energy i gra to średnio. Nie mam głośnika basowego więc jest pewien niedosyt. Chcę w nowym zestawie polepszyć sobie właśnie sekcję odsłuchu w stereo.

Na koniec z chęcią bym przyjechał posłuchać takiego zestawu, jestem ze Świnoujścia i też pracuję dwa tygodnie na dwa. Mozę uda się coś wygospodarowywać,  przy zakupie jakieś dobre ceny wynegocjować :)

Edytowano przez Krzysiek Seczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku opini chyba pójdę w stronę inną. Kolumny podstawowe Dali Sensor 3 z przodu jak i z tylu , do tego oczywiscie centralny i soobwofer. Amplituner chyba Denon, lub Marantz. Proszę o pomoc czy to zagra dobrze w kinie, ale zwłaszcza w stereo. Pomieszczenie około 25m2.

Edytowano przez Krzysiek Seczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...