Skocz do zawartości

Sprzęt do 1000 dac czy cd


karol2

Recommended Posts

Witam

Pisałem już tu za swego czasu i pomagaliście mi dobrać sprzęt

Obecnie posiadam: AA Map-105 (naprawiony bo był problem), cd Rotel 855 (niestety zacina się), kolumny ALR Jordan podstawkowe.

Dźwięk jak dla mnie jest ok - podoba mi się w stosunku do starego sprzętu niebo a ziemia.

Chciałbym kupić najprędzej DAC-a myślałem o Aune X1S (komputer mam ale tylko wyjście usb wchodzi w rachubę).

Tu się rodzi pytanie bo nie chciałbym stracić bardzo na jakości:

Czy dźwięk z tego DAC-a mocno będzie odbiegał na minus i czy może da się jakoś nie wiem pożyczyć czy coś podobnego?

A może lepiej nie pchać się w DAC-a ale w CD z wejściem usb?

Na plus DAC-a łatwiejsza obsługa plików z komputera (szybka zmiana kawałków nie trzeba przerzucać cd co chwilę) można sterować telefonem itp. Obecnie mam podłączony komputer z karty zintegrowanej (czasami włączę ale dźwięk jest bez porównania gorszy). Fajnie jakby sprzęt który kupię miał wejście na słuchawki (lub będę musiał osobny wzmacniacz słuchawkowy).

Może coś innego? ciekawego. Dodam że kwota tak do 1300 i raczej coś nowego dla odmiany.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdecydować co jest priorytetem. Czy częściej słuchasz płyt CD czy plików. Do 1300 zł nowe - słabo.. Na pewno nie będzie to wybitne. 

Używane kilka klas wyżej. Dużo mniejsza strata przy odsprzedaży lub całkowity brak, a czasem zysk. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż obecnie w 95% to są płyty cd. Chciałbym przejść na flac bo to dla mnie wygodniejsze, ale obawiam się jakości. Ta jakość którą obecnie daje mi komputer nie jest akceptowalna (zwłaszcza jak puszczę ten sam kawałek i na komputerze - który również podpięty jest do tego samego wzmacniacza i kolumn, a puszczę go z cd to różnica jest kolosalna nawet dla mnie tj. osoby która z muzyką nie ma nic wspólnego).

Jeśli otrzymany dźwięk by był ok to wówczas pewnie w 70% przynajmniej słuchałbym z komputera tak więc można powiedzieć że priorytetem jest dla mnie dac ale przy akceptowalnej jakości dźwięku.

Pytania moje biorą się z tego ponieważ nigdy nie słuchałem dźwięku z daców, zaś ten który wymieniłem tj. aune x1s się w miarę często przewija jako sprzęt ok w takiej cenie.

Czy podwyższenie kwoty do np. 1500 coś zmieni (niestety nie jestem w stanie dać za sprzęt 3 tys.)?

Samo kupienie jest dość problematyczne ponieważ jeśli nawet znajdę sklep gdzie będą taki sprzęt mieć to na moim może to brzmieć całkowicie inaczej :( a przecież nie wezmę ze sobą wzmacniacza, kolumn. Dodatkowo ten sprzęt nie jest dostępny we wszystkich możliwych sklepach, ponieważ jeśli nawet jest w ofercie to często wirtualnie w sklepie - tj. mogą go sprowadzić.

Ze sprzętem używanym wiadomo jak jest jest obawa że taki sprzęt może być zepsuty - a tak miałem ze wzmacniaczem. Wydaje mi się również, że sprzęty takie jak dac-i bazują na jakiś tam elementach (kościach), których ceny raczej powinny spadać jak rosnąć może się mylę.

Co jeszcze ciekawe jak się okazało serwis który wcześniej go niby naprawił wygląda na to że nic z nim nie zrobił tak więc zakładałem że pewnie jest to usterka powtarzająca się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje kwestia synergii nowego źródła dźwięku z resztą systemu i np. synergia X1S z posiadanymi słuchawkami. Nawet obiektywnie lepsze źródło dźwięku może wydawać się gorsze jeśli jej nie będzie lub brzmienie jakie oferuje nie będzie nam odpowiadało. Dlatego ostatecznie o wszystkim decyduje własny odsłuch ze swoim sprzętem i w przypadku kolumn we własnym pomieszczeniu odsłuchowym. Pewne kwestie można przewidzieć z jakimś przybliżeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasy to jest tak, że  na prawdę obecnie mam jakiś 1000 myślałem że ostatecznie bym dozbierał te 500 ale to już max bo mnie żona by oskalpowała :). Tak więc w sumie te 1500 to tak od razu nawet nie mam a z tego co patrzyłem sprzęt który proponujesz tj. ten arcam to kosz >2000 dlatego piszę że poza moimi możliwościami finansowymi.

DAC SMSL M8A to cena 850 ale tak jak napisał MobyDick dodatkowo trzeba by było wzmacniacz słuchawkowy. W tym samym sklepie taki wzmacniacz kosztuje 616 zł (ten dedykowany) co robi ok. 1500 a do tego jeszcze jakiś sprawny cd używany to pewnie też ze 400-500 trzeba doliczyć czyli opcja droga. Ostatecznie można z cd zrezygnować całkiem (płyt mam niedużo pewnie ze 200 ale wszystko mam pozgrywane na flac). DAC M6 jest bardzo kuszący ze względu na cenę ok. 1000 zł. Przyznam szczerze nie wiem dokładnie jak działa ten wzmacniacz słuchawkowy czy jest poza torem np. podłączony dodatkowo do dac-a czy sygnał idzie przez niego z dac-a do wzmacniacza (może mieć wpływ dźwięk nawet nie używając go) czy jest może podpinany do wzmacniacza?

Na chwilę obecną i tak najbardziej podoba mi się wersja M8A. Dlaczego? - ponieważ wzmacniacz słuchawkowy mogę dokupić kiedyś i będzie to po 1 mniej dotkliwe finansowo (odłożone w czasie). Ostatecznie można kupić coś na Bluetooth ale to chyba mało ekonomiczne - bo słuchawki na bluetooth są dużo droższe patrząc jakość/cena (bluetooth chyba nie wymagają wzmacniacza o ile dobrze pamiętam).

Jeszcze jedno pytanie najważniejsze jak się te dac-i mają do cd? Wiem że pewnie ciężko porównywać ale tak obiektywnie? Nigdy świadomie nie słuchałem dac-a podpiętego do wzmacniacza (bo największe mam obawy co do dźwięku czy to będzie grać jako tako)

Bardzo dziękuję za zaangażowanie wszystkich w wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAP12 teraz w promocji kosztuje w mp3store 429 zł i prawdopodobnie będą jeszcze na niego promocje. Można do M8A podłączyć również inny wzmacniacz tego lub innego producenta. Możliwość rozbudowy to spora zaleta. Tak właśnie myślałem, że zakup wzmacniacza słuchawkowego można odłożyć na jakiś czas.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...