Skocz do zawartości

Głośniki do salonu, budżet powyżej 20.000


pawel81

Recommended Posts

Dzień Dobry wszystkim,

poszukuję zestawu głośników do salonu, do końca jeszcze nie wiem czy będzie to zestaw stereo czy kino domowe, głośniki będą używane głównie do muzyki, oglądanie tv czasami jakiś dobry film.

jeśli kino domowe, wówczas głośniki efektowe musiałyby wisieć najlepiej na ścianie i być mniejszych gabarytów lub poprostu jakieś natynkowe ( za kanapą jest przejście i nie za bardo mogą to być typowe monitory na stendach, przeszkadzały by w przemieszczaniu się ), subwoofer do kina domowego mi raczej zbędny, dobrze dobrane fronty powinny sobie poradzić z niskimi tonami.

co do głośników frontowych, raczej głośniki podłogowe odpadają ze względu na swoje wymiary, pozostają więc jakieś dobrej klasy monitory, najlepiej coś co ma ciekawy wygląd i pasuje do nowoczesnego wnętrza, kolor tych głośników czarny albo bardzo ciemny brązowy, mogą być jakieś elementy w kolorze miedzi, złota itp.

Głośniki te byłyby albo przykręcone do ściany po bokach tv ( szafka rtv jest dość niska )  albo na jakiś stendach.

Budżet jakim dysponuję to np 25.000 zł na audio do salonu.

Chciałļym też zrobić sobie jakieś nagłośnienie w łazience, zastanawiam się czy poprostu dać jakiś głośnik w suficie czy też ustawić jakiś przenośny głośnik aktywny w danym miejscu, nie wiem które rozwiązanie lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz nic. Dlatego forum nie jest dobre dla ciebie do uzyskania informscji. 

Zaraz branża poda swoje typy a inni użytkownicy swoje co mają w domu. I tyle. 

Musisz się udać do salonu pogadać j co najważniejsze wziąć  Sprzęt do domu. Sprawdzić czy chcesz kino czy stereo 

Jedno i drugie sprawdzić kilka dni. 

To nie wybór żony. A czasem są przy tym gorsze ceregiele. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawel81 napisał:

subwoofer do kina domowego mi raczej zbędny, dobrze dobrane fronty powinny sobie poradzić z niskimi tonami.

już samo to zdanie mówi, że nie wiesz zbyt wiele i jesteś idealnym celem dla wciśnięcia Ci byle g*** do granic budżetu. Tym bardziej, że chcesz zastąpić sub'a dobrze dobranymi frontami, żeby za chwilę wysmarować kolejnego babola

17 godzin temu, pawel81 napisał:

co do głośników frontowych, raczej głośniki podłogowe odpadają ze względu na swoje wymiary, pozostają więc jakieś dobrej klasy monitory

Więc kolego trochę poczytaj, trochę posłuchaj i w pierwszej kolejności odpowiedz sobie na fundamentalne pytanie

17 godzin temu, pawel81 napisał:

do końca jeszcze nie wiem czy będzie to zestaw stereo czy kino domowe

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna opcja - odsłuch poszczególnych rozwiązań. Najpierw musisz ustalić, jaki typ zestawu będziesz budował, dopiero później co będzie w komplecie oraz odsłuchy dające możliwość wyboru konkretnych modeli, biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe. Zapraszam serdecznie do naszego salonu, mamy ogromy asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duzo opcji. W tej cenie masz spore pole do popisu. Musisz sam zadecydować co wybrac. Albo kino albo stereo. Jesli nie chcesz subwoofera i stawiasz glownie na stereo, a kino bedzie dodatkiem to kolumny 2.0 beda zdecydowanie leszym rozwiazaniem niz glosniczki na wieszakach lub podstawce.  Kolejna srawa to do lazienki lepiej sufitowe.  

Jesli nie zamierzasz niczego zmieniac w pokoju - to stereo na pierwszym miejscu kolumny, na drugim mniejsze na szafke lub zawiesisz na scianie ale efekt bedzie zdecydowanie gorszy. 

Dalej. Jak zalezy ci bardzo rowniez na kinie to niestety musisz troszke podzialac, pozmieniac pewne rzeczy w pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z was tu ma zapewne dużo racji, tylko wiem jedno idąc do salonu też będą wciskać coś co chcą sprzedać lub sprzedać coś co poprostu jest drogie, a może nie być w pełni wykorzystane. Wiadomo, że to ja decyduję co kupuję i na odsłuch musiałbym się udać.

Do tej pory mam kino 5.1, ale nie oglądam jakoś często filmów korzystając z 5.1, dlatego postawię jednak na dobre głośniki stereo.

Czyli wybór zawężam do 2 frontowych głośników, czy wydając sporą kasę na głośniki mogę zakupić jakieś ciekawe monitory, na jakiś futurystycznych stendach czy też tylko kolumny podłogowe ? z tymi drugimi na pewno by się wiązała przebudowa salonu co niekoniecznie chciałbym zrobić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory bardzo drogie nie zastapia raczej nawet tych tanszych kolumn podlogowych. Pomysł taki: wynajmij ekipe, ktora zmieni ci wnetrze nie wiem co tam masz do przerubki moze sama szafke. Moze wystarczy umowic sie ze stolarzem(meble na zamówienie) , ktory zmieni ci szafke. Zaplacisz powierzmy 500-5000zl zostanie ci reszte na sprzet ktory bedzie w pelni wykorzystany i będzie na pewno zadowolony. Uwazaj na sprzedawcow sa rozni. Informuj na bierzaca na forum kazdy ci pomoze 

Ps. Przy wyborze amplitunera i kolumn załóż watek na dziale stereo. Tam akurat nie zagladam ale fschowcow wiecej od stereo

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie o wspomnianej akustyce zapewne mogę zapomnieć, jest to mocna otwarta przestrzeń z lewej jak i prawej strony.. dźwięk będzie więc zapewne gdzieś uciekał 

Jeśli monitory są średnim wyborem to faktycznie zrobię jakieś małe przeróbki i ustawię kolumny podłogowe, może w dziale stereo tak jak kolega modelarz01 ktoś mi doradzi co wybrać.

Głośniki będą głównie do słuchania muzyki, czasami jakiś film, muzyka puszczana z płyt, sporo też telewizji 

Trochę mnie na ziemię ustawiliście swoimi sugestiami przynajmniej wiem czego powoli mam zacząć szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...