Skocz do zawartości

Wymiana kina domowego- pomocy: s4home ,q21... :)


modelarz01

Recommended Posts

Obecnie kino 7.1.2

Yamaha 683

Kolumny mission m34,  centralny mv c, surround m31i

Subwoofer JBL e150

Atmos sufitowe magnat ic62

pomieszczenie 25m2 wysokość 210cm

Poprzednio miałem amplituner Onkyo 606 po przesiadce na Yamaszkę czuję mocne soprany. Nie zawsze ale czasami. Są mocne ,drażnią bardzo rzadko ale jednak. Soprany w ustawieniach zmieniłem na minus 2. Przy onkyo tego nie miałem. Czasami zastanawiałem się czy włączyć na +1 (przy onkyo) charakter brzmienia teraz po paru miesiącach mogę powiedzieć ,że chyba zaczyna w Yamaszce mi coraz bardziej dokuczać. Po remoncie akustyka jest zdecydowanie na plus! Na tyły dałem panele absorbujące (echo wyeliminowałem) Subwoofer i głośniki poprzesuwałem w najlepszy jaki mogłem sposób co efektem było tak jakbym wymienił sprzęt o 1-2 klasy wyżej. Po obejrzeniu kilkunastu filmów i spędzeniu trochę czasu na tym forum stwierdziłem ,że coś muszę poprawić. Głównie to zależy mi na powrocie chyba charakteru brzmienia jaką miałem poprzednio w Onkyo oraz brakuje mi mocy, rozdzielczości , szczegółowości w surround i może nawet w centralnym. Więc:

Zamienić amplituner na onkyo 8... dzięki czemu poprawi się całokształt. Ale czuję ,że będę czuł niedosyt i bardziej rozważam na wymianę onkyo 6... + głośniki 5.0 za około 4000zł czy przy tej cenie mogę oczekiwać na dużą! poprawę surround i centralny na 1-2klasy wyżej niż obecnie? (4tys. to tylko  na zestaw 5.0 bez ampli, amplituner może wymienię bez wydania pieniędzy)

Albo zostać przy Yamaha 683 i dopasujecie mi kolumny.

Jeszcze myślałem żeby wymienić ampli na któryś z modeli onkyo 6... + sub Klipsch R-115SW ale to raczej zły pomysł i może suba wymienię innym razem. Ogólnie JBL e150 oceniam bardzo dobrze.

Mam nadzieję ,że na fachowców z tego forum których zdążyłem już poznać mogę liczyć na pomoc? :) s4home , q21...

c9da91f02b71a95f.jpg

06ac7287fc32fed3.jpg

 

590b3bf3210d8ba5.jpg

 

 

 

Przykładowo jak oceniam mój sprzęt i czego oczekuję skala (1-10)

kolumny - 8 oczekiwania 8-9

surround - 6 oczekiwania 7,5-8

centralny - 6,5 oczekiwania 7,5-8

atmos głośnik - 5 oczekiwania 5

Sub - 9 oczekiwania 9

Kino 75% , muzyka 25% 

 

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ce telsny jest do wylotu. Ta seria była jedną z gorszych missiona z tego co pamiętam 

To już może wiele zmienić. Druga sprawa to czy bawiłeś się w yanaszce ustawieniami eqalizer manualnie? To tam możesz zmniejszać i kształtować go dla każdego kanału osobno. 

Lubiłeś Onkyo serii 6 bo miało audyssey wiem o tym. Nie ma już tego w Onkyo więc teraz ani w 686 ani w lepszej seria 8 tego nie uraczysz. 

Centralny na pewno do wylotu. Jak to i ustawienia manualne nie podziałają. To szykuj się na marantza. A tu z kolei niestety dopiero 6013. Bo 5 jest w kinie jednak dużo słabsza.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z Piotrem, na pewno największym problemem są kolumny. Moim zdanem to właśnie na nich skupiłbym się, pozostawiając na razie amplituner. Przody i centralny - tutaj szukałbym czegoś lepszego. Trudno jest jednoznacznie zaproponować konkrente modele, ale może np. Heco Aurora 700. Trudna sprawa, najlepszą opcją byłby najpierw odsłuch w salonie wielu propozycji, a następnie zabranie do domu najbardziej odpowiadających modeli i przetestowanie u siebie. Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! ??

eqalizer manualnie faktycznie trzeba było pozmieniać ustawienia. Nie mam pojęcia jak tego dokonać. Tam tyle parametrów ,że masakra. Jakiś opis jest gdzieś lub jakaś pomoc jak tego dokonać?

Część parametrów skopiowałem z equalizer NATURAL do MANUAL (kolumny). Z kolei centralny, tyły i atmos pozmieniałem podczas włączenia TEST (szum).

Podczas filmów atmos polepszyła się zdecydowanie głębia przestrzeni i płynność np przelatującego obiektu. Wrażenie ,że słyszę więcej dźwięków. Przy filmach 5.1 jakoś nie usłyszałem specjalnej różnicy albo żadnej. Centralny nie potrzebuję zmiany już sopranów. Głośniki sufitowe atmos nabrały nowego poziomu. Teraz zmieniam zdanie o atmosie z "jest trochę lepiej" na "jest zdecydowanie lepiej"

Stereo 7.0 również gra lepiej ale koniecznie muszę ustawić odpowiednio "equalizer manual" i będzie bomba!

Dwie godziny się bawiłem w salce i puszczałem filmy. Masakra ,że to pomogło  :D

Jeszcze raz przypominam "jak to ustawić dobrze -equalizer manual"?

 

 

 

 

Dnia 26.12.2018 o 21:53, S4Home napisał:

Ce telsny

nie mogę rozszyfrować co miałeś na myśli ? :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowych nie ma ustawien,a jesli sa to pewnie do korekty ze wzgledu na to, ze kazde pomieszczenie jest inne. 

Po zbadaniu sprawy to surround powinny byc z zestawu 5.0 m30i, a ja mam mocniejsze m31i. Centralny powinien byc m3c2i, a jest mvc.  Czyli wymienic go na mission m3c2i i powinno byc lepiej tak? 

Dlatego, ze glosniki sa z innej parafi w automacie mikrofonem nie potrafil tego ustawic prawidlowo. Juz chyba zaczynam łapac

 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...