Skocz do zawartości

Zestaw stereo


Lukas455

Recommended Posts

Pokój 4x5 - głośniki bedą po przeciwnej stronie 4-5m od sofy i fotela

Koniecznie nowy sprzęt. Proszę o jakieś propozycje, konkretnie jaki model. Budżet do 2500 zł

Dzięki

Chciałbym amplituner 5.1 głóśniki stereo, żeby wszysko podłączyć przez hdmi ARC (konsola,dekoder) i w przyszłości dokupić głośniki.

Poleć jakieś aplitunery 5.1 i głóśniki stereo do rozbudowy (kpl.)

 

Edytowano przez Lukas455
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli chcesz mieć możliwość rozbudowania systemu do konfiguracji wielokanałowej, ale system z naciskiem na stereo, moja propozycja minimalnie przekroczy budżet, ale zapewni bardzo dobrą jakość dźwięku i pełne wyposażenie. Spójrz proszę na amplituner Yamaha RX-V485, do którego podłączylibyśmy kolumn Pylon Audio Pearl 25 lub STX Electrino 150. Pylon Audio to bardziej plastyczne, dociążone, dynamiczne granie. STX natomiast oferują dźwięk bardziej efektowny z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczpraj napisałeś - "Nie koniecznie używki. Można sobie skleić budżetowy zestawik Yamaha z Indianą za około "dwójkę"

A za 2 tyś zmontujesz mi jakiś zestaw stereo.  aplituner (stereo)  i dwie kolumny

A taki amplituner

https://www.q21.pl/onkyo-tx-8220.html

Edytowano przez Lukas455
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000-2500 to trochę mało na nowy zestaw. Będzie tak sobie. Będzie to grało, ale w tej kwocie nie uzyskasz super dźwięku. Musiałbyś zwiększyć budżet. 

Przy odsprzedaży tracisz około 30-70%, w zależności jak długo będziesz użytkował. Najwięcej traci się na amplitunerach kina domowego. W przypadku wzmacniaczy i amplitunerów stereo trochę mniej zależnie od marki. 

Inaczej się ma w przypadku używanego audio. Tu tracisz najmniej. A można nawet trochę zarobić. Tak było w moim przypadku. Ale ja zaczynałem od "używek". I nie żałuję. Można złożyć używany zestaw stereo z odtwarzaczem Cd nawet za 1500 zł i będzie przynajmniej o jedną czy dwie klasy wyżej w stosunku do nowego za 2000-2500 zł. 

Ale nie namawiam do kupowania używanych. To Twój wybór i Twoje pieniądze i to Ty będziesz słuchał. Proponuję udaj się na odsłuch i posłuchaj nowego zestawu za 2000-2500 zł i za 4000 - 5000 zł. Używany jesteś w stanie złożyć za około 60-50% nowego. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie hi-fi i w media... Podnoszę budżet do 3 tyś. 

Myślę o amplitunerze 5.1 ale głośniki stereo - dlatego żeby wszystko podpiąć (konsola, dekoder) przez hdmi i dalej hdmi ARC

Może być taki amplituner 5.1 i głośniki stereo (może kiedyś rozbuduję do 5.1). Dobrze bedzie grało na dwóch kanałach

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo.

Znalazłem amplituner z dwoma wejściami optycznymi game i tv i to by mi pasowało podłącze razem tv i playa. Co o tym myslisz?

https://www.euro.com.pl/amplitunery/onkyo-tx-8250-czarny.bhtml?gclid=Cj0KCQiAjZLhBRCAARIsAFHWpbGqjk2eia8sPuChGA49dpPSqOIucADm7jbHFcdPC_wgazMj-4_WzkYaAr-ZEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Jeszcze jakieś głośniki za 1000-1200 zł - pokój 20m2 muzyka rock i gry konsolowe.

Edytowano przez Lukas455
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukas455 napisał:

Podnoszę budżet do 3 tyś. 

Zostawmy na razie budżet.

1 godzinę temu, Lukas455 napisał:

Myślę o amplitunerze 5.1 ale głośniki stereo - dlatego żeby wszystko podpiąć (konsola, dekoder) przez hdmi i dalej hdmi ARC

Mam dziwne wrażenie , że głównie chodzi Ci o podłączenie źródeł koniecznie przez HDMI /?/ i stąd ten amplituner KD.

1 godzinę temu, Lukas455 napisał:

Może być taki amplituner 5.1 i głośniki stereo (może kiedyś rozbuduję do 5.1). Dobrze bedzie grało na dwóch kanałach

Dobrze to pojęcie względne , amplituner KD. za 10k. będzie i tak grał gorzej w stereo niż wzmacniacz stereo za 2k. / oczywiście to moje zdanie , posiadacza takiegoż amplitunera :) /

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Przy odsprzedaży tracisz około 30-70%, w zależności jak długo będziesz użytkował. Najwięcej traci się na amplitunerach kina domowego. W przypadku wzmacniaczy i amplitunerów stereo trochę mniej zależnie od marki. 

Inaczej się ma w przypadku używanego audio. Tu tracisz najmniej. A można nawet trochę zarobić. Tak było w moim przypadku. Ale ja zaczynałem od "używek". I nie żałuję. Można złożyć używany zestaw stereo z odtwarzaczem Cd nawet za 1500 zł i będzie przynajmniej o jedną czy dwie klasy wyżej w stosunku do nowego za 2000-2500 zł. 

Ale nie namawiam do kupowania używanych. To Twój wybór i Twoje pieniądze i to Ty będziesz słuchał. Proponuję udaj się na odsłuch i posłuchaj nowego zestawu za 2000-2500 zł i za 4000 - 5000 zł. Używany jesteś w stanie złożyć za około 60-50% nowego. 

Na Twoim miejscu posłuchałbym rad kolegi 1Endera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lukas455 napisał:

Polećcie jakieś głóśniki 1000-1200 zł

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-tannoy-eyris-2-komis-myslenice-7226534854

Pogadaj z kolegą Pumpurkiem z komisu w Myślenicach może Ci coś jeszcze zaproponuje. Nie kupowałbym nowych kolumn , szkoda kasy , z nowych w tych pieniądzach nic sensownego nie znajdziesz.

Co do amplitunera to po prostu musisz posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lukas455 napisał:

Amplituner bedzie ok?

Aha , jak będziesz rozmawiał o kolumnach to radzę wspomnieć o amplitunerze stereo lub wzmacniaczu , bo może się okazać , że kupisz lepszy od tego Onkyo za mniejsze pieniądze.

3 minuty temu, 1Ender napisał:

Odnoszę wrażenie, że my swoje a kolega swoje. Niech kupi co zechce. 

Jeszcze próbuję :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...