Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo A-9010 do 1000 zł


Konkonrad

Recommended Posts

Witam wszystkich : )
Posiadam wzmacniacz Onkyo A-9010 (2x44W (8Ω); 2x70W (4Ω)) i chciałbym do niego dobrać odpowiednią pare kolumn półkowych za 500-1000 zł, mogą być zarówno używane jak i nowe. Będą stały w pokoju 18m2 i grały głównie rap oraz zarówno muzyke elektroniczną jak i klasyczną. Zależy mi na wyrazistym basie i żywych sopranach. Zupełnie nie orientuje się na rynku kolumn, więc szczerze liczę na waszą wszelaką pomoc.

Dodam jeszcze, że posiadam dwie stare kolumny Technicsa SB-EH600 (total-6 Ohm; total 160 W (music), 80 W (DIN)) i miałem nadzieję, że będą mogły mi wystarczyć do tego zestawu, ale zauważyłem, że posiadają  z tyłu po 4 złącza (czarny, czerwony, biały i niebieski) i przeczytałem gdzieś, że w takiej sytuacji potrzebują one dedykowanego wzmacniacza z możliwością podłączenia tych białych i niebieskich złączy, bo inaczej mogę przepalić głośnik od wyższych dźwięków. Jeśli się mylę, to liczę, że mnie poprawicie, bo sam nie wiem jak miałbym je podłączyć do tego Onkyo.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, bo jak zdążyliście już zauważyć jestem w tym laikiem : )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Twoje kolumny to pozostałość po zestawie miniwieży Technics, która miała oddzielne wzmacniacze do poszczególnych sekcji. Trudno będzie wykorzystać te kolumny do aktualnego sprzętu.

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz konfigurację systemu, moim zdaniem najlepszą dla Ciebie opcją będzie jeden z dwóch modeli kolumn - Pylon Audio Pearl Monitor lub Indiana Line Nota 260X. Pylon Audio to szybkie, dynamiczne, dobrze wypełnione brzmienie, kolumny bardzo dobrze współpracują z elektroniką Onkyo. Indiana Line to bardziej ciepłe, miękki, plastyczne granie z głębokim, nisko schodzącym, trochę rozluźnionym basem.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...