Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne do 500 zł


Recommended Posts

Witam, mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję, że znajdę dobrą duszę, która zechce pomóc ;)

Kupiłem dwie pary słuchawek do Audiotrak Prodigy Cube: AKG K271 MK II oraz ISK HD9999. Ani jedne ani drugie nie są według mnie na tyle dobre aby je zatrzymać. AKG są niezłe do muzyki, choć mają bardzo mało basu przez co nie nadają się według mnie do grania i też nie do każdego rodzaju muzyki. W ISKach podoba mi się szersza scena i większa detaliczność od moich starych wysłużonych Superluxów HD 681EVO, ale kompletnie nie podoba mi się, granie na planie "V". Bas jest ok, ale podbita góra niszczy mi bębenki. Dodatkowo AKG są niewygodne, pady mają za małą średnicę i mocno przylegają do uszu. ISKI są dużo wygodniejsze, ale od skórzanych padów swędzą mnie uszy.

Czego szukam:

Cena: ~500 zł

Typ szukanych słuchawek: wokółuszne, półotwarte lub zamknięte.

Posiadane źródło dźwięku: Audiotrak Prodigy Cube.

Preferowana tonalność docelowa: raczej ciemne, nie jestem audiofilem, chcę aby po prostu było przyjemnie, "fajnie", soczysty bas, czysty wokal, żadnego kłucia po bębenkach.

Gatunki muzyczne, jakich będziesz na nich słuchał: Metal, rock, punk rock, dodatkowo gry, głównie FPSy online.

Predyspozycje anatomiczne: najbardziej odpowiadają mi słuchawki z opaską zamiast typowego pałąka, nie lubię skórzanych padów bo od nich swędzą mnie uszy więc możliwość założenia welurowych, to raczej mus.

Dotychczas posiadany sprzęt: Superlux HD 681 EVO.

Dotychczas testowany sprzęt: HyperX Cloud (nie pamiętam, które dokładnie, kolorystyka czarno-czerwona) - podobał mi się dźwięk w połączeniu z Iphonem, ale po 20 minutach w sklepie bolała mnie głowa od pałąka i uszy od za małych padów. AKG K271 MK II oraz ISK HD9999.

Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj Soundmagic HP151 . Ich pady są wprawdzie skórzane, ale dobrej jakości. Są przyjemne w kontakcie z ciałem. Bas jest bardzo głęboki, lecz góra bywa dość ostra. . Jeśli chodzi o ciemniejsze słuchawki do grania o sporym komforcie to warto wypróbować znacznie tańsze, otwarte Koss UR40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz. W Soundmagic HP151 trochę mnie odrzuca stwierdzenie o ostrej górze, raczej chciałbym uniknąć kłucia po uszach. Kossy mają dobrą recenzję u audiofanatyka, ale są otwarte, czyli w nocy pół domu będzie ze mną słuchać Huntera? Bardzo proszę, jeżeli to nie kłopot, o polecenia czegoś jeszcze, najlepiej o konstrukcji przynajmniej półotwartej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę słuchawek, które będę musiał modować po wyjęciu z pudełka.

DT150 przewyższają nieco budżet. Grają na planie muzykalnego, umiarkowanego „V”, czy to oznacza, że mogą brzmieniem być zbliżone do ISKów? No i mają 250 ohm, a gdzieś wyczytałem, że Prodigy Cube jest do 150, czyli kostka może ich odpowiednio nie napędzić?

Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohms już prędzej, ale nie mogę znaleźć informacji, jak grają. Jest jeszcze wersja 250 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuję to wytłumaczyć inaczej: szukam czegoś pomiędzy Superlux HD 681 EVO, a ISK HD9999. Superluxy mają momentami zbyt mocny bas, a ISKi zbyt kującą górę. Domyślam się, że dla kogoś kto korzysta z zestawu za kilka tysięcy, taki wybór, to wybór między dżumą a cholerą, ale nie wierzę, że dla przeciętnego Kowalskiego nic się nie znajdzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstar Pro82 przypomina brzmieniem rodzinę słuchawek Superlux HD 681 bez EVO. Mają regulowany bas. Jednak góry jest w nich sporo. Może powinieneś poszukać używanych ( bo nowe to inne modele ) Sony MDR-1R. Zastąpiły je potem Sony MDR-1A i obecnie Sony MDR-1AM2 z mocniejszą górą.

Obecnie na allegro są 4 sztuki używanych dostępne z Sony MDR-1R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz Duryn ale ja stare Superluxy miałem podłączone pod SMSL M2, teraz podłączyłem do Cuba i nie słyszę specjalnej różnicy :D Ja po prostu jestem jakimś dźwiękowym impotentem dlatego źródło raczej nie jest problemem. Kwestia doboru słuchawek o podobnym brzmieniu do Superluxów, ale z delikatnie mniejszym basem, który nie będzie tak dominujący.

Edit: testowałem też ISKi na SMSL M2 i również nie słyszę różnicy. Góra jest dla mnie nadal zbyt ostra, tak samo jak na Cubie.

Edytowano przez ksu1946
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz Duryn i sęk w tym, że audio jest mocno subiektywne. Dla mnie Superluxy są ok. Zawsze mogę kupić te same (stare zaczynają się psuć po chyba 7 latach użytkowania), ale chciałem spróbować czegoś innego bo te mi się po prostu "przejadły".

A co do używanych słuchawek, to raczej nie da się takich zwrócić sprzedającemu ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to można się umówić ze sprzedającym na próbę. Najłatwiej jeśli odbierasz osobiście. Te 1R to bardzo ładne słuchawki, wielu ludzi kupiło je chyba ze względu na ich wygląd i wykonanie. Bez problemu można do nich kupić nowe pady. Takie brzmienie z ostrzejsza góra jest jednak bardziej komercyjne i dlatego nowsze wersje tak zmieniono. Jednak są wielbiciele właśnie takiego grana jak one oferują. To są naprawdę bardzo dobre słuchawki w takim typie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat wersje bez EVO tu zdecydowanie odpadają, bo ich góra jest ostrzejsza od droższej wersji, a po ograniczeniu basu równowaga przechyla się bardziej w kierunku wysokich tonów. Ograniczenie basu w 681 EVO może być tu dobrym pomysłem.

A w 681 EVO to co redukuje spore wyostrzenie góry z innych słuchawek z tej rodziny to fabryczne wklejenie przed ich membranami elementów z filcu, w ich środkowej części.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DT 770 pro to koniecznie najpierw je posłuchaj, bo wielu ludzi je zalicza do słuchawek z dość ostrą górą. W przypadku tych o mniejszych impedancjach nie ma tragedii, jednak już takie 250 ohm tną ostro po uszach. Steelseries Arctis 3 nie słyszałem, jednak spotkałem się z opiniami o tym że grają dość jasno i płasko. Dobrze się sprawdzają w grach , lecz w muzyce gorzej. Bardzo muzycznymi słuchawkami Steelseries były Syberia 2 lub ich późniejsza wersja Syberia 200. Wersja 2 miała charakterystykę V , podobnie jak wcześniejsze 200, puźne egzemplarze 200 grają bardziej liniowo.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...