Skocz do zawartości
ksu1946

Słuchawki wokółuszne do 500 zł

Recommended Posts

@Janusz Duryn i sęk w tym, że audio jest mocno subiektywne. Dla mnie Superluxy są ok. Zawsze mogę kupić te same (stare zaczynają się psuć po chyba 7 latach użytkowania), ale chciałem spróbować czegoś innego bo te mi się po prostu "przejadły".

A co do używanych słuchawek, to raczej nie da się takich zwrócić sprzedającemu ??

Właściwie to można się umówić ze sprzedającym na próbę. Najłatwiej jeśli odbierasz osobiście. Te 1R to bardzo ładne słuchawki, wielu ludzi kupiło je chyba ze względu na ich wygląd i wykonanie. Bez problemu można do nich kupić nowe pady. Takie brzmienie z ostrzejsza góra jest jednak bardziej komercyjne i dlatego nowsze wersje tak zmieniono. Jednak są wielbiciele właśnie takiego grana jak one oferują. To są naprawdę bardzo dobre słuchawki w takim typie.

17 minut temu, ksu1946 napisał:

@Janusz Duryn i sęk w tym, że audio jest mocno subiektywne.

Dokładnie, pytanie czy chcesz zrobić krok do przodu, czy tylko w bok? Jak bok to propozycja MobyDick jest najlepsza. Wypróbuj inne modele Superluxów. Można też udać się do sklepu z własnym fonem i posłuchać kilku innych modeli, może coś akurat podejdzie.

Edytowano przez Janusz Duryn

No akurat wersje bez EVO tu zdecydowanie odpadają, bo ich góra jest ostrzejsza od droższej wersji, a po ograniczeniu basu równowaga przechyla się bardziej w kierunku wysokich tonów. Ograniczenie basu w 681 EVO może być tu dobrym pomysłem.

A w 681 EVO to co redukuje spore wyostrzenie góry z innych słuchawek z tej rodziny to fabryczne wklejenie przed ich membranami elementów z filcu, w ich środkowej części.

Edytowano przez MobyDick

Na ten moment najbardziej sensownym wyborem byłyby chyba DT 770 pro, ale nie czuję się jakoś mega przekonany :P tak z ciekawości zapytam, co sądzicie o np. Steelseries Arctis 3? Nadaje się to do muzyki? Bo np. HyperX Cloud grają naprawdę przyjemnie. Tylko weźcie pod uwagę fakt bycia laikiem :P

Co do DT 770 pro to koniecznie najpierw je posłuchaj, bo wielu ludzi je zalicza do słuchawek z dość ostrą górą. W przypadku tych o mniejszych impedancjach nie ma tragedii, jednak już takie 250 ohm tną ostro po uszach. Steelseries Arctis 3 nie słyszałem, jednak spotkałem się z opiniami o tym że grają dość jasno i płasko. Dobrze się sprawdzają w grach , lecz w muzyce gorzej. Bardzo muzycznymi słuchawkami Steelseries były Syberia 2 lub ich późniejsza wersja Syberia 200. Wersja 2 miała charakterystykę V , podobnie jak wcześniejsze 200, puźne egzemplarze 200 grają bardziej liniowo.

Edytowano przez MobyDick

Nie rozumiem, jak jasne słuchawki mogą się dobrze sprawować w grach. Na AKG K271 MK II strzały z karabinów w R6 Siege brzmią, jak kapiszony.

Za kilka dni przetestuję Arctis 5 bo akurat kuzyn je ma.

Z jednej strony słuchawki z mocnym basm brzmią efektownie, bo każdy strzał może brzmieć jak potężny wybuch, z drugiej strony wielu graczy preferuje słuchawki o bardzo szczupłym basie i podkreślonej nie tyle górze co niższym jej zakresie i wyższym zakresie średnich tonów, bo każdy szelest wtedy jest bardziej wyraźny. Cloudy są z jednej strony  słuchawkami wyraźnie przekazującymi szelesty a z drugiej mają silny bas. Posłuchaj Arctis 5 i sam się przekonasz.

Odświeżam temacik bo miałem dziś na głowie Arctis 5. Mniej więcej o takie brzmienie, jakie oferują te słuchawki mi chodzi. Spoko bas, nic nie kuje po uszach, nadają się do muzyki, w grach jest świetnie. Nie wiem jak to działa bo sądziłem, że za dźwięk głównie odpowiada silnik gry, ale Arctis 5 bardzo dobrze pozycjonują dźwięk. Niestety nie mogę ich kupić bo mają obracane nausznice i nie założę ich sobie sam na łeb (niepełnosprawność), a nie będę co chwilę wołać domowników.

Wolałbym też słuchawki półotwarte, w zamkniętych dziwnie się czuję, jakby ciśnienie w nausznicach się zmieniło ?

Znajdę słuchawki półotwarte, grające podobnie do Arctis 5, które się nie składają aż tak jak one w kwocie do 500 zł?

Wygląda na to ze basu nie powinno być zbyt dużo. W tej sytuacji radziłbym wypróbować AKG K612PRO. Nie jestem pewien czy nie będą zbyt analityczne w brzmieniu. To słuchawki znacznie wyższej klasy niż Arctis.