Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu (3000zł + nieco swojego sprzętu)


Mrv

Recommended Posts

Witam. 

[Wstęp]

Jako, że to mój pierwszy temat chciałem wszystkich serdecznie przywitać. 

Nie ukrywam, że trafiłem tutaj w jednym celu - nie znam się zupełnie na technicznej stronie audio, więc postanowiłem poprosić o pomoc specjalistów / hobbystów.

Ogólnie jestem osobą bardzo techniczną, więc nie będzie potrzeby tłumaczyć wszystkiego od zera, czy mówić, jak do dziecka a to już plus.

Przeszukałem sporo wątków na tym forum (i innych) i naturalnie napotkałem kilka wątków o podobnej tematyce - zestaw 5.1 do 3000 i kropka. Odpowiedzi bywały różne, jednak moja sytuacja jest nieco inna. 

Do rzeczy:

[Opis "wymagań]

- Zestaw 5.1 z głównym przeznaczeniem do filmów / gier

- Salon jest duży, bo jest z otwartą kuchnią i w sumie ma 49m2. Część salonowa ma około 28m2, jednak brak tej ściany z tyłu, od której dźwięk mógłby się odbić (w sumie nie wiem, czy to na plus, czy minus..?). Całość to prostokąt z przygotowanym miejscem na ścianie multimedialnej na cały sprzęt. Głośnik centralny pod TV, kolumny po bokach w równych odstępach od TV. Sam TV na środku ściany. Szerokość ściany to 4,8m.

- Wszystko jest w trakcie budowy, więc ewentualne przeróbki są jak najbardziej możliwe. 

- Wyprowadziłem kable audio na kolumny boczne i tylne, również na głośnik centralny i subwoofer + zasilanie 230V do niego. 

- Jeśli mowa o kolumnach to bardzo podobają mi się tradycyjne kolumny stojące jeśli chodzi o stereo. Na kolumny tylne mam przygotowane wieszaki pod sufitem, więc tu muszę zmieścić coś mniejszego, niż stojąca, wysoka kolumna. 

- Oczywiście budżet do 3000 maks.

- Posiadam PS4, więc nie ma potrzeby zakupu osobnych odtwarzaczy typu BlueRay.

- TV 4k HDR 65"

Co aktualnie posiadam:

Dostałem kilka rzeczy i zastanawiam się, czy uda mi się ich użyć w kompletowaniu całości:

- Wzmacniacz Denon PMA-500AE

- 8x JBL ES10

Całość w kolorze czarnym.

Jeśli dowiem się tutaj, że z takim czymś nie mam co "startować do sprawy" i lepiej poczekać i dozbierać to chętnie wysłucham propozycji nieco droższych zestawów i wrócę do tematu za jakiś czas. 

 

Pozdrawiam, Dorian.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

A jak podłączysz 8 kolumn ES10 do stereo wzmacniacza PMA500?

To dwukanałowy wzmak! Nie rozdzieli sygnału pod kino.

Może lepiej Yamaha 485 + Polk audio T561 i zbieraj na suba?

Albo doczytaj troszkę bo z tymi kolumnami do tego Denona to coś mocno nie zrozumiałeś :D

Piotr

Cześć Piotr, dzięki za odpowiedź. 

Nie podłączam 8 sztuk do tego wzmacniacza. Jedynie 2 jako stereo. Po prostu pytam, czy cokolwiek z tego wszystkiego można wykorzystać w zestawie kina 5.1

Np. Es10 jako tyle nagłośnienie? 

Pozdrawiam ?

Edytowano przez Mrv
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, o ile ja dobrze rozumiem, kolega Mrv bierze pod uwagę zakup zarówno ampli KD, jak i zestawu kolumn. Do tego po prostu już posiada Es10 w ilości 8 sztuk + wzmacniacz stereo - i zastanawia się, czy uda mu się to wykorzystać w budowie planowanego kina ;) 

Nie wiem jak grają te JBLe, ale jeżeli chodzi o kolumny surround w kinie, nie mają one aż tak dużych wymagań, jak fronty w stereo.

Nie wiem też, czy posiadany Denon ma wejście main in, ale można by było pójść w ampli KD z pre out na fronty i wykorzystać ten wzmacniacz do zasilenia kolumn frontowych.

Mnie osobiście zastanawia jedna rzecz

Dnia 28.12.2018 o 00:06, Mrv napisał:

Na kolumny tylne mam przygotowane wieszaki pod sufitem

jak bardzo wysoko "pod sufitem"? Puszczając okablowanie zapoznałeś się wcześniej z zasadami poprawnego rozstawienia kolumn w kinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...