Skocz do zawartości

Nowe nagłośnienie do TV salon - nietypowy układ 3000-3500


SlautarX

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Muszę poprawić nagłośnienie w salonie. I zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu.

Na początek napiszę, że 80% źródłem dźwięku będzie TV (TV z dekodera po kablu).

Reszta to mix różnych źródeł, SPOTYFI, YT, filmy z kompa w różnej jakości, może NetfliX

Ważna sprawa mieszkanie mam spore, ale aktualna aranżacja jest tymczasowa, a za jakieś 2-3 lata planuje docelową adaptacje i powiększenie salonu. Obecnie praktycznie nie mam miejsca na głośniki boczne podłogowe (TV stoi równo z granicą ścianki działowej)

Bardzo zależy mi na minimalnej ilości kabli. Nie ma opcji aby ciągnąć kabli do tylnych głośników (z wyjątkiem zasilania elektrycznego). Ponadto sprzęt który kupie teraz, za 2-3 lata zostanie przeniesiony do sypialni a w jego miejsce kupię porządne kino domowe. Mało jest też miejsca na komodzie a powiesić TV nie mogę (ścianka działkowa z karton-gipsu nie wiem jak solidnie zrobiona przez kochanych fachowców i boje się trochę powiesić moje dość nowe 65 cali z 4k i HDR na tej ścianie)

Pomieszczenie jest nietypowe ponieważ to salon z aneksem kuchennym a na jednej ze ścian jest ścianka działowa oddzielająca obie strefy tworząca kącik dla TV. Ogólnie z częścią kuchenną ma to koło 25m2, z czego część salonowa to mniej więcej 60%, ale oddzielona ścianką w 1/3 przekroju ścian bocznych.

Najrozsądniejszym wyjściem wydawało mi się więc kupno sounbara ze średniej półki (około 3000 PLN) ale w rezultacie lektury wielu tematów forum widzę że nawet proste zestawy głośników z amplitunerem biją podobno na głowę sounbary i to bardzo powstrzymuje mnie przed zakupem

Na oku miałem modele sounbarów:

Focal Dimension ; Polk Audio Magnifi Max SR i Sony sony Ht-zf9 (wersja z satelitami) wszystkie są w granicach 2700-3200. Czy jest jakieś kino domowe z tylnymi bezprzewodowymi satelitami i niedużymi pozostałymi głośnikami, które mógłbym wykorzystać aby poprawić jakość dźwięku?

Pozdrawiam

 

20181223_161525.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać całego pomieszczenia, ale jeśli masz możliwość, proponuję przemeblować ustawiając tv na ściance obok (tej z obrazem) i wstawić kolumny stojące w stereo po bokach.

Głośniki frontowe powinny mieć jakąś odległość od siebie, najlepiej 3-4 metry. Tu tyle nie będzie, ale dwa metry to też zawsze coś.

A jeśli nie to może na razie nie warto w ogóle inwestować w głośniki? Jak bardzo chcesz wydać pieniądze to chyba tylko soundbar. Ale czy potem w sypialni zda egzamin? Ja bym po prostu dobrał w tej chwili głośniki do sypialni, jeśli to masz pewne - przynajmniej będą Tobie pasować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał że to jest ustawienie na 2-3 lata poźniej będzie inne.

W tej cenie nie kupisz bezprzewodowego systemu, nie widze także miejsca na zastosowanie jakiekolwiek sensownego używanego.

Doradzę zatem po swojemu i powiem. Odpuść :) mordowałeś się już tyle to 2 lata jeszcze możesz.

Albo z bólem serca napisze weź soundbar. Wheeeeee

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...