Skocz do zawartości

Podłączenie tv do amplitunera przez hdmi


krzysztofbalowski

Recommended Posts

Witam posiadam tv LGOLED65C7V i podłączam go do amplitunera PIONEER VSX-921 poprzez hdmi ARC.Problem polega na tym że na amplitunerze wyświetla się tylko stereo nie mogę osiagnąć DD LUB DTS.Mam również telewizor Samsunga i tam od razu wyświetla się na amplitunerze DTS.Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie tkwi błąd dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz u siebie to podłączone jaki amplituner?Czy działa dzwięk przestrzenny?

 

Sony STR-DB930 akceptuje DTS i DD. Mam to spięte z TV od LG poprzez złącze optyczne bo brak w nim HDMI. Ustawienia jak na zdjęciu powyżej. Wszystko co ma HDMI jest wpięte bezpośrednio do TV.

Dźwięk DD leci np. z Netflix z TV po wybraniu odpowiedniej ścieżki dźwiękowej 5.1

W Xbox ustawiłem na sztywno DTS i taki też sygnał jest wyświetlany w Sony.

Dekoder UPC.. tylko niektóre stacje nadają w DD reszta tylko w stereo jest.

 

Ps.

W amplitunerze mam ustawione na automatyczne dekodowanie odbieranego sygnału audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysztofbalowski napisał:

Dzwiek z telewizora powinien być w DD

nie bardzo rozumiem powyższej tezy. Co znaczy, że dźwięk z TV powinien być w DD, skoro sam kanał będzie nadawał w stereo? Jeżeli kanał w ogóle ma możliwość nadawania w DD, to taką ścieżkę TV powinien oddać, jeżeli jest wszystko ok w jego ustawieniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @Momo doskonale zdaję sobie sprawę, że jest, czy to w sieciach kablowych, czy satelitarnych część kanałów nadających w DD (Canal+, HBO, nawet niektóre filmy w TVNie ;) ). 

Mnie zdziwiła teza kolegi Krzysztofa, że dźwięk z TV powinien być w DD, co jest stwierdzeniem co najmniej mało precyzyjnym 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko też zastanawiam się, jak kolega Krzysztof na Samsungu ma DTS, skoro żaden (przynajmniej mi znany) kanał TV nie nadaje w takim formacie. Chyba, że miał inne źródło na myśli. Trochę lakoniczne i mało precyzyjne informacje, żeby jednoznacznie się odnieść. Inną kwestią jest to, że w samym ARC potrafi wystąpić konflikt pomiędzy niektórymi urządzeniami - nie wykluczone, że to właśnie ma miejsce w jego przypadku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spróbuje jeszcze raz to opisać może wcześniej żle się wyraziłem.Tv Samsung HU 6900 podpinam amolituner PIONEER VSX -921 kablem hdmi. W tv jest funkcja dzwięku DTS NEO 2:5 po wybraniu tej opcji nieważne na jakim programie telewizyjnym amplituner pokazuje dzwięk DTS.Drugi telewizor LGOLED65C7V podłączony tak samo jak Samsung tym samym przewodem do tego samego amplitunera.Oled ma w ustawieniach cztery różne tryby audio MPEG DD DD+ HE-AAC nieważne który tryb wybiorę amplituner pokazuje stereo.Dlatego pytam co zrobić żeby Lg puszczał syganł dzwięku tak jak Samung.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak!.

Na samsungu wymuszasz dźwięk multikanałowy mimo że taki nie jest. LG puszcza dźwięk taki jak jest nagrany.

Wchodząc w opcje dźwięku np na TVN w piątki o 20. Masz do wyboru oryginalną ścieżkę Audio. I wtedy gra 5.1 ale jest po angielsku. Albo lektor (standardowe ustawienie) i masz po polsku stereo.

To co ustawiasz w TV jako wyjście to inna sprawa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...