Skocz do zawartości

dylemat heco, fx-audio, monitory bliskiego pola - 5m2


Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu posiadam monitory Heco Pro 200, które do tej pory napędzane były przez amplifier Harman Kardon HK6100 podłączony do zintegrowanej karty dźwiękowej  ( wiem wiem ;) ). Jednak swoje stanowisko zmuszony jestem przenieść do innego pomieszczenia o znacznie mniejszej powierzchni - ok 5m2 - takie ot. mini biuro.

Harmana sprzedałem i szukam innego rozwiązania które pozwoli zaoszczędzić mi miejsce na biurku a także dostosować dźwięk / moc do nowych warunków. 

Jak na razie wpadłem na dwa pomysły. 

1 - pozostawianie monitorów Heco z których jestem zadowolony i zakupienie wzmacniacza z DAC - FX-Audio d802

2 - sprzedaż Heco i zakup aktywnych monitorów bliskiego pola - Presonus E4,5 lub Behringer MS40 ( fajnie że mają wbudowany DAC ) 

Nie oczekuję niewiadomo czego, dotychczasowa jakość dźwięku była dla mnie zadowalająca.  Jednak jeśli przy okazji uda się wejść o pól stopnia na drabince jakości to super.

Nie ukierunkowuję się na konkretny typ muzyki, słucham wszystkiego od popu do dnb. 

Jesteście w stanie coś doradzić ? Podpowiedzieć ?

Dodam że na całość operacji miał bym 600-800 zł, jeśli były by mocne przesłanki do zwiększenia budżetu również to rozważę.

 

 

Edytowano przez Bartosz Niemczewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skłaniał się do pomysłu z kolumnami i małym wzmacniaczem impulsowym. Do słuchania muzyki z bliska nie potrzeba dużej mocy takiego wzmacniacza, jednak warto sprawdzić czy akurat te kolumny sprawdza się w takich warunkach akustycznych.

Ważna również będzie synergia wzmacniacza z kolumnami i własnymi preferencjami. Z tego co czytałem ten wzmacniacz ma dość łagodną górę pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...