Skocz do zawartości

Pierwsze stereo


Zielona_Kaczka

Recommended Posts

Hej,

przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zestawu stereo do salonu. Rozważania zaczynałem od soundbara, później rozważałem system Sonosa lub głośniki aktywne, a po lekturze forum stwierdziłem, że jednak potrzebuję wsparcia kogoś doświadczonego :)

1. Budżet niestety skromny, 2000-2500zł 

2. Sprzęt może być używany

3. Pokój składa się z jadalni, kącika TV i kuchni - ~35m2 (rzut w załączeniu)

4. Głównym źródłem dźwięku będzie streaming z popularnych aplikacji, radia internetowe i w miarę możliwości TV (aktualnie w salonie mam xbox podpięty pod tv, nie posiadam żadnych płyt oraz plików z muzyką)

5. Ciężko mi opisać rodzaj grania jakiego oczekuję ale słucham głównie hip-hopu, jazzu, muzyki do chilloutu i muzyki elektronicznej - przy czym nie jest to "zasiadanie" do odsłuchu, muzyka gra raczej w tle wydarzeń domowych :)

Na początku rozważałem tani amplituner sieciowy + głośniki, ale zastanawiam się czy nie lepszą opcją będzie wzmacniacz + chromecast. Wydaje mi się, że powinno być ok do moich wymagań?

Pozdrawiam!

 

salon.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zielona_Kaczka napisał:

Hej,

przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zestawu stereo do salonu. Rozważania zaczynałem od soundbara, później rozważałem system Sonosa lub głośniki aktywne, a po lekturze forum stwierdziłem, że jednak potrzebuję wsparcia kogoś doświadczonego :)

1. Budżet niestety skromny, 2000-2500zł 

2. Sprzęt może być używany

3. Pokój składa się z jadalni, kącika TV i kuchni - ~35m2 (rzut w załączeniu)

4. Głównym źródłem dźwięku będzie streaming z popularnych aplikacji, radia internetowe i w miarę możliwości TV (aktualnie w salonie mam xbox podpięty pod tv, nie posiadam żadnych płyt oraz plików z muzyką)

5. Ciężko mi opisać rodzaj grania jakiego oczekuję ale słucham głównie hip-hopu, jazzu, muzyki do chilloutu i muzyki elektronicznej - przy czym nie jest to "zasiadanie" do odsłuchu, muzyka gra raczej w tle wydarzeń domowych :)

Na początku rozważałem tani amplituner sieciowy + głośniki, ale zastanawiam się czy nie lepszą opcją będzie wzmacniacz + chromecast. Wydaje mi się, że powinno być ok do moich wymagań?

Pozdrawiam!

 

salon.JPG

 

Ja mam wzmacniacz NAD  326bee, Streamer Yamaha WXAD 10 i kolumny Dali Concept 6. Wszystko będzie Cie kosztowało około 2500 zł używane. Nie jestem jakimś audiofilem ale gra to dobrze. Do Twoich potrzeb dobry będzie amplituner Onkyo tx 8250, ma chyba dwa wejscia optyczne to do xboxa i tv bedzie jak znalazł ale musisz pokonbinować z kolumnami żeby zmieścić się w budżecie 

 

Edytowano przez piotria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Pewnie zdecyduje się na NAD + Dali Concept 6 bo widzę nawet, że oba ma jeden sprzedawca na allegro. 

Powiedzcie mi jeszcze proszę co tracę biorąc chromecast vs wxad10? Zakładam, że jakość muzyki ale czy coś jeszcze? 

Pozdrawiam! 

EDIT: i jeszcze jeden temat się pojawił: jak się mają Dali 450 do tych conceptów? Cenowo jest identycznie.

Edytowano przez Zielona_Kaczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zielona_Kaczka napisał:

Dzięki wielkie! Pewnie zdecyduje się na NAD + Dali Concept 6 bo widzę nawet, że oba ma jeden sprzedawca na allegro. 

Powiedzcie mi jeszcze proszę co tracę biorąc chromecast vs wxad10? Zakładam, że jakość muzyki ale czy coś jeszcze? 

Pozdrawiam! 

EDIT: i jeszcze jeden temat się pojawił: jak się mają Dali 450 do tych conceptów? Cenowo jest identycznie.

wxad to streamer z porządnym (jak na cenę)przetwornikiem CA. Chromecast Audio to raczej nie ta liga co Yamaha. Pewnie od pana z Myślenic chcesz kupić . Ja kupowałem od niego wzmacniacz NAD 326bee i polecam wybrać się do niego osobiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 16:32, Zielona_Kaczka napisał:

Powiedzcie mi jeszcze proszę co tracę biorąc chromecast vs wxad10? 

Chromecast Audio znakomity jak za tą cenę, wręcz nie do pobicia. Ostatnio wklejałem link z Allegro gość sprzedawał po 115 pln nowe. Polecam na początek, nawet jak ci zostanie przy wymianie to ryzykujesz 115 pln?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...