Skocz do zawartości

wzmacniacz czy integra do Tannoy M4


MDMA66

Recommended Posts

Witam

1. Budżet:

2000zł na sam amplituner lub wzmacniacz. W przypadku gdy zakupie od kolegi głośniki Tannoy M4.

3000zł na cały zestaw stereo.

2. Głośniki planuje kupić używane, jak i wzmacniacz. Jednak jeśli na moje zapotrzebowanie wystarczy amplituner wolałbym  już nowy.

3. Powierzchnia mojego pokoju to ok 15m.Zamieszczam plan salonu na zdjęciu.

4. Sprzęt planuje zakupić na dłuższy okres czasu bez poważnych modyfikacji.

5. Chciałbym sprzęt podłączyć do telewizora i oglądać filmy z Netflixa, oraz słuchać muzykę głownie z serwisu Tidal lub z komputera.

Generalnie to moje pierwsze kroki z sprzętem grającym. Od jakiegoś czasu planowałem zakupić Soundbar'a do telewizora żeby miał opcję łączenia z telefonem. Miałem myśl wiodącą kupić coś co będzie wielofunkcyjne, zajmowało mało miejsca i będzie grało lepiej od telewizora,marka bardziej konkretna. Wybrałem za cel Yamahe i (całe szczęście) koniecznie chciałem posłuchać jak to gra. Jako że w supermarketach rtv agd, nie ma za krzty spokoju lub belka była połączona bez sub, wybrałem się do sklepu audio. Tam posłuchałem belkę grającą i sprzedawca wymógł na mnie posłuchania chociaż Pianocrafta... i tak pojawiła się opinia gardząca jakością dźwięku muzyki z soundbara. Chcem więcej :) Muzykę jaką słucham to metal, wszelaki rock, wszelakie reggae, troszku jazz, opera włoska, klasyczną, trance, elektroniczna, byle nie pop i disco, no i z rapem trochę nie podrodze, za dużo w nim spiny :) Bez urazy.

Plan jest taki:

Kupić amplituner np Yamaha N402D, zainwestować w lepsze kable, połączyć wspomniane Tannoy'e. Łącze wtedy wszystko do kupy tv,pc ewentualnie przyszły adapter do ampli.

czy

Kupić używany wzmacniacz, np fezz audio silver luna i konwerter DAC do pc. Czy nowy wzmacniacz np Yamaha A-S501?

Dobrze myślę? Ktoś ma jakieś sugestie lub rady?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

 

 

plansalonu.png

Edytowano przez MDMA66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, moim zdaniem najlepszą opcją będzie albo zakup używanych Tannoy Mercury M4 (to starsze kolumny, zakup tylko i wyłącznie pod warunkiem że są w bardzo dobrym stanie i od pewnej, znajomej osoby) i dokupienie nowego amplitunera Onkyo TX-8250 lub opcja druga minimalnie droższa - cały zestaw nowy np. Yamaha R-N402D z kolumnami Pylon Audio Pearl 25.

Obydwa zestawy to rozwiązania uniwersalne, które zapewnią Ci dobry, dynamiczny dźwięk. Zaraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne, atrakcyjne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam jeszcze pytanie odnośnie połączenia zestawu z PC. Kable i sprzęty wybrane. Lexicon CP3+Marantz SM-80+Tannoy M4. Zostało mi tylko 400zł. Gdybym miał konkretna karte muzyczna w PeCecie to kupiłbym DAC (np. Nostromo). Jednak karty nie mam i nie starczy mi na wszystko.Tu jest pytanie:

Jesli zakupie karte muzyczną AIM SC808 na alledrogo xa 400zł i podłącze ją z zestaeem kablem RCA to obsłuży mi to podobnie jak DAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wyścig. Dac kupisz później. Sam grałem ponad 2 lata na połączeniu mini jack z gniazda sluchawkowego, a do wzmacniacza 2X RCA. 

Uzbieraj więcej i poczekaj. Dac kupisz jak będzie Cię stać. A w międzyczasie szukaj okazji, bo może się trafi nostromo w fajnej niższej cenie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

To nie wyścig. Dac kupisz później. Sam grałem ponad 2 lata na połączeniu mini jack z gniazda sluchawkowego, a do wzmacniacza 2X RCA. 

Uzbieraj więcej i poczekaj. Dac kupisz jak będzie Cię stać. A w międzyczasie szukaj okazji, bo może się trafi nostromo w fajnej niższej cenie. 

Pozdrawiam 

Niby tak, ale wiesz...jest coś takiego jak ciśnienie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Dołóż 150 zł i kup Cambridge DAC 100 i miej DAC a nie coś przejściowego. Tu już bez przesady :)

Piotr

Lepiej szukać używanego Nostromo dac. Nie obraź się Piotrze, ale obecny dac od Nostromo gra dla mnie nieporównywalnie lepiej. A budżet podobny. Miałem magica 100.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac nostromo 4H - 380 zł może ten? Obsługa 24 bity. 

https://allegro.pl/oferta/dac-nostromo-4h-wzmacniacz-sluchawkowy-192khz-24-7727547546

 

A tu malina za 400 zł 

https://m.olx.pl/oferta/raspberry-pi-hifiberry-dac-pro-CID99-IDxJT5v.html#position=6&page=1

Maliny akurat nie znam, więc nie wiem czy cena dobra, to raz. A dwa, czy się nadaje. Czy spełnia oczekiwania. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym.

No dobra, to lepszy komputer czy nostromo? 

Robił ktoś porównanie, który dźwiękowo lepszy? 

Hej @Fafniak miałeś możliwość sprawdzenia Maliny? Bo że wolfa masz / miałeś to wiem... 

Dac od nostromo szczerze polecam, natomiast co z maliną? Bo poza funkcjonalnością Maliny... Przepraszam że ją wrzuciłem ale cena była taka sama... ???

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Ender napisał:

No dobra, to lepszy komputer czy nostromo? 

komputer lepszy bo ma całą masę wiatraczków i innych ustrojstw.

Magiczne oprogramowanie zatyczki...cała masa mozliwości do audifilskiego tjuningu ;)

 

Nie próbowałem maliny - inne wydatki mnie pochłonęły. Za centrum dostarczania muzyki i filmów robi mac mini.

Kupowania na odległość bym specjalnie się nie bał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @MDMA66

Poproś o kontakt w sprawie zakupu, podaj nr telefonu. Telefonicznie zapytaj o sprzedaż poza allegro, zniżkę i przesyłkę kurierską za pobraniem. Allegro blokuje maile o treści zakup poza allegro. Dlatego krótko. Jak zadzwoni i zgodzi się na taki wariant to wszystko okej. W innym przypadku odpuść. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...