Skocz do zawartości

Monitor Audio Bronze BX 6


kwadryl

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Proszę o wyrozumiałość - im więcej czytam tym mniej wiem ? 

Mam możliwość kupienia używek (cały zestaw 5+1). Nie słuchałem ich.

Słuchałem MA Bronze 6 i było ok.

Zamieszczam pytanie tutaj bo 70% stereo 30% filmy. Salon około 30m2. Myślałem o podpięciu dwóch skrzynek pod fronty: stereo i coś kinowego - pewnie Onkyo. 

Z muzyki głównie jazz, Krall, Haden, Metheny, Miller, Wooten no bywa i klasyka rocka Pink Floyd czy Led Zeppelin

Czy ma to szanse zagrać u mnie i przede wszystkim: czy bać się używek?

Pozdrawiam, 

Kwadryl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz ze sprawdzonego źródła to nie trzeba się bać ale i tak musisz  porządnie odsłuchać przy różnych poziomach głośności. Czasem przetwornik wcale nie musi być spalony tylko naprzyklad w wyniku przeciążenia nieosiowy i już będzie dziwnie pracował.

Bronze 6 to następca BX6 będą grały podobnie z tym ze Bronze 6 trochę poprawili, są tam aluminiowe membrany będące jednocześnie radiatorami i z tego co pamietam lepszy wysokotonowiec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zależy w jakiej kwocie. Seria BX została zastąpiona najniwszą Bronze, która moim zdaniem jest trochę lepsza, dźwięk jest bardziej spójny, plastyczny, wypełniony. BX grają jaśniej, bardziej ostro i sucho. Dobierając do nich wzmacniacz musisz szukać urządzeń o raczej ciepłym, plastycznym graniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

zależy w jakiej kwocie. Seria BX została zastąpiona najniwszą Bronze, która moim zdaniem jest trochę lepsza, dźwięk jest bardziej spójny, plastyczny, wypełniony. BX grają jaśniej, bardziej ostro i sucho. Dobierając do nich wzmacniacz musisz szukać urządzeń o raczej ciepłym, plastycznym graniu.

okolice 4 k. W tej kwocie mogę poszukać czego istotnie lepszego? Bardzo dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...