Skocz do zawartości

Dokanałowe BT [do 800 zł]


Recommended Posts

Witam,

poszukuje słuchawek dokanałowych bezprzewodowych do max. 800 zł. Po roku używania WH-1000XM2 stwierdziłam, że w niektórych sytuacjach dokanałówki sprawdzą się lepiej. 

Oprócz dobrej jakości dźwięku, dobrze byłoby mieć też miktofon. Jeśli chodzi o użytkowanie to tylko na zewnątrz (nic ze sportu), w komunikacji miejskiej, w szkole itp.

Słuchawki grałyby z Galaxy S8, ale chciałabym je też móc podpiąć do Nintendo Switch. Z racji, że konsola ta nie obsługuje BT, pojawia się kłopot - słuchawki musiałyby mieć możliwość grania przez tradycyjnego jacka. Ewentualnie w grę wchodzi zabawa z adapterami BT na usb c, ale nie wiem czy w ogóle warto. Gdyby się okazało, że nic sensownego z BT nie umożliwiałoby gry przez jacka, wtedy jestem skłonna przejść na dokanałówki przewodowe.

Z góry dzięki za wszelkie propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

A gdybyśmy całkowicie zrezygnowali z BT i postawili tylko na przewodowość (i tym samym zainwestować trochę więcej w same słuchawki)? Jest sens, skoro jedynym źródłem będzie S8?

Wzmacniacz BT nie brzmi jeszcze tak źle, ale jednak kabel to kabel. Czy różnica byłaby duża gdybym podłączyła słuchawki bezpośrednio przez jacka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S8 to dobry telefon , lecz myślę ze kupowanie do niego droższych od F9 przewodowych słuchawek ma niewielki sens. AK-XB10  ostatnimi czasy bardzo potaniał, wcześniej kosztował dużo więcej. Teraz jest na niego promocja za 299 zł. Jest lekki i niewielki w przeciwieństwie do dość dużego S8. F9 ma na wyposażeniu kabel symetryczny który mozna wykorzystać z  AK-XB10. Łatwo go przypiąć do czegokolwiek. Z drugiej strony masz kabel z trzema przyciskami do S8. Opcję podłączenia kabelka bluetooth też uważam za ciekawą w pewnych sytuacjach. Wszystkie 3 elementy mieszczą się teraz w założonym budżecie. Zakup droższych słuchawek dokanałowych przewodowych miałby sens do drogiego DAP-a. Ławo można kupić w cenie 800 zł lub większej, gorsze słuchawki dokanałowe bluetooth od tego co dostajesz tu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając słuchawki z kablem zbalansowanym ( jack 2,5 mm 4 pin ) będziesz mogła się przekonać że moc wyjściowa z tego AK-XB10 jest znacznie większa niż w przypadku przeciętnych słuchawek bezprzewodowych. Taki rodzaj podłączenia redukuje również w znacznym stopniu poziom zakłóceń docierających do słuchawek z wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, wcześniej niż przypuszczałam - zestaw odebrany.

Generalnie jestem bardzo zadowolona jakością zarówno słuchawek jak i wzmacniacza. Na szczęście, połączenia za pomocą BT przebiegło bez problemu. :)

Co do wrażeń słuchowych to jak na razie się nie wypowiem, bo zwyczajnie nie miałam czasu na porządniejszy odsłuch, ale już teraz pojawił się jeden problem. Co do wykonania słuchawek nie mam zarzutów, oprócz jednego - cholendarnie wielki problem z odłączaniem przewodu. Wcześniej czytałam, że taki problem istnieje, ale w starszych rewizjach, więc byłam spokojna. Ale jednak, problem nadal jest, i nieważne co robię, przewód nie chce się odpiąć.

Niektórzy próbują podważania wkrętakiem płaskim, ale boje się ze w ten sposób szybko uszkodzę słuchawki. Jest jakiś inny sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czytałem że ten problem rozwiązano. Ponoć potem to gniazdo staje się luźniejsze. Myślę ze delikatne podważanie niezbyt ostrym nożem powinno pomóc.

Ze swojej strony na początek polecałbym użyć do wyciągania takiej wtyczki czystej szmatki bawełnianej dla dobrego chwytu bez ślizgania się.

W normalnych warunkach zaletą złącza MMCX jest łatwość rozłączania i podłączania. A tu taki niewypał z tym. Z drugiej strony tak że złącze zbyt ciasne powinno się wyrobić i lepsze to niż zbyt luźne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...