Skocz do zawartości

Kino domowe do 6-7 tys


Jakub Kosiński

Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie chciałbym zakupić kino domowe 5.1 ,do 6 max 7 tys***, słuchanie muzyki 50% , oglądanie filmów 50% .

Salon łączony z jadalnią 45m2 , w kształcie prostokąta , Jadalnia jest oddzielona od salonu belką na suficie , na której chciałbym zawiesić głośniki natynkowe, ponieważ zwykłych nie mam zbytnio gdzie postawić , bo będą stały na przejściu i mogą trochę przeszkadzać w poruszaniu się. Tylko nie wiem jak z jakością takich głośników, czy dużo odbiegają od podłogowych.

Sam salon ma wymiary 5,5 m ściana z tv , na 6 m.

Zastanawiałem się na Onkyo 686 i Klipsch rp

Lub jakiś inny zestaw , propozycje mile widziane.



Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klipsch w tej cenie z ampli ciężko będzie. dobry klipsich od 1-2tys. od sztuki. A jeszcze chcesz suba i ampli.

Wspomniałeś o natynkowych ale z tyłu jako surround? Jak tak to odbiegają trochę od podstawkowych na podstawce albo zawieszone na ścianie. Podłogowe mogą być przednie (kolumny)

Tylne najlepiej jak będą wisiały na wysokości uszu. Jeśli chcesz na wysokości sufitu to tak za wysoko dla mnie.

50%muza i 50% kino - muzyka to podobno Denon będzie lepszych wyborem.  Onkyo ,Yamaha to raczej jak ktoś stawia głównie na kino. Poczekaj aż fachowcy się wypowiedzą dadzą Ci upusty lepsze niż gdzie indziej i dobre rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Nautilus2 w Rzeszowie , Zrobił mi wycenę na :

Denon AVR 1400 

Wilson Raptor 7/1 Vocal

Wilson Sub 10

Phantom E60

A drugi zestaw mówiełem żeby zrobił z Dali zensor 7 i wyszło tak:

Phantom E 80

Dali Zensor 7

Dali Vocal

Denon AVR 2500

Dali E 12 Sub 

Co myślicie o tych zestawach?  Ostatnio czytałem na forum że sie Dali nie łączy z Denonem ,to powiedział że to nie prawda i to bardzo dobrze gra.

Edytowano przez Jakub Kosiński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakub Kosiński napisał:

Byłem dzisiaj w Nautilus2 w Rzeszowie , Zrobił mi wycenę

a posłuchałeś przy okazji czegoś, czy tylko nafaszerował Cię cennikiem? 

1 godzinę temu, Jakub Kosiński napisał:

Ostatnio czytałem na forum że sie Dali nie łączy z Denonem ,to powiedział że to nie prawda i to bardzo dobrze gra.

czyli jednak koledzy z Nautilus'a świadomie trzymają się takiej opinii. Skoro tak twierdzą, to niech Ci to podłączą i sam ocenisz, czy taki muł bez polotu Ci pasuje.

Wrzuć w ogóle jakiś szkic pomieszczenia i jak Ty to zamierzasz umieścić. Tak, jak kolega modelarz wskazał, umieszczanie surround'ów w/pod sufitem to nie jest najszczęśliwszy pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...