Skocz do zawartości

Pytanie o ampli (Denon) + ewentualna zmiana frontów (w przyszłości cały system)


gryzak

Recommended Posts

Witam,

Stan obecny: 
-pokój 20m2 (3.5m x 5.5m - tv na dłuższej ścianie)
-Yamaha rx-v459 + fronty na stx18+arv104, centralny i surroundy na starszych tonsilach, sub magnat 10" 350Wrms), tv 47", Benq w1070 + 106" ekran. 

Plany najbliższe:
- nowy ampli
- 2 magnaty icp62 na sufit (atmos 5.1.2)
- jeśli tańsze ampli to nowe fronty

Plany dalsze:
- wymiana reszty systemu (centralny i surroundy) lub całego systemu (gdy droższy ampli teraz)
- wymiana benqa na coś w 4k HDR
- do kupienie konsoli (istotne 60fps)

Miałem okazję testować Onkyo tx525 i Denona avr-1908 na swoim zestawie porównując z Yamahą.
Onkyo to nie moje brzmienie (zbyt zimne i detaliczne), moja Yamaha się kryje względem obu, Denon wygrywa - niesamowita przestrzeń, głębia i gęstość (bardzo fajna średnica i nienatarczywe wysokie). Muzyka - głównie progressive trance, vocal trance, muzyka symfoniczna, czasami inne gatunki lub coś ostrzejszego ale teraz dojrzałem do dobrej średnicy (kiedyś bas i sopran i łupanka). Wniosek - Denon. 
Dotychczas polowałem na avr-x3400. W tej chwili nie do dorwania taniej niż 3500zł. avr-x3500 już za 3700 można wyrwać co stawia x3400 w sytuacji nieopłacalnej. 
I teraz główne pytanie. W przypadku wzięcia (zamiast x3500) avr-x2400 (cena około 2100zł) 1600zł które zostaje dodaję do kasy na fronty i wymieniam już teraz fronty + ampli. 
Pytanie brzmi:

- czy jest ktoś na forum kto stał przed podobnym dylematem i porównywał brzmienie i moc x2400 względem x3400 (x3500)? Czy różnica w kwocie około 1400-1600zł jest warta dopłaty do wyższej półki?
- W specyfikacji x2400 jest wyszczególnione, że upscaluje obraz hdmi-hdmi w 4k tylko po max 30hz. Ktoś to potwierdza, ewentualnie przetestował, że obraz nie uzyska 60fps? 

W momencie gdy wybiorę x2400 poproszę o pomoc w wyborze frontów.

Mam nadzieję, że wszystko zrozumiałe.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do atmosa musisz dobrze ustawić cały zestaw. Ja miałem kiedyś surrondy ustawione troszkę wyżej od uszu to zlewały się z głośnikami sufitowymi. Atmos wymaga odpowiednich warunków  inaczej lepiej wydać zaoszczędzone pieniadze na głośniki.

Też mam podobny projektor benq w1060. Planuję go przenieść z czasem do sypialni. A do salki kinowej zamontować coś z 4k.

Zestawu 5.0 nie kupuj na raty tylko całość. Ampli 2400 denona jest dobrym wyborem cena/jakość. Poczekaj jeszcze aż eksperci Ci odpowiedzą. Mają lepsze oferty i zapytaj o możliwość przetestowania w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, modelarz01 napisał:

Do atmosa musisz dobrze ustawić cały zestaw. Ja miałem kiedyś surrondy ustawione troszkę wyżej od uszu to zlewały się z głośnikami sufitowymi. Atmos wymaga odpowiednich warunków  inaczej lepiej wydać zaoszczędzone pieniadze na głośniki.

Też mam podobny projektor benq w1060. Planuję go przenieść z czasem do sypialni. A do salki kinowej zamontować coś z 4k.

Zestawu 5.0 nie kupuj na raty tylko całość. Ampli 2400 denona jest dobrym wyborem cena/jakość. Poczekaj jeszcze aż eksperci Ci odpowiedzą. Mają lepsze oferty i zapytaj o możliwość przetestowania w domu.

Dokładnie tak jet z atmosem. U kumpla surroundy są na 170cm od ziemii i zlewają się z sufitowymi. U mnie 100cm więc separacja będzie dobra. Odnośnie kupna zestawu jak najbardziej myślałem o tym, natomiast nie naraz z ampli a obecnie ampli w planie a zestaw później. W przypadku wyboru avr-x2400 zamiast wyższego dorzucę fronty a resztę z czasem z promocji/używki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czuję się zobowiązany napisać jakiego wyboru dokonałem.

Zakupiłem Denona avr-x3500 z amazon.de. Finalnie mnie wyszedł 3000 i po rejestracji również dostaje się 3 lata gwarancji. 

Wart był każdej złotówki, gra to teraz fenomenalnie i nie sądziłem, że stxy z arv tak grają. Aż nie mam ochoty ich zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gryzak napisał:

Zakupiłem Denona avr-x3500 z amazon.de. Finalnie mnie wyszedł 3000 i po rejestracji również dostaje się 3 lata gwarancji.

dobra cena. Faktycznie w Polsce najtaniej 3500zł.  A to cena za pobraniem?

Ja mam Yamahe 683. Widzę ,że przesiadłeś się z Yamahy na Denona. Napisz jak w kinie wypada Denon względem twojej Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.01.2019 o 17:26, modelarz01 napisał:

dobra cena. Faktycznie w Polsce najtaniej 3500zł.  A to cena za pobraniem?

Ja mam Yamahe 683. Widzę ,że przesiadłeś się z Yamahy na Denona. Napisz jak w kinie wypada Denon względem twojej Yamahy?

Kolosalna różnica z racji totalnie różnego charakteru grania. Dużo więcej średnicy i dużo gęstsza scena i niesamowita przestrzeń. Cena przy przelewie na konto. U nas w tych sklepach za 3500 masz gwarancję sklepu bo sprzedawcy nie są oficjalnym dealerem. W regulaminie można przeczytać, że wysyła się sprzęt do nich więc cholera wie kto to naprawia. Z amazona jest 3 lata gwary po rejestracji produktu. 

Dnia 14.01.2019 o 18:32, S4Home napisał:

Pewnie wygrała kalibracja?:) Tyle że x3500 gra w stereo ta samo jak x2500.

Piotr

Nie porównywałem w stereo obu ampli natomiast x3500 pobiera 100W więcej + jednak w środku różnią się. Trzeba by zrobić ślepe testy. Wygrała cena gdyż x2500 kosztuje najmniej 2400 więc dopłacam 600zł i dochodzi xt32 (+LFC), preouty, 2 strefa, EARC, i parę innych szczegółów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...