Skocz do zawartości

Amplituner Sony TA-VA8ES


Neo5601

Recommended Posts

Witam wszystkich mam problem. Mogę okazjonalnie kupić amplituner Sony TA-VA8ES za 200 zl. Jest to ponoć bardzo dobry i silny amplituner, posiadający 395 W mocy. Jednak nie posiada cyfrowych wejść audio. Moje dvd philipsa ma analoga i coaxialne. I tu sprowadza się moje pytanie. Czy warto kupić ten amplituner i podlaczyc do niego mój odtwarzacz dvd Philipsa 5980 przez analoga, czy lepiej nie kupować, poczekać i kupić coś innego z coaxialem?? Aha mam zamiar zbudować na tym aplitunerze kino domowe do filmów, także czy zauważę różnicę między analogie i coaxialem. Proszę was o pomoc.


Tutaj zdjęcie przedstawiające wejścia z tyłu:



A tu przód:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Co prawda Twój tuner nie posiada wejścia cyfrowego, nie ma coaxiala ani optyka. Ale ma za to wejście analogowe 5.1
Wystarczy że dokupisz sobie do tego odtwarzacz DVD z wbudowanym dekoderem Dolby Digital, i podłączysz go do Tunera a będziesz mógł się w pełni cieszyć przestrzennym dźwiękiem. POZDRAWIAM!!!


p.s. Jak by co to mam do sprzedania wysoki model SONY STR DB 790QS 6.1 z mnóstwem wejść cyfrowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było gdybyś napisał "był bardzo dobry amplituner" - bo już nie jest. To tak samo jak powiedzieć w Polonezie to była wygoda...
Chodzi o to że amplituner do KD ma wbudowany dekoder DD. przesyłasz z DVD coaxialem sygnał cyfrowy i Ampli go dekoduje na DD 5.0, 5.1, 6.1, 7.1 DTS, i masa innych konfiguracji. Po co? żeby dzwięk był jak najlepszy, jak najbardziej prawdziwy. Jak chcesz przesyłać 5.1 analogowo, musisz mieć DVD z dekoderem DD i dobrym wyjściem analog 5.1 koszt min. 1000zł.
Osobiście dołożył bym i kupił lepszy amplituner.
chyba że Twój budżet wynosi 200zł... To nic nie poradzimy zbytnio... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...