Skocz do zawartości

Najwygodniejsze do 350 zł


Recommended Posts

Myślę że to dobra droga jeśli chodzi o izolację.

Wczesne wersje słuchawek których klonem od jednego producenta są snab euphony af100, czyli Brainvawz HM5 bardzo mocno ściskały głowę i trudno w nich było długo wytrzymać. Do bardzo wygodnych słuchawek zamkniętych dorzucić można Takstar Pro82. Jednak słuchawki zamknięte trzeba co jakiś czas zdjąć. Bardzo wygodne są znacznie tańsze Koss UR40. Te są jednak otwarte i nie izolują od otoczenia. W słuchawkach tego typu można jednak wytrzymać dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UR40 miałem kilka lat temu. Ostatnio je odgrzebałem i zlutowałem kabel bo już ze 3 razy się kiedyś przerwał. Niestety strasznie się sypią, kruszy się materiał. Co do wygody to faktycznie nie można im nic zarzucić jednak nie chciałbym kupować 2x tego samego.

Czy półotwarte i zamknięte to duża różnica np w porównaniu z akg k240 studio.?

Widziałem też, że dużo osób poleca tu SoundMagic HP151 jednak obecnie nie mogę ich znaleźć w cenie do 350 zł

 

 

Edytowano przez qu qu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K240 nie zaliczyłbym do superwygodnych, no może po założeniu do nich jakichś dobrych padów. Isk hd9999 to konstrukcja o bliźniaczej ( choć to zupełnie inne słuchawwki ) budowie lecz z lepszymi padami w stosunku do zamkniętych K271. Do bardzo wygodnych słuchawek można zaliczyć Sony MDR-1R i kolejne rewizje MDR-1A i MDR-1AM2.  Na nich wzorowane są w budowie Takstary Pro82 .

K240 to słuchawki półotwarte i są czymś pośrednim pomiędzy otwartymi i zamkniętymi. Jedne słuchawki półotwarte są prawie jak otwarte a inne jak prawie zamknięte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Te pierwsze Sony znalazłem tylko używane, kolejne są nowe ale koszt to ponad 700 zł także ponad mój obecny budżet.

Także na chwilę obecna chyba:

isk hd9999

Takstary Pro82

albo

snab euphony af100

Widziałem też, że dużo ludzi kupuje Sennheiser HD 559 ale mało o ich wygodzie się dowiedziałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony MDR-1R można w tej cenie kupić używane + nowe pady do nich. Jednak ich brzmienie nie jest dla wszystkich , bo nie jest zbyt komercyjne. W późniejszych wersjach brzmienie zmieniono. Za to trzeba przyznać ze to bardzo ładne i dobrze wykonane słuchawki. Jeśli ktoś je kupił i teraz sprzedaje to pewnie dlatego ze mu się spodobały z wyglądu, ale potem ich nie używał zbyt często.

Do K240 co dość dziwne mimo zapewnień producenta o tym że nadają się nawet do sprzętu przenośnego, trzeba je wyposażyć w przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy. Telefon tu zdecydowanie odpada, bo będą grały bardzo cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady są w nich bardzo wygodne, zrobione z bardzo miękkiej skóry wyglądającej na proteinową. W ustawieniu basu na 0 grają jak można się spodziewać po słuchawkach monitorowych. Zasypują sporą ilością detali podkreśloną górą pasma. Wytłumiłem w nich ich komory driverów i nakleiłem kawałki pianki akustycznej na osłonach dla zredukowania wysokich. Generalnie są bardzo komfortowe i można w nich zmieniać natężenie niskich tonów. Po przeróbce regulacja zmieniła się z powiedzmy +3dB  i +6 na +2 i +4 dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dostosowuję do tego co sam oczekuję i były do tego idealne. Zapewne zaprojektowano je pod konkretne gusta i do zastosowania do którego je zbudowano. Producent prezentuje ich charakterystykę pasma przenoszenia na wykresie w instrukcji do nich dołączonej, więc ktoś kto je kupuje wie czego może po nich oczekiwać. Myślę ze są budowane pod gusta muzyczne Azjatów. Wersja na rynek europejski rożni się nieco. Do tego z tego co wiem wyszła ich nowa rewizja z innymi driverami i te mają trochę łagodniejsze brzmienie. Jednak w sprzedaży są chyba obie wersje na raz. Nie są one oznaczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo wygodne. Skóra którymi są pokryte ich pady i pałąk jest bardzo miękka. Są jednak duże, szczególnie ich pady mają spore rozmiary. Raczej nie nadają się przez to na ulicę. Ich czułość jest wystarczająca aby je podłączać do sprzętu przenośnego. Wyjście dobrego telefonu lub laptopa powinno wystarczyć. Jednak aby rozwinęły skrzydła warto zaopatrzyć się w przynajmniej przyzwoity sprzęt, z wzmacniaczem słuchawkowym. Są to jednak słuchawki zamknięte i gdy jest ciepło można narzekać jak w przypadku każdych słuchawek zamkniętych na to że będzie w nich ciepło i trzeba co jakiś czas je zdjąć choć na chwilę.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...