Skocz do zawartości

Dobór głośników do HK


kem

Recommended Posts

Witam,

Po wyborze amplitunera HK 3390/3490 (najprawdopodobniej słabsza wersja), przyszedł czas na dobór głośników. Wcześniej podpowiedzieliście mi co do można byłoby podłączyć HK, ale były to wersje podłogowe. Z powodu małej powierzchni kącika odsłuchowego 2x3 m. zawartego w na w ok.20-25m (nieregularna powierzchnia) i po przeczytaniu stosu opinii, testów, skłaniam się wybrania głośników wersji podstawkowej (Usher 601, B&W 685, Epos M5) najchętniej z BR umieszczonym w przedniej ściance (mają stać bardzo blisko ściany). Zależy mi na w miarę dobrym ale nie dudniącym basie, dobrą przestrzennością i detalicznością (muzyka jazz, bossa nova, chillout + radio) - dlatego może jednak powinienem brać pod uwagę małe podłogówki?
Jakie pudła warte byłoby rozszeżenia listy odsłuchu?


Dzięki za sugestie i Wasze opinie.
pozdrawiam,
Kem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kem!
Na początku wielka dla Ciebie pochwała!
Świetnie opisany problem i cała reszta (sprzęt, ulubiona muzyka, etc.) - modelowo! Brawo!
Zanim przejdziemy do rzeczy małe pytanie z mojej strony - piszesz o pomieszczeniu 20-25 m2 i o wydzielonym w nim kąciku muzycznym o powierzchni zaledwie 6 m2!
Czy mógłbyś napisać o tym nieco więcej - napisałeś, że całe duże pomieszczenie jest nieregularne. Ale co z tym kącikiem??? Jest on w jakikolwiek sposób ograniczony???
Może mały rysunek?
Bo, prawdę mówiąc - 6 m2 to jest idealna powierzchnia do... słuchawek icon_wink.gif
Dlatego prośba - o ile nam pomożesz, my pomożemy Tobie!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kem!
Olbrzymim naturalnym ograniczeniem jest powierzchnia - 6 m2 to prawdziwe wyzwanie!
Dlatego pomysł z podłogówkami odpada a priori!
Mam zerowe swoje doświadczenie z nagłaśnianiem tak małych pomieszczeń, dlatego będę bazować na tym, z czym przez czas pewien walczył mój przyjaciel. Dodam, że pomieszczenie było jednak ociupinkę większe, cchoć do tego posiadało skosy (no i przeznaczone wyłącznie dla słuchania muzyki - pozwalało kolumny b. mocno odsunąc od ściany tylniej).
Z tych doświadczeń mogę już w tej chwili wysnuć wniosek, że o ile można otrzymać tam zrównoważone pasmo i niezłą barwę, tak o stereofonii - w szczególności w wymiarze wgłębnym - możesz niestety zapomnieć.
Piszesz, że na kolumny chcesz przeznaczyć ok. 2 - 2,5 tys. zł.
Kolumny muszą być nowe, czy może być second-hand?
Z kolumn, które słuchałem w tym pomieszczeniu i które mieszczą się w budżecie (second-hand) dobre wrażenie na mnie wywarły monitory angielskiego Pro-Ac'a. Także nieźle się sprawowały monitorki Quada o oznaczeniu bodajże 11L (w granicach 1 - 1,5 kzł. do znalezienia!
Z nowych - rzeczywiście można spróbować małe Usherki (nie wiem - nie słuchałem)
To tyle moich sugestii.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiedziałem, że jest aż taki kanał będzie w ustawieniu głośników:-(
Pod uwagę biorę nowy sprzęt, dlatego Quad L11 oraz ProAc niestety są poza zasiegiem budżetu powyżej 3K, a przede wszystkim nie zanalzłem ich nigdzie do odsłuchu w W-wie (Quad).

Bert, dzieki za odp. pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...