Skocz do zawartości

Dobór kolumn do Yamahy Rx


jacq.f

Recommended Posts

Dzień dobry, witam. 

W poszukiwaniu pomocy trafiłem na wasze forum, spodobało mi się, a więc pozdrawiam wszystkich i przechodzę do tematu:
Celem poszukiwań będą dziś kolumny a pozycja wyjściowa jest taka:
- Szukam kolumn najlepiej w okolicach 1000zł nowych bądź używanych, nie skłaniam się w żadnym kierunku, a wiem że w tym budżecie raczej tylko używki.
- Pokój w którym będzie to grało to salon/pokój gościnny, ok 3,5x5m, na dłuższym boku w centralnym punkcie znajduje się wiszący telewizor 65", pod nim dębowa komoda, po jej bokach znajdą swoje miejsce owe kolumny, na komodzie wzmacniacz (o którym zaraz), na jednym z krótszych boków dębowa ława z krzesłami, na drugim krótszym dwa okna + balkonowe i zasłony, na ostatnim z boków - dłuższym - sofa 3 miejscowa i po jej prawej stronie (przy balkonie) fotel materialowy. Między scianą z sofą a boczną z ławą wyjście z drzwiami. Ot co
- Szybko nt kolumn - interesuje mnie granie ciepłe z dobrą ilością basu, NAJLEPIEJ jakby kolumienki pełniły także funkcje wystrojową a dokładnie zależy mi żeby wizualnie przypasowały się w charakterysytyke pokoju, dębowe meble, ciut ciemniejsze panele, sciana z białą cegiełką dekoracyjną, a więc kolumny to nie może być jakaś wiśnia czy czarne drewno, najbardziej spodobały mi się białe lakierowane bądź poprostu białe, ale jako że pracuje w stolarstwie, ładnym drewnem nie pogardzę. 
- źródłem dźwięku najpewniej będzie telewizor, może z czasem przesiąde się na inne, nie teraz

Teraz nt sprzętu który kupiłem ostatnio dosyć okazyjnie a mianowicie Yamaha rx-v863, fajny kombajn, ale nie wiem czy będzie pasowało to do stereo (sądzę że nie, pytanie tylko czy jeżeli już to mam to warto sprzedawać, czy zostawić na ewentualną przyszłą rozbudowę o subwoofer czy ewentualnie jakieś inne graty (których co prawda nie mam w planie, no ale...)
Co do kolumn które patrzylem, zainteresowały mnie takie skrzynki jak polskie pylony 20, acz sądzę że dźwiękowo bez dwóćh zdań przebiły by je jakieś missiony m35 które niestety dosyć ciężko dostać a cena też wcale nie spada, więc sam nie wiem.

Pewnie zapomniałem o wielu sprawach ale co pamiętałem to napisałem, dzięki za jakikolwiek czas poświęcony w tym temacie, wiem że dla was, to wałkowanie kolejnej tej samej historii, ale podstawy tworzenia tematu z możliwie dużą szczegółowością pozycji w jakiej sie znajduje załapałem.<chyba<rofl>>
Aha, dla fun'u dodam ze obecnie słuchana muzyka w tymże salonie na logitechach z906, nie kłuje mnie w uszy, a co za tym idzie sądzę że nie dołączę do audiofilskiej grupy(nigdy nie mów nigdy?) więc wymagania też nie są wygórowane.

Spojrzałem teraz że Purpurek na sprzedaż oferuje ciekawe kolumny tannoy m4 https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-tannoy-m4-komis-audio-myslenice-7710152052 też ciekawa opcja?

Czy ktokolwiek ewentualnie cokolwiek?

Edytowano przez jacq.f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzisz żeby zostawić ten wzmacniacz? Amplituner?

Czy jakies inne propozycje kolumn? Podłączenie do telewizora zostaje mi przez hdmi bądź optykę. Co wybrać?

Chodzą za mną zensory 5, są przepiękne, muszę odsłuchać je na żywo, acz z filmów na yt wynikało że pasują bezbłędnie (o ile można wysnuć takie wnioski po filmie z yt) do mojej barwy i oczekiwań. Pytanie powstaje jedno, czy pomieszczenie nie przytłoczy tych kolumn? Jest w ogóle sens przy całej reszcie komponentów? Wiem że to inna liga ale powiem szczerze są to jedyne kolumny  które tak mi się podobają w tym przedziale cenowym. 

Edytowano przez jacq.f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeszukałem trochę internetu i gdyby zensory znalazł używane do 1600zl to mógłbym się skusić, sam jednak patrzę że trochę przesadzone cenowo

Od początku wewnetrzny glosciągnął mnie do kolumn białych, te tannoye może i świetne ale brakuje mi w nich trochę wizualności. 

I znowu od początku trafiam na pylony. Te białe 25-tki wyglądają obłędnie, czy ktoś ma jakieś opinie o nich? Za zestaw z kablami trzeba w wyłożyć około 1800-1900 zł.

A jak z Pylonami 20?nie mają w ogóle polotu?

Chodzi oczywiście o serie pearl

Edytowano przez jacq.f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...