Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki mr Cardasa :)


Fafniak

Recommended Posts

32 minuty temu, Smerfciamajda napisał:

Na zdjeciu stoją na dywanie więc kolce są ok.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale dywanu w komplecie z kolcami chyba nie dostajesz jak kupujesz te paczki ? Chyba że wazon i fotel też są w pudle z kolumnami... nie wiem nie kupowałem Focali. Może to jest powód wysokiej ceny

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Ale dywanu w komplecie z kolcami chyba nie dostajesz jak kupujesz te paczki ? Chyba że wazon i fotel też są w pudle z kolumnami... nie wiem nie kupowałem Focali. Może to jest powód wysokiej ceny

Ja kolców nie miałem wkręconych w komplecie tak więc nie wiem w czym problem :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inferno napisał:

Panowie ale to by znaczyło ze większość producentów głośników popełnia ten sam błąd bo znakomita większość kolumn podłogowych jest wyposażania w kolce. W takim razie po co?

Kolce mają pewne zalety, ale raczej natury nie związanej z poprawą jakości dźwięku. O jednej wspomniał już Audiowit - poprawiają stabilność na dywanie, przebijając go i opierając się na twardszym podłożu. Łatwo także można nimi regulować wypoziomowanie. I to chyba tyle jeżeli chodzi o plusy ich stosowania ;) A producenci, wiadomo, produkują to co się sprzedaje. A że kolce w modzie...

Ale to przecież wątek o zaślepkach. Czy może są jakieś nowe spostrzeżenia świeżo upieczonych posiadaczy ? Ja dla odmiany zakupiłem wersję ekonomiczną - 25 zł za 16 szt. (z dostawą :) ). Jednak ze względu na przeprowadzany w ostatnim czasie upgrade kolumn jeszcze nie zdążyłem sprawdzić czy coś się stanie ;) . Postaram się w najbliższym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nowy78 napisał:

A że kolce w modzie...

Nie zgodzę się z takim spostrzeżeniem i ewentualnym spiskiem wszystkich inżynierów w prawie każdej szanującej się firmie produkującej kolumny. Ale chyba taka istota forum, możemy dyskutować ...

Wypozyczylem na odsłuch Heco Aurora 1000 i nie chcąc rozpakowywać kolców przykleiłem tylko filcowe podkładki. Na kilku utworach rezonans był taki ze brzęczały mi aluminiowe kratki grzejników podłogowych wiec wykręciłem kolce od moich MA o dziwo gwint pasował i kratki przestały grać. Pewnie to tylko sugestia ?

A o tych dywanach i kolcach to już do znudzenia, tez o tym czytałem kiedyś......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisku inżynierów, czy też innych pracowników bym tu nie wietrzył. Wydaje się, że to raczej sprawy ergonomii i mimo wszystko marketingu (kolce bardzo mocno ugruntowały się w świadomości audiofilów ;) ). A na czymś kolumny postawić trzeba. W przypadku monitorów jest łatwiej z racji ich rozmiarów. Wystarczą jakieś gumki a wypoziomowanie robimy standami - oczywiście na kolcach :). Wyposażenie w kolce wysokich i smukłych podłogówek uniezależnia kolumny od jakości podłogi, dając możliwość regulacji w bardzo łatwy sposób, nie wymagający odciążenia w trakcie wykonywania tej czynności.

Trudno mi się natomiast odnieść to Twojego przypadku z kolumnami Heco. Myślę jednak, że zbyt szybko wyciągnąłeś wnioski. Oprócz rodzaju podstawy, w doświadczeniu zmieniły się również inne rzeczy, np.: umiejscowienie podstawek filcowych względem miejsca wkręcania kolców, odległość kolumn od podłogi, głośność (?)…. Poza tym, czy jesteś w stanie wytłumaczyć, w jaki fizyczny sposób twarde metalowe kolce ustawione na twardej powierzchni mogą przyczynić się do izolowania wibracji? Ja próbowałem znaleźć odpowiedź na to pytanie i przyznam szczerze, że mi się nie udało. 

No i znowu OT. Wypadałoby przenieść dyskusję o kolcach do wątku "Wibracje i drgania" :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Wracając do tematu czyli zaślepek to jestem pod ogromnym wrażeniem. Jestem pod wrażeniem jak można omamić ludzi i zarobić na tym niezłą kasę. Sama zasada działania zaślepek jest słuszna tylko nie bardzo przekłada się na to co usłyszymy z kolumn (z nimi czy bez nich). Osobiście nie słuchałem ale przeanalizowałem zagadnienie i moim zdaniem to nie zadziała. Po pierwsze czułość oscyloskopu, a czułość wzmacniacza audio. Pan Cardas? Na swoim Video zaprezentował ułamek miliwolta szumu mierzonego w paśmie MHz i jak to się ma do ok. 100mV potrzebnych do pełnego wysterowania wzmacniacza? Zaślepki nakładane są w przypadku wzmacniaczy na nieużywane w danym momencie gniazda, które są galwanicznie odcięte od toru sygnału co znaczy, że ten szum nie ma prawa być podany na wejście wzmaka, odwrotnie niż w przypadku doświadczenia Pana Cardasa, który zaślepia aktywne gniazda. Po co zaślepiać gniazda nieaktywne jak ten sam szum powstaje na skutek oddziaływania pół elektromagnetycznych na przewody sygnałowe indukując w nich prądy wirowe, które zakłócają sygnał audio. Te same pola indukują zresztą prądy wirowe w całym torze audio, w różnym zakresie częstotliwości i o różnej amplitudzie. Wszystko zależy od przenikalności magnetycznej i rezystywności materiału poddanego działaniu pól elektromagnetycznych. Zaślepianie gniazd moim zdaniem jest bez sensu, no chyba, że komuś się to podoba wizualnie, poprawia samopoczucie i w efekcie powiększa dawkę doznań płynących ze słuchania muzyki :) Pozdrawiam serdecznie.

Edytowano przez MariuszZ
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Pisałem o tym samym fakcie ze trzy razy i w formie pytań.

To sie niektórzy słyszący poobrażali jak dzieci a odpowiedzi co do filmu do dziś nie ma.

Szkoda nafty.

Witaj w klubie ateistów realistów.

 

Jak piszesz biżuteria jest śliczna czy to zaślepki czy kable ale teoria budowana wokół to średniowiecze.

Albo wyżyny marketingu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

ja zaś uważam, że bycie członkiem forum audiofilskiego i uporczywe (de facto) żartowanie z hobby osób, które traktują temat poważnie i próbują rozmawiać na poziomie merytorycznym, (jak @wpszoniak) jest dla mnie wewnętrznie sprzeczne. @Fafniak - zakładanie kolejnego, w zasadzie takiego samego tematu, ma cel poznawczy czy prześmiewczy? Bo raczej ten drugi. Powstał na forum temat poświęcony audio voodoo, proponuję, że może by tam przekierować uwagę, a nie przekształcać każdą rozmowę związaną z kontrowersyjnym dla niektórych zagadnieniem w spór przesycony ironią i sarkazmem. Przede wszystkim dlatego, że odbiera chęć i możliwość dyskusji tym, dla których jest to ważne. Tyle ode mnie. 

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajn moment bite...

Obiecałem nie udzielać się w tamtym wątku.

Mało tego, zakupiłem wymienione zatyczki i spróbowałem. Chciałem usłyszeć jakiekolwiek zmiany. Niestety usłyszałem brak zmian.

Być może dla części osób wpisy Wpszoniaka dotyczące tych gadżetów są merytoryczne. Dla mnie są wynikiem bardzo bogatej wyobraźni i ubrane w całą masę ładnych słów.

Mam dokładnie takie samo prawo do wyrażania swoich poglądów. To że są inne niż "słyszących" - przykro mi.

Nie, nie naśmiewam się z "ich hobby". Staram się pokazać jak miałkie są podstawy "działania" tych gadżetów (jak i kilka innych osób) pokazać że jest druga strona medalu.

To że są gadżety i masa ludzi wierzy w nie to jedna sprawa. Ale drugą stroną medalu jest to że tworzą z tych elementów "niezbędnik audiofila"  doprowadzając samych siebie (w zapędach w doradzaniu) do kuriozalnych przypadków gdzie proponują zakup kabla zasilającego za 1000zł do wzmacniacza za 1200 albo zamiast wymienić kolumny(bardzo "budżetowe" na lepsze proponują rozważyć wymianę kabli głośnikowych.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smerfciamajda napisał:

Jak piszesz biżuteria jest śliczna czy to zaślepki czy kable ale teoria budowana wokół to średniowiecze.

Odnośnie kabli mam jeszcze niesprecyzowane poglądy hehe ;) Muszę to dogłębnie przeanalizować. Niemniej jednak jakiś czas temu wymieniłem zwykły miedziany OFC 2,5mm2 ze szpulki na Van Damma (13zł za metr) ale chwalony na różnych forach to... No i nic ... chciałbym usłyszeć różnicę i niestety. Pomijam system na jakim to gra ale nawet za grube tysiące kabel nie pomoże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Odnośnie kabli mam jeszcze niesprecyzowane poglądy hehe ;) Muszę to dogłębnie przeanalizować. Niemniej jednak jakiś czas temu wymieniłem zwykły miedziany OFC 2,5mm2 ze szpulki na Van Damma (13zł za metr) ale chwalony na różnych forach to... No i nic ... chciałbym usłyszeć różnicę i niestety. Pomijam system na jakim to gra ale nawet za grube tysiące kabel nie pomoże. 

Dlaczego sądzisz że kabel za grube tysiące nic nie pomoże?Słyszałeś taki? Napisz do czego Twój kabel wpiąłeś będziemy mądrzejsi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzień dobry,
ja zaś uważam, że bycie członkiem forum audiofilskiego i uporczywe (de facto) żartowanie z hobby osób, które traktują temat poważnie i próbują rozmawiać na poziomie merytorycznym, (jak [mention=22243]wpszoniak[/mention]) jest dla mnie wewnętrznie sprzeczne.


Dobry

Aufiofilskie forum, to było jest i będzie Audio Stereo - forum gdzie taki właśnie wpszoniak wyleciał z hukiem. Forum gdzie elektronika/kolumny za kilkadziesiąt tysięcy złotych nie jest jakimś wyjątkiem, jest normalnością. Forum gdzie można sobie żartować z własnego hobby. Bo to hobby
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pink Floyd napisał:


 

Aufiofilskie forum.....Audio Stereo - forum... takwpszoniak wyleciał z hukiem. 

 

Już w pierwszym poście kłamiesz.... W audiostereo poprosiłem o zamknięcie mojego konta na znak protestu wobec poczynań moderatorów, którzy źle potraktowali mojego forumowego kolegę.   Ja na tym, jak i na innych forach, nie miałem nigdy upomnień najmniejszych, więc nikt mnie z tego (ani żadnego innego) forum "z hukiem" nie wywalał.

Jeżeli masz jakieś dowody na swoje słowa to je przedstaw, ja mam zarchiwizowane ostatnie rozmowy z administratorami tego forum. 

Mam nadzieję, że naprawisz co na wstępie zepsułeś.

P.S. Jeśli uważasz forum audiostereo za audiofilskie to.... Zapewniam- od dawna nie jest takim.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pirs napisał:

Dlaczego sądzisz że kabel za grube tysiące nic nie pomoże?Słyszałeś taki? Napisz do czego Twój kabel wpiąłeś będziemy mądrzejsi.

Moje wyznania co najwyżej spowodują uśmiech na waszych twarzach hehe. Ja uważam, że kabel nie może być droższy od wzmacniacza czy kolumn. Wpiąłem taki link kabel między Audiolaba 6000A i kolumny STX (teraz uśmiech hehe). Uważam, że droższy nic by nie zmienił w odsłuchu w tej konfiguracji. Gdybam na podstawie przeczytanych dyskusji na różnych forach. W dużo droższych systemach może jest inaczej. Nie słuchałem ale i nie bardzo rozumiem co miałyby wnieść więcej do brzmienia niż ten którego użyłem w tym moim konkretnym przypadku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To udostępnij nim zarzucisz mi kłamstwo.

Już w pierwszym poście kłamiesz.... W audiostereo poprosiłem o zamknięcie mojego konta na znak protestu wobec poczynań moderatorów, którzy źle potraktowali mojego forumowego kolegę.   Ja na tym, jak i na innych forach, nie miałem nigdy upomnień najmniejszych, więc nikt mnie z tego (ani żadnego innego) forum "z hukiem" nie wywalał.
Jeżeli masz jakieś dowody na swoje słowa to je przedstaw, ja mam zarchiwizowane ostatnie rozmowy z administratorami tego forum. 
Mam nadzieję, że naprawisz co na wstępie zepsułeś.
P.S. Jeśli uważasz forum audiostereo za audiofilskie to.... Zapewniam- od dawna nie jest takim.


Było, jest i będzie. Trolle sobie poszły
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pink Floyd napisał:

 

Było, jest i będzie. Trolle sobie poszły emoji56.png

 

No tak.... J23 wrócił w "dobrym" stylu! 

Nie pozostaje mi nic innego tylko oddać Ci miejsce na forum, bo ja już wcześniej napisałem- dla nas dwóch miejsca tu nie ma!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MariuszZ napisał:

Moje wyznania co najwyżej spowodują uśmiech na waszych twarzach hehe. Ja uważam, że kabel nie może być droższy od wzmacniacza czy kolumn. Wpiąłem taki link kabel między Audiolaba 6000A i kolumny STX (teraz uśmiech hehe). Uważam, że droższy nic by nie zmienił w odsłuchu w tej konfiguracji. Gdybam na podstawie przeczytanych dyskusji na różnych forach. W dużo droższych systemach może jest inaczej. Nie słuchałem ale i nie bardzo rozumiem co miałyby wnieść więcej do brzmienia niż ten którego użyłem w tym moim konkretnym przypadku. 

Teraz trochę inaczej napisałes.Oczywiście nie ma co przesadzać z kablami.Trzeba mieć jakiś umiar.Nie mam zamiaru z nikogo się śmiac.Teraz masz taki sprzęt..przyjdzie czas a będzie inny...może lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pink Floyd napisał:

To gdzie są te zarchiwizowane rozmowy?

 

J23, gdzie są? A wiesz... Noszę je po kieszeniach: paru spodni i trzech kurtek. A wyciągnę jak przyjdzie na to czas, na pewno nie w wyniku Twojego życzenia.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MariuszZ napisał:

Gdybam na podstawie przeczytanych dyskusji na różnych forach.

Co do takiego sposobu wyciągania wniosków byłbym ostrożny. Dodać do tego wykształcenie lub zamiłowanie techniczne i mamy gotowe odpowiedzi na wszystko co dzieje się w audio. To tak nie jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...