Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po wymianie DAC’a Hegel HD12 na Chorda Qutest rozpocząłem kolejną misję, tym razem celem jest znalezienie odpowiedniego Interkonekta RCA -łącznika dla Qutesta i wzmacniacza Primare i32. 

Budżet: max 1200 PLN (długość RCA 50-75cm)

Niedawno testowałem bardzo fajne kabelki Cardas Clear Sky (przewodniki z Ultra czystej miedzi Cardas) oraz Albedo Monolith Monocrystal (przewodniki ze srebra monokrystalicznego). "Clear Sky" bardzo przypadł mi do gustu, zaskoczył ponadprzeciętną czystością, przestrzenią oraz ilością eksponowanych detali -nie spodziewałem się aż tak wiele po miedzi, bardzo przyzwoita jakość dźwięku. "Monolith Monocrystal" zaprezentował niezwykłą klarowność, przestrzeń, rozdzielczość -z tym że podczas słuchania muzyki elektronicznej, jak na mój gust, zabrakło nasycenia barw (nie mam na myśli sztucznego podbicia). Nie zamierzałem na tym poprzestać i zainteresowałem się ofertą "M&B Audio Cable" oraz "EarStream" -szczególnie po przeczytaniu wielu dobrych opinii na kilku forach. Aktualnie mam u siebie między innymi modele "Diamond", "Hybrid" oraz "Black Pearl" (przewodnik to głównie srebro z dodatkiem złota/miedzi) od pana Marka oraz "SunSet-Upgrade" od pana Michała (Majkela). Dodam że obaj panowie są sympatyczni i bez problemów wypożyczyli mi swoje kabelki na testy. Wygrzewam w systemie "SunSet-Upgrade" (wygrzewał się ~3 dni), sprawdziłem już wstępnie na co stać "Hybrid" (zapomnijcie o nudzie, czułem się jak kowboj na rodeo, nie ma mowy o braku nasycenia barw, jest życie i energia, z tym że u mnie dźwięk był ciut za szorstki -nie ten kierunek) oraz "Black Pearl" (jakość zbliżona do "Clear Sky", jest przestrzeń, detale, subtelne nasycenie barw -a przy tym dźwięk nie męczy, a wywołuje emocje -w tym właśnie kierunku zmierzam). Na dzień dzisiejszy "Clear Sky" ma równorzędnego rywala w osobie "Black Pearl". Na dniach przekonam się na co stać "Diamond'a" i "SunSet-Upgrade" -pozostało 7 dni na wygrzewanie, odsłuchy i wnioski. 

Jeżeli ktoś z was porównywał wyżej wymienione modele i chce coś dodać (np. własne wnioski) to zachęcam.

Dzięki  

 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Znam podane przez Ciebie kable M&B, jestem ciekawy co wybierzesz.

Nie kupuj za krótkich, co najmniej 75 cm, jak nie 1m. Krótkie odcinki sprawdzają się wtedy jeżeli używamy nie wyszukanych RCA - chodzi o ograniczenie ich wpływu. Ty chcesz poprzez swoje osiągnąć pewien rezultat.

Na dzień dzisiejszy wybrałbym "Black Pearl", dobrze wkomponował się w system, taki dźwięk mi odpowiada. Niebawem opisze więcej wrażeń z odsłuchów. Myślałem o tym jaka długość będzie wystarczająca (jakość), wstępnie chciałem 60cm -nie ukrywam że taka długość zdecydowanie obniża koszt (1 metr i powyżej to już odczuwalnie większy wydatek). Badam temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moja przygoda, z testowaniem i wymianą okablowania tzw. standardowego (budżetowego RCA) na alternatywne, które docelowo poprawić miało poziom jakości dźwięku w moim systemie stereo, właśnie dobiegła końca. Przez ładnych parę miesięcy miałem możliwość odsłuchania wielu rekomendowanych modeli mieszczących się w moim budżecie. W przypadku interkonektów RCA kwota za kabel o długości od 0,75 do 1 metra miała nie przekroczyć 1200-1600 PLN -delikatnie zwiększyłem budżet. Tak jak już wyżej wspomniałem, niektóre modele, takie jak Cardas Clear Sky zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a niektóre (bez nazw) po prostu mnie rozczarowały. Widocznie jestem dość wymagającym słuchaczem, a moim celem nie jest inwestowanie w iluzje, a godziwa zapłata za wyraźnie słyszalną poprawę jakości -dodam że kieruję się przy tym osobistymi upodobaniami (oczywista oczywistość). Ze wszystkich testowanych drutów najlepszym wyborem okazał się model "Black Pearl" sympatycznego pana Marka (MB audio cable) -ten interkonekt wydobył więcej z pozostałych komponentów systemu, dostarczając przy tym niezwykle przyjemnych wrażeń (z ciarkami włącznie) podczas licznych odsłuchów. O kablach pana Marka dowiedziałem się od forumowiczów (w momencie w którym zdecydowałem się na zakup RCA firmy Cardas), czytając niektóre treści postów (a w nich rzetelne opisy wrażeń) -w większości przypadków zdecydowanie zachęcające do ich przetestowania. Postanowiłem wypożyczyć parę modeli i nie zawiodłem się -wręcz przeciwnie! Szczególnie model Black Pearl podpięty między Primare i32 i Qutest'a pozwolił systemowi wejść na wyższy poziom jakości. Subiektywnie rzecz ujmując dźwięk stał się bardziej klarowny, nasycenie barw przyjemnie naturalne, a przede wszystkim dźwięk nabrał powietrza i trójwymiarowości. Podczas odsłuchów zrobiłem też tzw. testy ślepe oraz prosiłem o opis wrażeń osób trzecich. Różnica była na tyle słyszalna, że oprócz satysfakcji odczułem ogromną ulgę pomyślałem sobie: "udało się!". Podsumowując, od dwóch tygodni jestem zadowolonym posiadaczem czarnej perły (RCA) na wtykach KLEI (długość 0,75 metra) i uważam że poza tym, że dokonałem właściwego wyboru, to poziom poprawy jakości dźwięku jest dla mnie w pełni satysfakcjonujący (Sounds like fun).

                 

Edytowano przez Mars
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiowit napisał:

Mars, czy Pan Brozek sam zaproponował Ci wtyki czy sam dokonałes wyboru?

Wyboru dokonałem sam, słyszałem wcześniej ze KLEI były testowane jako ciekawsza alternatywa (mają swoje zalety). Te wtyki w porównaniu z Neutrikami w moim przypadku są lepiej przytwierdzone/dopasowane do wejścia RCA DACa -choćby pod tym względem wygląda to solidniej. Interkonekt z tymi wtykami sprawuje się świetnie, chociaż nie jestem w stanie ocenić ich wpływy na sam dźwięk -w porównaniu z Neutrikami.  

33 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Gratulacje.

Dziękuję! 

Edytowano przez Mars
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...