Skocz do zawartości

Jakie głośniki do takiego pokoju?


Recommended Posts

Witam, posiadam pokój taki jak na zdjęciu, 3x5 m, aktualnie na biurku przy komputerze mam głosniki Edifier R2600 lecz zaczynają mi już przeszkadzać, gdyż przez podłużny kszałt pokoju i za bliskie umieszczenie ich od uszu czuć od nich strasznie basem oraz nie do końca dokładnie słychać niskie tony
Na tylnej i lewej scianie mam panele wygłuszające na całej powierzchni
Czy są jakieś głośniki albo kina domowe dzięki którym będę mógł słuchać muzyki w każdym miejscu w pokoju w bardzo dobrej jakości?
Za jakim typem nagłośnienia mam się rozglądać i jak wygląda sprawa rozstawienia ich w takim pokoju? Głośniki oczywiście do muzyki, uniwersalne :D
Oraz jakie koszta?
Pozdrawiam.

moj pokoj.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genialny temat. Jesteś Gabrysia, bo wypowiadasz się w formie męskiej? Zapoznałeś(aś)* się chociaż z jednym tematem na forum, czy tylko wpadłeś(aś)*, chcąc bez własnego wysiłku uzyskać kilka informacji, których na forum było całe multum? Kilka wykluczających się zagadnień, brak szczegółów, sam (sama?)* nie wiesz, czy chcesz stereo, czy KD, narzekasz na zbyt bliskie umieszczenie kolumn, a trzymasz je na blacie biurka, niskich tonów za mało, a jednak za dużo, do tego oczekujesz, że ktoś za Ciebie ustali budżet. Niezły koncert życzeń ;) 

*chcąc zachować etykietę wypowiedzi, chętnie poznamy Twoją płeć, o wymaganiach, preferencjach i możliwościach nie wspominając

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do tego co kolega napisal wyzej. :)

Aktualnie uzywasz glosniczkow komputerowych, ktore kosztuja 600. Jesli chcesz cos zmienic na duzy plus to uzywany amplituner okolo 400-600zl. Lub nowy powyzej 1000zl. Plus kupno kolumn i glosnikow w zaleznosci czy chcesz 5.1 czy 2.0 kolumny z glosniczkami sa drozsze jeszcze od samego amplitunera i te wspomniane kolumny podlaczysz z amplitunerem kablem glosnikowym, a amplituner z komputerem w ktorej mam nadzieje, ze jest dobra karta dzwiekowa kablem hdmi. Albo zmienisz na same glosniczki komputerowe 5.1 i poprawisz tylko troche jakosc dzwieki. Taki zestaw glosniczkow komputerowych koszt tyle co sam nowy amplituner. Ale mozesz wowczas dalej nazekac na jakosc dzwieku. Mam nadzieje, ze prosto wytlumaczylem :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Markcox napisał:

genialny temat. Jesteś Gabrysia, bo wypowiadasz się w formie męskiej? Zapoznałeś(aś)* się chociaż z jednym tematem na forum, czy tylko wpadłeś(aś)*, chcąc bez własnego wysiłku uzyskać kilka informacji, których na forum było całe multum? Kilka wykluczających się zagadnień, brak szczegółów, sam (sama?)* nie wiesz, czy chcesz stereo, czy KD, narzekasz na zbyt bliskie umieszczenie kolumn, a trzymasz je na blacie biurka, niskich tonów za mało, a jednak za dużo, do tego oczekujesz, że ktoś za Ciebie ustali budżet. Niezły koncert życzeń ;) 

*chcąc zachować etykietę wypowiedzi, chętnie poznamy Twoją płeć, o wymaganiach, preferencjach i możliwościach nie wspominając

 

Jestem Gabrysia bo zalogowałem się przez FB z konta siostry, ot cała zagadka :D
Wpadłem zapytać bo średnio znam się na takich rzeczach i nie wiem nawet od czego zacząć
Co do stereo i KD, szczerze mówiąc nie wiem jak gra stereo a jak KD, ale nie linczujcie mnie tak od razu, jest sylwester, jednej osobie możecie wybaczyć w ten jakże ważny dzień w roku (prawda?)

" narzekasz na zbyt bliskie umieszczenie kolumn, a trzymasz je na blacie biurka"
Bo nie mam za bardzo pomysłu gdzie indziej mogłbym dać takie głośniki komputerowe

Budżet.. Powiedzmy, że 2k za całość - tak na dobry początek

6 godzin temu, modelarz01 napisał:

Dołączam sie do tego co kolega napisal wyzej. :)

Aktualnie uzywasz glosniczkow komputerowych, ktore kosztuja 600. Jesli chcesz cos zmienic na duzy plus to uzywany amplituner okolo 400-600zl. Lub nowy powyzej 1000zl. Plus kupno kolumn i glosnikow w zaleznosci czy chcesz 5.1 czy 2.0 kolumny z glosniczkami sa drozsze jeszcze od samego amplitunera i te wspomniane kolumny podlaczysz z amplitunerem kablem glosnikowym, a amplituner z komputerem w ktorej mam nadzieje, ze jest dobra karta dzwiekowa kablem hdmi. Albo zmienisz na same glosniczki komputerowe 5.1 i poprawisz tylko troche jakosc dzwieki. Taki zestaw glosniczkow komputerowych koszt tyle co sam nowy amplituner. Ale mozesz wowczas dalej nazekac na jakosc dzwieku. Mam nadzieje, ze prosto wytlumaczylem :)

Ktoś jeszcze wspominał mi, że niezłym rozwiązaniem może być ustawienie dwóch głosników podłogowych po obu stronach okna, tylko nie wiem co dalej.
Twoje rozwiązanie z tym amplitunerem lepsze?
A karta dzwiękowa.. Używam zewnetrznego DACa ibasso dx90, nie wiem czy do tego się podłączy jakiś rozsądny sprzęt. Więc ewentualnie jeszcze dobra karta dzwiękowa?
Aha, oprócz tego mam jeszcze scarlett 2i2 do którego podłaczam mikrofon, nie wiem czy to jest istotne

Edytowano przez Gabrysia Piotrowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie traktuj mojego posta, jako jakiegoś ataku na Twoją osobę ;) 

skoro to ma być do muzyki, to skupiłbym się na Twoim miejscu na wzmacniaczu stereo i dwóch podłogówkach, ale w tym budżecie poszukałbym w używkach. Co do ustawienia, to już determinuje samo miejsce odsłuchowe - ma być ono przy biurku, czy w innym miejscu?

 

ps. i wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Markcox napisał:

Co do ustawienia, to już determinuje samo miejsce odsłuchowe - ma być ono przy biurku, czy w innym miejscu?

 

ps. i wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem ;) 

Raczej nadal siedziałbym w tym samym miejscu przy biurku i tam był słuchał
Najlepszego również ;)
 

Po prostu chodzi mi o to, aby przy siedzeniu przy komputerze w tym miejscu gdzie jest teraz biurko żebym mógł fajnie sobie posłuchać muzyki i zebym słyszał w obu uszach podobną głośność oraz miałbym lepszą przestrzeń niż przy tych edifierach, kumacie, takie nagłośnienie pokoju po prostu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że powinieneś rozmieścić głośniki na krótszej ścianie Wysłałem ci kolumnę najtańsze dobre wybierz sobie które ci bardziej odpowiadająffddd076a2cbeafd8aca20cbae1db326.jpg284fa53a5dcb62ff2708b9ba17d828c0.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Problem jest taki że powinieneś rozmieścić głośniki na krótszej ścianie Wysłałem ci kolumnę najtańsze dobre wybierz sobie które ci bardziej odpowiadająffddd076a2cbeafd8aca20cbae1db326.jpg&key=d26aebea2cc80177037fd37654f44355fb63607fa5663f2c076f7cc7509325fb284fa53a5dcb62ff2708b9ba17d828c0.jpg&key=46f54dc37f90f229cc94ad910f2816e2635e3ea50c13da3e6a901be82fd75a06

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Jedne są polskiej konstrukcji a drugie brytyjskie

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zrozumiałeś że powinieneś zmienić miejsce odsłuchu i bardzo dobrze
Powinno ono się znajdować mniej więcej na środku pokoju Trochę w prawo Jak zmienisz ścianę wtedy będzie idealnie No ale jeśli nie możesz to będzie No ale jeśli nie możesz to będzie tak jak będzie

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...