Skocz do zawartości

Chromecast Audio-problemy


Szybki

Recommended Posts

Witam

Nie potrafię rozwiązać problemu działania ( albo nie działania) Chromecast Audio który nie chce działać w nowej sieci. Przez dwa tygodnie od zakupu działał w sieci z routerem sagem z orange. Niestety umowa mi się kończy 02.01 i zmieniłem dostawcę internetu na siec światłowodową z nowym routerem  dasan h680. I zaczęły się problemy. Z tym routerm nie działa chromecast. Po skonfigurowaniu wszystkiego wyskakuje taki komunikat:

,,Nie widzę urządzenia salon w tej sieci W-FI. Sprawdź czy jest w trybie online i czy telefon jest w tej samej sieci Wi-fi''

Oczywiście siec działa na 2,4G hz.

 

Instalatorzy byli już trzy razy i nie wiedzą co jest problemem.

Ustawiłem Router według tych zaleceń:

Izolacja AP / klienta . Chromecast Audio nie może komunikować się z routerem, jeśli włączono izolację AP / klienta. Izolacja AP / klienta musi być wyłączona na routerze Wi-Fi.

Wirtualne sieci prywatne lub serwery proxy . Chromecast Audio nie może komunikować się z routerem lub komputerem, jeśli włączone są wirtualne sieci prywatne lub serwery proxy. ODŁĄCZ lub wyłączwszystkie wirtualne sieci prywatne (VPN) lub serwer proxy na routerze i komputerze, jeśli dotyczy.

UPnP (Universal Plug and Play) lub multicast. Router nie będzie w stanie "zlokalizować ani wyświetlić" Chromecasta w sieci Wi-Fi przy wyłączonym UPnP lub multicast. Włącza technologię UPnP (Universal Plug and Play), zwaną również multiemisją, na routerze.

IGMP (Internet Management Protocol Management) . Chromecast Audio nie będzie mógł komunikować się z routerem, jeśli protokół IGMP jest wyłączony lub jeśli proxy IGMP jest włączone na routerze. AKTYWUJ IGMP na routerze. Wyłącz proxy IGMP na routerze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A próbowałeś usunąć go z listy urządzeń ( aplikacja Google Home)i zresetować do ustawień fabrycznych ( z tego co pamietam włączyć zasilanie z przyciśniętym przyciskiem, albo długo przytrzymać przycisk) potem skonfigurować go od nowa?

Jezeli nie to proponuje tak zrobić ?

Jak w dowcipie o informatykach w zepsutym samochodzie:

A może wysiądźmy i wsiądźmy ponownie, może wtedy zacznie jechać ? ? 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Elizjum7919. napisał:

Też tak miałem po zmianie dostawcy internetu.Wystarczy zresetować Chromecast i ustawić od nowa.Przytrzymaj ten mały przycisk na Chromecast przez 10 sekund.A puźniej skonfigurować go od nowa z nowy ruterem.

Robiłem to kilka razy. Poprawiło się na tyle że mogę przejść cały proces zgrywania, co wcześniej było nie możliwe, ale do tego momentu jak już powinno działać to jest ten komunikat.

Odinstalowałem aplikacje nawet na telefonie i ponownie zainstalowałem .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elizjum7919. napisał:

Aplikacje też zresetuj czyść pamięć podręczną i stałą aplikacji.I zacznij cały proces jak by to było 1 raz.

Dziś wziąłem telefon na którym po raz pierwszy zainstalowałem google home i to samo. Po zainstalowaniu urządzenia gdy chcesz z niego korzystać wyświetla się komunnikat

,,Instalacja przebiegła pomyślnie. Nie widzę urządzenia salon w tej sieci W-FI. Sprawdź czy jest w trybie online i czy telefon jest w tej samej sieci Wi-fi''.

Może z jakiegoś powodu ten router nie jest obsługiwany przez google lub coś w nim  jest ustawione nie tak - tylko co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Inferno napisał:

Jaką nazwę miał ten Chromecast wcześniej? Jeżeli tą samą to spróbuj zmienić. Oprócz tego routera jest jeszcze jakiś przełącznik w sieci? 

Nazwę nadaje tylko podczas konfiguracji temu urządzeniu. Nadawane były rożne i zawsze to samo.

Nie ma żadnego przełącznika sieci.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Mi też tak pokazuje ale nie wchodź w to.Tylko puść coś z YouTube lub Spotify i wszystko działa ok.Po paru minutach ten komunikat mi znika i jest tak.

Screenshot_2018-12-31-18-19-33-341_com.google.android.apps.chromecast.app.png

Screenshot_2018-12-31-18-19-39-014_com.google.android.apps.chromecast.app.png

Tylko u mnie ikonka ,,odtwórz '' nie podświetla się na zielono. Jest szara i przekreślona . Nie da się jej kliknąć aby cokolwiek otworzyć. Klikając na dole drugą od prawej ,, znaczek play w kwadracie'' wyskakuje spotify i you tube ale odtwarza się tylko na telefonie. W spotify klikając otwórz na innym urządzeniu nie widzi chromocasta.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 1Ender napisał:

Mam do was pytanie, ponieważ zamierzam kupić chromecast. Urządzenie podpinam pod TV przez hdmi i zawiaduje telefonem. To wszystko tak? Mój wzmacniacz nie obsługuje sieci. 

Po co wzmacniacz ma obsługiwać sieć? Jak chcesz dźwięk przez wzmacniacz to musisz podłączyć tv do wzmacniacza. Chyba że chodzi Ci o Chromecasta audio który nie posiada HDMI. Wtedy podłączasz go do wzmaka po analogu albo cyfrowo przez dac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV mam puszczony przez dac, więc nie ma problemu. Z tego co widziałem są tylko 2 rodzaje z wyjściami  hdmi i mini jack. Po analogu? W sensie RCA nie widziałem. Chyba że masz na myśli mini jack. Cyfrowych wyjść też nie zauważyłem. Masz na myśli jakiś konkretny model? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, 1Ender napisał:

TV mam puszczony przez dac, więc nie ma problemu. Z tego co widziałem są tylko 2 rodzaje z wyjściami  hdmi i mini jack. Po analogu? W sensie RCA nie widziałem. Chyba że masz na myśli mini jack. Cyfrowych wyjść też nie zauważyłem. Masz na myśli jakiś konkretny model? 

Mam na myśli Chromecast Audio. Posiada on wyjście mały jack które obsługuje zarówno połączenie analogowe jaki optyczne. W zależności od potrzeb musisz nabyć albo kabel mały jack-2xrca albo toslink-mini toslink. Kabli nie ma w zestawie. Muzyki możesz również słuchać przez zwykły Chromecast ale wtedy cały czas musi być włączony tv. Na dłuższą metę, moim zdaniem, to bez sensu :)

Tu masz ciekawy artykuł o Chrmecast Audio: http://hd-opinie.pl/8537,audio,transport-cyfrowy-za-grosze-lepszy-od-sprzetu-za-tysiace-chromecast-pomierzony.htmlTo IMHO genialne w swojej prostocie (i cenie) urządzenie :) Mnie brakowało tylko, ale za to bardzo, wsparcia gapless i musieliśmy się rozstać ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje połączenie hdmi, koaksjalne USB do TV i dalej do dac lub bezpośrednio do wzmacniacza. Cyfrowo do daca lub analogowo do wzmacniacza. W TV nie mam optyka tylko koaksjalne, hdmi, USB. Nie przeszkadza mi że tv musi być włączone. W dacu mam optyka, koaksjalne i USB. 

Który konkretny model wybrać? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 wersje Chromecast i 1 Chromecast audio.1Ender Chromecast audio to taki mini streamer sieciowy.Podpinasz go do wzmak a sterujesz smartfonem.Smartfon pracuje jako pilot.A Chromecast audio optykiem do dac i tyle.Zwykły chromecast  to takie Smart TV na androidzie.

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale którą wersję wybrać 4K to raczej chyba nie potrzebuję. Obrazu 4k przesyłać nie będę. Chyba że jest jest ogromna różnica w dźwięku to wezmę ten model pod rozwagę. 

Zauważyłem że są różnice w cenach. Więcej niż 100-150 zł wydawać nie chcę. Może być używany. 

A właśnie jak z awaryjnościa tych urządzeń?? 

To który model będzie dla mnie najlepszy stosunek jakość / cena? 

Przepraszam, że męczę ale to dla mnie nowość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Elizjum7919. napisał:

Źle mówisz są 3 wersje Chromecast i 1 Chromecast audio.1Ender Chromecast audio to taki mini streamer sieciowy.Podpinasz go do wzmak a sterujesz smartfonem.Smartfon pracuje jako pilot.A Chromecast audio optykiem do dac i tyle.

Tak, ale jak chce mieć menu na ekranie to który lepszy. Sterowanie smartfonem jest ok, a jeszcze lepiej na TV i sterowanie z telefonu. 

Przesyłać

Serwisy sieciowe, może jakieś radio internetowe? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio przesyła tylko muzykę.Z neta, YouTube,Spotify,tunein i z samrtfona też.A zwykły chromecast przesyła też obraz zdjęcia,filmy z fona i netu.Możesz zainstalować HBO go i Netflix YouTube i oglądać na tv.To nie chodzi o samo 4k tylko nowsze wersje są polepszone.

A ceny to chromecast audio 130zł, chromecast 2 160zł a chromecast 3 170 , chromecast 4k ponad 300zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...