Skocz do zawartości

Zestaw stereo - salon około 32m2


wojekj

Recommended Posts

Dzień Dobry wszystkim. Chciałbym kupić zestaw stereo do mojego salonu 32m2 który polepszyłby moje doznania muzyczne co pewno nie jest aż tak trudne bo w tej chwili mam głośniki Prism Emerald ht-400 i amplituner Yamaha rx-v461 oraz sub Energy s8.3. Niestety tego nie da się słuchać bo dźwięk jest nie do zniesienia i męczę sie z takim zestawem ponad 10 lat. 

Słucham najczęściej muzyki rockowej ale raczej nie za głośno. Niestety budżet jest trochę ograniczony bo jak powiedziałem żonie że najchętniej bym kupił zestaw Heco Aurora 700 i denon 8250 to jak zobaczyła cenę to popukała się po głowie i powiedziała że nie ma mowy. Próbuję zmniejszyć budżet i jest mi dość ciężko. 

Znalazłem na allegro zestaw https://allegro.pl/pioneer-sx-n30ae-polk-audio-t50-poznan-i7632172710.html z salonu Koris.pl . Czy to polepszy mój odsłuch muzyki? Bo tą cenę jak pokazałem żonie to jeszcze jest w stanie zaakceptować. 300-400 zł więcej pewno też jeszcze się uda. Chyba że macie jakąś lepszą propozycję głośników pod tego pioniera sx-n30ae bo zależy mi na sieciowym odtwarzaniu muzyki z dysku NAS.

Dziękuję za poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w ciemno to ryzyko i loteria. A jak Ci nie przypadnie do gustu? Początkowo będzie suuuper! A później może coś nie pasować. Albo będzie męczyć dźwięk. Dlatego tak ważne jest, by przed zakupem odsłuchać kilka zestawów. 

Prawa jest taka, że kupując nowy sprzęt przy odsprzedaży tracisz. Ile? To zależy od marki. Na jednym więcej na innym mniej. Statystycznie od około 30% do nawet 70%. 

Przy kupnie zestawów używanych nie tracisz nic lub czasem niewiele a czasem jesteś nawet na plus. 

W tym budżecie do 3000 można złożyć bardzo przyzwoite stereo ale używane. Grające dużo lepiej o klasę lub dwie wyżej w stosunku do nowego sprzętu. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zestaw Pionee SX-N30AE z Polk Audio T50 jest ok. To system grający szybko, dynamicznie, jednie trochę może być zbyt twardo, jasno, technicznie. Niewiele dokładając możemy zaproponować zestaw Pioneer SX-N30AE z kolumnami Monitor Audio MR6. W tym przypadku mamy mocniejsze kolumny, dźwięk lepiej wypełniony, spójny.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym spojrzał na używki ale niestety nie wiem na co warto spojrzeć a na co nie. Moja wiedza skończyła się dawno temu na sprzęcie tonsila i technics. Generalnie wszystko co ostatnio słucham nawet w Auchan brzmi lepiej niż to co mam. 

Ostatnio słuchałem w MediaMarkt glośniki Polk Audio S55e i Klipsch r-28f. Kiepskie miejsce do odsłuchu ale brzmiały dla mnie ładnie aczkolwiek chyba Polk Audio były jakby dokładniejsze.

Na odsłuch do was chętnie bym przyjechał ale niestety nie wybieram się w najbliższym w kierunku Pabianic więc raczej muszę odsłuchać zestaw w okolicach Poznania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jakaś jest tylko że jak sprzedamy mieszkanie po teściowej:). Niestety sprzedaż rozwleka się w czasie bo szwagier nie chce płacić podatku i uparł się że 4 lata chce wynajmować. Tyle to ja nie wytrzymam. Jakby coś dawało kupienie samych głośników lub wzmacniacza a później dokupienie reszty to już bym kupił ale przy tym co mam to będę się tylko wkurzał dalej. Zastanawiam się jeszcze czy może nie lepiej kupić zestawu wzmacniacz + kolumny bez funkcji sieciowych bo i tak telewizor chcę podłączyć przez optyka a tam już wszystko jest. Tylko czy to pozwoli w tym budżecie trochę zwiększyć jakość?

Edytowano przez wojekj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Poznań Dziękuję za zaproszenie ale dzisiaj po odsłuchu w ABCAV na Palacza wyszedłem z zestawem STX Electrino 250 i Marantz PM6006. Słuchałem głośniki jeszcze z DENON 8250 i wzmacniaczem A9130 i kolumny najładniej grały bez żadnego podbicia z A9130 potem trochę gorzej z PM6006 natomiast najpierw wydawało mi się że z 8250 też gra ładnie ale niestety w spokojnych momentach muzyki głośniki jakby nie miały mocy a wokal jakiś taki dużo mniej naturalny i po podłączeniu wzmacniaczy już go nie chciałem. Najchętniej wyszedłbym z A9130 ale niestety tam jest jedno wyjście optyczne a ja potrzebuję 2. 

Bardzo ładnie grało też z Denon PMA-800NE ale troszkę już przekraczało mój budżet.

Po podłączeniu zestawu w domu stwierdzam i tak że rewelacja i dużo lepiej je słychać niż na odsłuchu w salonie.

Niestety już mnie kusi zakup Marantz NA6005 ale to chwilę muszę odczekać po tym zakupie:) 

Edytowano przez wojekj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mojego zestawu Marantz PM-6006 + głosniki STX Electrino chciałbym dokupic odtwarzacz sieciowy. Początkowo myślałem o Marantz NA6005 do zestawu odradzono mi ze względu na to że potrafi się wieszać i jeżeli już Marantz to kupić model PM-6006 ale to już inna cena

W tej chwili zastanawiam się nad YAMAHA NP-S303. Polecono mi również Denon HEOS Link HS2. Głównie chodzi mi i korzystanie z serwisów Spotify , Tidal i Deezer oraz odtwarzanie muzyki z dysku sieciowego. Czy coś możecie polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojekj napisał:

Może i bym spróbował Google chromecast ale nie wiem jak to działa. 

1. Podłączasz Chromecast do wejścia optycznego lub RCA.

2. Podłączasz Chromecast do domwego wifi

3. Uruchamiasz np Spotify ( potrzebne jest premium ) i na dole klikasz,żeby dzwięk był odtwarzany przez chromecast ( telefon powinien być podłączony do tej samej sieci wifi )

Po tym masz dzwięk ze swoich głośników, chromecast streamuje sam z interentu więc możesz tel wyłaczyć czy używać do czegoś innego, używasz go pratkycznie jako pilota, całe przesyłąnie danych wykonuje już za ciebie chromecast.

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Syta

Żadne premium w Spofity nie jest potrzebne, co Ty piszesz ????? 

Trzeba pobrać aplikacje Google na smartfona. I przeprowadzić konfigurację. Obowiązkowo bluetooth włączony w telefonie. 

Nie mam Premium Spofity i wszystko gra! ?

Jest mnóstwo instrukcji w necie jak przeprowadzić konfigurację. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojekj napisał:

Spróbuję najpierw z Chrome system. Koszt niewielki więc jak mi się nie spodoba pomyślę o czymś droższym.

Bardzo dobra decyzja, to są śmieszne koszty i niewielkie ryzyko

3 minuty temu, 1Ender napisał:

Obowiązkowo bluetooth włączony w telefonie. 

Ale po co ten Bluetooth ? Kurde nie pamietam czy jest potrzebny do skonfigurowania - zobaczę u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...