Skocz do zawartości

Kino domowe - pytanie.


err_or

Recommended Posts

Witam.

Od dobrych kilku dni studiuję forum w poszukiwaniu przydatnych informacji, które pomogły by mi w podjęciu decyzji i, że tak powiem utknąłem w miejscu. Zamierzam nabyć kino domowe, z kilku wątków na które natrafiłem z podobnym zapytaniem do mojego i w podobnych przedziałach cenowych ostały się takowe propozycje:
Głośniki:
Quadral Quintas 6650 (5.0)
Taga 606 v.3 (5.0)
Jamo S626 (5.0)
Pylon Pearl 25 (5.0)
Polk Audio T531 (5.0)
Wilson Raptor 7/1 Vocal (5.0)

Amplituner:
Yamaha RX-V485
Denon AVR 1400
Onkyo TX-NR 686
Pioneer VSX-832
Onkyo TX-NR656

i teraz moje zapytanie, które opcje najlepsze? jakie zestawienie najlepsze? które głośniki nadają się najlepiej do jakiego amplitunera? i z drugiej strony - co najsłabsze? czego nie brać w ogólne pod uwagę? Powiem szczerze, że cenowo najlepiej wychodzą Quadrale i Tagi + Denon i Pioneer (ewentualnie V485), ale (magiczne "ale") nie jestem po prosty pewien i nie wiem czy nie lepiej dołożyć coś więcej i wybrać coś innego. Przedział cenowy od "im taniej tym lepiej do 4000 PLN", zastosowanie - praktycznie w 99% filmy, 1% muzyka i to muzyka filmowa. Pomieszczenie kwadrat około 25 m2. Proszę o porady. Ewentualnie jaki sub do zestawu? i czy jest ktoś może w stanie wytłumaczyć różnicę pomiędzy Taga 606 v.3 a tymi Special Edition i jak to się ma w rzeczywistości do brzmienia? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Może to co pd staje jakościowo na minus i jest do wylotu z listy:

Jamo 626

Resztę śmiało możesz brać pod uwagę. W amplitunera jest łatwiej bo modele 656 i 686 są znacznie lepsze od pozostałych. Ale zostaje mniej na kolumny. Jak się zmieścisz to reszta amplitunerów też do wylotu.

656 to jednak starszy model 2 lata wstecz, więc tylko używany rozumiem?

Do Onkyo pasuje Polk i Taga.

Pamiętaj z czasem o subie.

Zapraszam po lepsze ceny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź. Pomogła na tyle, że rzeczywiście do wylotu poszły Jamo 626 oraz Onkyo 656, poza tym z listy skreśliłem Wilson Raptor. Zagwozdka teraz taka, że w podobnym przedziale cenowym można znaleźć Quadrale i Tagi, i w drugim przedziale Pylony i Polk Audio - i teraz które lepsze z tych przedziałów? To samo z amplitunerem. W podobnych cenach Denon, Pioneer, ciut drożej Yamaha i najdroższe Onkyo. Na chwilę obecną waham się pomiędzy Quadral 6650 i Yamahą, jakoś nie jestem przekonany co do Denona i Pioneera- chyba, że się mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się sytuacja skomplikowała, bo do tych opcji i Quadrali 6650 i Tagi 606 v.3 doszły takowe opcje:
Indiana Line Nota 550x 740x 240X + Yamaha RX-V485
Polk Audio T531 + Yamaha RX-V485
Polk Audio T531 + Onkyo TX-NR686
Pylon Pearl 25 + Yamaha RX-V485

Za Indianą przemawia opcja z kolorystyką, gorzej z ceną. Za Polk Audio lepiej z ceną, gorzej z kolorystyką. Za Pylon Pearl gorzej z ceną...dużo lepsze te kolumny są w rzeczywistości od Quadrali i Tagi 606 v.3? Tak po przeglądaniu różnych ofert, widzę, że można dostać te opcje w dobrych cenach, w sumie nie tak strasznie więcej niż opcje z Q6650 czy Tav 606. v3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...