Skocz do zawartości

Kino domowe do 8500zł


keneth

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem tutaj nowy i mam niestety względnie standardowe pytanie o kino domowe. Do tej pory miałem zwykły system 5.1 od samsunga HTB-F6500W-ZF  

 

  coś w tym stylu: stare.jpg.72cf79c3d70e8ac0bf53df7fe57fe08a.jpg także żaden szał :)

 

Teraz nareszcie udało się odłożyć troszkę grosza i chcę kupić w miarę fajny zestaw który ucieszy ucho przy słuchaniu muzyki + oczywiście kino domowe.

Zeskanowałem z rysunku technicznego mniej więcej układ mojego salonu dla lepszego poglądu (przepraszam za jakość papiery są dość stare:)):

Glosniki.thumb.jpg.1a5563291dedfd35ea1da995f11cf38c.jpg

 

Dość dużo różnych portali przeglądnęłem i wybrałem takie 2 zestawy (mieszkam w Niemczech i ta firma jest tutaj dość popularna byłem w salonie na odsłuchu i musze przyznać że kopara opada)

Teufel Theater 500 Surround https://www.teufelaudio.pl/kino-domowe/theater-500-surround-5-1-set-p16800.html 

albo ten bardziej "hybrydowy" https://www.teufelaudio.pl/kino-domowe/theater-6-hybrid-surround-5-2-set-p14288.html

Tutaj te zestawy są tańsze ponieważ 1 zestaw kosztuje 1399Euro a drugi 1499.

Do tego chcę wziąć Denon-a X2500

ogólnie chcę się zmieścić w 2k euro czyli jak w temacie 8500zł.

Co myślicie o tych zestawach a zwłaszcza o tym z 2 subami wbudowanymi w głośniki frontowe (mój faworyt choć wizualnie bardziej podchozdi mi Theater 500).

Chyba że powinienem za te pieniądze pójść w zupełnie innym kierunku.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za jakąkolwiek pomoc. 

Chyba że powinienem za te pieniądze pójść w zupełnie innym kierunku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 2.01.2019 o 07:27, S4Home napisał:

Marantz SR5013 + set Monitpr Audio Bronze 6/z FXami

Rozumiem, że na tył lepszym rozwiązaniem są FX niż Bronze 2? Centralny z serii brąz również będzie dobrym wyborem? Bo jeśli chodzi o suba, to domyślam się, że ten od MA odpada?

I jeszcze z ciekawości, a jak wypada Onkyo RZ830 z tymi Bronzami, ewentualnie Denon X3500H?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinZG napisał:

Rozumiem, że na tył lepszym rozwiązaniem są FX niż Bronze 2? Centralny z serii brąz również będzie dobrym wyborem? Bo jeśli chodzi o suba, to domyślam się, że ten od MA odpada?

I jeszcze z ciekawości, a jak wypada Onkyo RZ830 z tymi Bronzami, ewentualnie Denon X3500H?

FX to lepsze tyły chyba że masz mega niefartowne ustawienie.

Ale w większości przypadków spisze się znacznie lepiej.

Centralny Bronze jest po prostu ok. Tak suba polecam innej marki.

Denon x3500 technicznie nawet lepiej by pasował ale to dźwiękowo model x2500 czyli model niższy od Marantza 5013 czy RZ830. Tu jak już wolisz.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 06:22, S4Home napisał:

FX to lepsze tyły chyba że masz mega niefartowne ustawienie.

Ale w większości przypadków spisze się znacznie lepiej.

Centralny Bronze jest po prostu ok. Tak suba polecam innej marki.

Po analizie różnych wątków na forum dochodzę do przekonania, że w kwestii głośnika centralnego i tyłów, to chyba warto zainwestować w Klipscha (440C i 240S), prawda? Gorzej, że to już wymaga inwestycji sporo większej niż nietanie Bronzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...