Skocz do zawartości

Dali 350 - wymiana wzmacniacza


dudek dudzisław

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów!

Od pewnego czasu jestem właścicielem kolumn Dali 350, które obecnie napędzane są przez wzmacniacz Onkyo A-9155.

Wzmacniacz kupiony okazyjnie, jeszcze przed Dali grał z głośnikami Diora 40W i wydawał się wtedy niezwykłą odmianą po moim pierwszym nabytku jakim była AIDA AWS 103.

Jak jednak doskonale  czytający te słowa forumowicze wiedzą, natura ludzka jest taka, że ciągle oczekuje czegoś nowego, lepszego, innego.

O dziwo przeskok z Diora na Dali nie był aż tak spektakularny jak z AIDA na Onkyo - różnica oczywiście była słyszalna, ale bardziej jak przesiadka z mojej Fabii (pierwsza wersja) do obecnego Hyundaia i20 niż z mojego pierwszego malucha do tejże samej Fabii.

I teraz tak sobie myślę, czy aby to nie wina tego nieszczęsnego wzmacniacza - bo jakby kolumny niezgorsze, dobre rzeczy tu czytałem na ich temat i dodatkowo skrupulatnie zasypane piaskiem.

Generalnie bardzo je lubię, również ze względów wizualnych (ten cudny mahoń) i jeśli miałbym je kiedyś zmienić to może Dali 450/850, bo równie majestatycznie się prezentują.

Słucham muzyki elektronicznej, takiej spokojniejszej, ale z głębokim basem i przestrzenią. Nie stronię też od egzotycznych wypraw Dead Can Dance, czy nastrojowych ballad jak choćby moje ostatnie odkrycia ze Spotify: Agnes Obel i Billie Eilish.

Pomieszczenie spore, 40m2 jednak ze względu na układ pokoju, maksymalny rozkład głośników to 1,6 m (dorzucam mój pokraczny rysunek, za co z góry przepraszam).

Bardzo proszę o sugestie i z góry dziękuję za Wasz cenny czas.

 

 

pokój.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Elizjum7919. napisał:

A czego ci brakuje?

Zmiany na lepsze, takiej jaka była przy przejściu z AIDA na Onkyo dla głośników Diora.

Dopiero po wymianie wzmacniacza dotarło do mnie jak dużo potrafią one zaoferować. Może się mylę, ale gdzieś męczy mnie przeczucie, że ten sam efekt da się osiągnąć dla obecnych Dali 350 przy innym napędzie. Nie wiem czy to tylko kwestia mocy wzmacniacza, zakładam, że nie tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Elizjum7919. napisał:

Aż takiej różnicy przy wymianie wzmacniacza już raczej nie będzie.Chyba że wzmak powyżej 10 tyś.A i dali 350 nie są to jakiś wybitne kolumny.

No tak, z malucha przesiąść się da tylko raz ....

A Dali 450 (lub 850) to duża różnica? Gdzieś czytałem, że te 450 to w zasadzie prawie to samo co 350. Jeszcze po drodze są Dali 400 o większej skuteczności.

I co ze wzmacniaczem? Myślisz, że nie warto ruszać? 10 tys oczywiście nie dam - bardziej myślałem o czymś z drugiej ręki w okolicach tysiąca złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...