Skocz do zawartości

Nowy DAC do 7000zł


Arek T

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie:)

Od pewnego czasu robie na forum podchody w celu polepszenia dzwieku stereo w swoim zestawie KD. Dzis przyszla mi do glowy kolejna opcja,ktora byc moze przynioslaby ukojenie na dwoch moich torach:) 

Czy w kwocie do 7000zl znajdzie sie jakis ciekawy DAC (bez zintegrowanych wzmacniaczy), ktory obsluzylby moj tor sluchawkowy podpiety pod komputer oraz nadawalby sie rowniez jako DAC podlaczony do jakiegos transportu CD. W torze sluchawkowym mam obecnie wpiety ifi iusb 3.0 + ifi idac2 + lampe skorpion HV1 Dubiela zakonczone sluchawkami HD800. W torze drugim bylby uzyty jakis transport + DAC a na koncu jako wzmacniacz ampli oraz Dali Zensor 7 (nie przecze,ze w pozniejszym czasie nie pomyslalbym o koncowce). Rodzaj sluchanej muzyki jest bardzo szeroki i latwiej mi napisac,ze nie lubie metalu,techno i nic wiecej na razie nie przychodzi mi do glowy.

Bardzo prosze o pomoc:) DAC w tej kwocie musi byc nowy:)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w nowym roku :)
Widzę, że masz ten sam wzmacniacz co ja od ładnych paru lat. Jest to wybitny wzmacniacz do HD800 i ciężko o coś lepszego. Aby móc lepiej dopasować brzmienie musisz mi powiedzieć czy prezentacja HD800 Ci się podoba i chciałbyś zachować ich charakter czy może chciałbyś uzyskać np. większe nasycenie średnicy?

Pozdrawiam
Szymon

PS. z czystej ciekawości na jakich lampach sterujących masz Skorpiona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:)) podoba mi sie brzmienie HD800 dodatkowo udalo mi sie wyrwac w stanie idealnym SN<2500 :) wiec teoretycznie najlepsze brzmieniowo 800:)) dlatego sluchawki pozostaja ze mna az do ich lub mego konca:)))na ta chwile Skorpion chodzi na TELAM ecc85, drugie to RCA 6AS7G:) aczkolwiek mysle,ze w pozniejszym czasie odezwe sie do Piotra Susula o dobor jakichs fajnych lamp:)na ta chwile idzie DAC jako 2 w 1 na dwa tory:)Chord Hugo 2 jest swietny ale w cenie sporo nizszej jest Chord Qutest,ktory jest dokladnie tym samym co Hugo 2 bez bajerow typu portable,na ktorych mi nie zalezy:)wiec kierowalbym sie ku niemu:),dodatkowo gwozdzia zabil mi kolejny ciekawy DAC, ktory jest stawiany w bezposrednim starciu z Qutest mianowicie Rme adi-2 dac:) teraz zastanawiam sie,ktory z nich:)moze ktos z Was mial przyjemnosc robic takie zestawienie?:)

PS Szymon a u Ciebie na jakich lampach chodzi i jaki dzwiek otrzymujesz?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się kupić świetne słuchawki i na pewno się ich nie pozbywaj, bo jest to najlepsza seria. Ja mam wersję specjalną Skorpiona z lepszym potencjometrem i rozbudowanym układem. Jeżeli chodzi o lampy to także mam ECC85 i TELAM nie jest zły tak samo RFT ale na pewno nie jest to szczyt możliwości. Mam Philips Miniwatt D-Getter z lat 50-tych, super lampa do wokali, które brzmią niesamowicie naturalnie, jest to brzmienie nasycone ale z zachowaniem odpowiedniej dynamiki. Może dla Ciebie dobrym wyborem byłyby Matsushita ECC85, które są mega dokładne z niesamowitą kontrolą dołu.
Lampy mocy lepiej niż RCA się nie da więc nie masz co kombinować, pamiętaj jednak o ustawianiu biasu, bo szkoda lamp ;). Ja ustawiam co pół roku i nie mam najmniejszych problemów.

Wracając do tematu głównego. Chord Qutest to dokładnie to samo brzmienie co Hugo2 tylko bez wzmacniacza i innych funkcji. Jednak bardziej skłaniałbym się ku M2Tech Young MK3, który ma w dźwięku więcej emocji. Jest to brzmienie bardzo dokładne, które dobrze różnicuje faktury basu. Alternatywą może być także Atoll DAC200, który charakteryzuje się większą dynamiką ale bardziej zbliżonym dźwiękiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze sie przyznaje,ze biasu jeszcze nie ustawialem i nawet nie wiem jak to zrobic:)zobacze gdzie i za ile moglbym kupic polecane lampy:) tak wlasnie slyszalem,ze RCA i w zasadzie juz nic:)czlowiek,ktory sprzedal mi sluchawki (znajomy:) do tej pory jak sie spotykamy pyta sie jak on mogl to zrobic:)powiedzialem zeby mi juz nie zalowal:)

Widze,ze propozycji DAC jest coraz wiecej i jest coraz wiekszy bol glowy:)

Szymon czy te dwa DACi sprawdza sie w obu tych torach?:)a gdybys mial wybrac jeden jedyny z cala posiadana wiedza o moim torze sluchawkowym:) i o glosnikowym czyli ampli z zensor 7 to co bys wybral?:) z chord jest o tyle latwo ze podlaczam i gra tak jak powinien:)a z tymi co przeslales trzeba cos kombinowac?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ustawić bias, jak byś miał ochotę to zapraszam do Pabianic gdzie jestem w stanie to wykonać od ręki ( tzn. zajmuje to około 30 minut).
Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować wygląd Qutesta to jest to mocny zawodnik ale czasem wydaje się być zbyt techniczny w brzmieniu. W moim odczuciu delikatnie wyżej stawiałbym M2Tech Young mk3, z którym także nie ma najmniejszych problemów. Nie jestem jedynie pewny czy pilot jest w zestawie czy za dodatkową opłatą. Wszystko jest do ustalenia.

Pozdrawiam
Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Arek T napisał:

Piotr nie bede mial takiej mozliwosci:)powod taki co zawsze:)czyli splacanie miesieczne:)

Wiec akcja bylaby: przyjazd, posluchanie i zrobienie wniosku na miejscu:)

Powinienem mieć oba na stanie. Najlepiej zadzwonić albo napisać maila do nas w celu umówienia się na odsłuch i postaram się zorganizować sprzęt dla Ciebie. Na miejscu mamy jeszcze inne przetworniki więc byłaby okazja porównać inne sprzęty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC Hegla sprawdzałem i jednak bardziej mi podszedł Qutest. Wygrał energią przekazu i czystością. Swobodą grania i rozpiętością.

Nie sprawdzałem Meridiana ale resztę tak. Bardzo długo używałem rDACa bo długo nie pobił go żaden inny DAC nawet droższy (DENONY, irDAC, Musical Fidelity M1DAC, Marantz HD DAC) ale w końcu pojawił się Qutest.

Możemy Ci pożyczyć DAC do testów domowych.

Aha i dodam po Szymonie faktycznie finalnie decydował bym miedzy Qutestem a M2Tech. Mi zależało na energi i swobodzie grania stąd taki wybór. Mimo że M2 był deczko badziej melodyjny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...