Skocz do zawartości

Kable głośnikowe


Gość

Recommended Posts

Witajcie :)

Moje kable głośnikowe mają już ze 20 lat i postanowiłem je zmienić gdyż nawet ich wygląd nie jest już zbyt estetyczny. Czy np. Melodika Purple Rain warto kupić czy też wystarczą zwykłe z miedzi beztlenowej po dyszce za metr? W sumie potrzebuję raptem 4 metry ale jak nie będzie różnicy to po co przepłacać :) A może inne propozycje w rozsądnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

A do jakiej kwoty za metr? I co ewentualnie chcesz zmienić / poprawić w brzmieniu? 

Powiedzmy do 25 zł za metr. Nic nie chcę poprawiać. Chcę wymienić stare, brzydkie już kable na nowe i zapomnieć na kolejne kilkanaście lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Yatza napisał:

Tez jestem przed zakupem kabli. 

Jak 4 m (każdy) to już chyba trzeba kupic grubszy, czyli w przypadku Melodiki to mdc2400?

w opisie ponoć zalecane są do „jaśniejszych” zestawów...

ktos użytkuje ?

4 metry w sumie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Polecam VAN DAMME Blue Series Studio Grade Speaker (13zł/metr). Miedziany. 147 żył po 0,15mm. Elastyczny. Niebieski jak ktoś zwraca uwagę na kolor. Chwalony na zagranicznych forach. Pozdrawiam

Fajny :) A cena jeszcze fajniejsza :) Kolor bez znaczenia. No może poza różowym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Smerfciamajda napisał:

Nie konieczne, moze być zelazo pokryte miedzią.
Przetnij obcinakami i w przekroju zobaczysz czy sa miedziane czy "srebrne".




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przewody CCA to nie żelazo a aluminium pokryte miedzią. A konkretnie mają aluminiowy rdzeń. Można zdrapać wierzchnia warstwę nożem. Pod spodem będzie w kolorze srebrnym. Trzeba się ich wystrzegać bo bardzo degradują dźwięk. Często producenci robią taki myk, że do CCA dodają OFC. Tych też nie kupujcie. 

OFC czyli miedź bez tlenowa. Przewód musi mieć w nazwie OFC. Bez tego oznaczenia nie kupujcie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JacSantana napisał:

Fajny :) A cena jeszcze fajniejsza :) Kolor bez znaczenia. No może poza różowym ;)

Podepnę się pod polecenie.Mam, używam.Jestem zadowolony.Mam porównanie do bardzo drogiego okablowania,oraz do takiego za 3,49pln/mb.

Kusi jeszcze kierunkowy typu "shotgun" za 25pln/mb Van Damme HiFi Grade.

Abbey Road Studio gra na okablowaniu z VDC.Za takie pieniądze, żal nie sprawdzić ?

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...