Skocz do zawartości

Kable głośnikowe


Gość

Recommended Posts

Szanowni

Podepne się pod wątek.
Widze ze temat dosc trudny :-/

Ale mimo wszystko pytanko:

Które kabelki z trzech ponizszych do zestawu:
NAD 338 + Indiana line nota 550x

1) Van Damme Blue Studio
2) Melodika MDSC25
3) Acoustic Research Pro

Dzieki serdeczne za pomoc

Hifi




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tylko ta żyła basscore nie daje więcej Basu wiecie o tym :)

ale kabelki całkiem przyzwoite.

Piotr

A niby jak miałaby dawać? Nie bądźmy naiwni ;) Kabelki jak kabelki. Przepłaciłem dwukrotnie mając nadzieję że są wykonane z tego co deklaruje producent i były łatwo dostępne :) I to cała tajemnica dlaczego akurat te a nie inne. Naprawdę nie mam żadnych innych oczekiwań poza tym żeby poprawnie przewodziły prąd :)

P.S. Żonie się kolor spodobał więc przypadkowy bonus gratis ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Pewnie, że możesz pożyczyć ? ja też mogę Tobie "pożyczyć" ? Więc życzę Ci miłych wrażeń odsłuchowych tego kabelka! In akustik Exellenz Atmos Air 2,97 mm2 gra aktualnie w moim systemie. Może pora sobie odświeżyć pamięć i posłuchać raz jeszcze? ?

Interesuje mnie jak wypadnie w stosunku do konkurencji w tym przedziale cenowym. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Odgrzeje trochę temat

Zastanawiam się nad wymiana kabli głośnikowych. Obecnie mam kable Bridge berc225 kupione razen z KD. Podłączone są do Pioneera A30 i Magnat Shadow 207. Ogólnie jest ok ale miejscami przy niektórych utworach jest za dużo basu(tryb direct), ogólnie w moim systemie jest go sporo a czasami aż za duuzo.

Pytanie mam za jakimi kablami się rozglądać aby nie dawały aż takiego basu? Dodatkowe powietrze i przestrzennosc mile widziana😁

Budżet hmm... im mniej tym lepiej powiedzmy do 50zl/m. Potrzebuję 2x2,5m.

 

P.S jeżeli to nie wina kabli to nie było tematu he he, najwyżej ustawie bas na minusie😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DEMOLKA napisał:

Witam

Odgrzeje trochę temat

Zastanawiam się nad wymiana kabli głośnikowych. Obecnie mam kable Bridge berc225 kupione razen z KD. Podłączone są do Pioneera A30 i Magnat Shadow 207. Ogólnie jest ok ale miejscami przy niektórych utworach jest za dużo basu(tryb direct), ogólnie w moim systemie jest go sporo a czasami aż za duuzo.

Pytanie mam za jakimi kablami się rozglądać aby nie dawały aż takiego basu? Dodatkowe powietrze i przestrzennosc mile widziana😁

Budżet hmm... im mniej tym lepiej powiedzmy do 50zl/m. Potrzebuję 2x2,5m.

 

P.S jeżeli to nie wina kabli to nie było tematu he he, najwyżej ustawie bas na minusie😁

Audioquest Type2+, bas powinien być dużo lepiej kontrolowany. Jeśli masz w okolicy jeden z naszych salonów, możesz wypożyczyć owy kabel do testów. W kazdym salonie powinna być próbka 2x3m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DEMOLKA napisał:

Witam

Odgrzeje trochę temat

Zastanawiam się nad wymiana kabli głośnikowych. Obecnie mam kable Bridge berc225 kupione razen z KD. Podłączone są do Pioneera A30 i Magnat Shadow 207. Ogólnie jest ok ale miejscami przy niektórych utworach jest za dużo basu(tryb direct), ogólnie w moim systemie jest go sporo a czasami aż za duuzo.

Pytanie mam za jakimi kablami się rozglądać aby nie dawały aż takiego basu? Dodatkowe powietrze i przestrzennosc mile widziana😁

Budżet hmm... im mniej tym lepiej powiedzmy do 50zl/m. Potrzebuję 2x2,5m.

 

P.S jeżeli to nie wina kabli to nie było tematu he he, najwyżej ustawie bas na minusie😁

Zwykłe miedziane za 5zł , niedawno u siebie miałem ten problem z melodiką , dałem takie zwykłe i już niskie tony tam nie przykrywają. :D 

Akustyka też robi swoje , wystarczy wsadzić za kolumny piankę czy jakiś koc by testowo się o tym przekonać. Jeśli siedzisz blisko tylnej ściany to tam też lubi się akumulować i podbijać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo właśnie siedzę blisko tylnej ściany i wyraźnie słychać że basu w tym miejscu jest więcej niż gdzie indziej. Mam z tyłu w kolumnach 2 x basreflex i myślałem żeby jeden przytkac i zobaczyć efekt ale chwilowo nie ma czym. Ogólnie lubię taki dociazony dźwięk z konkretnym uderzeniem basu  ale miejscami przy pewnych częstotliwościach jest go za dużo. Wystarczy przekręcić galke w lewo na np - 5 i jest ok

W sumie sprzęt budżetowy i pewnie niedomaga w pewnych aspektach dźwiękowych a ja za dużo wymagam tym bardziej że ten problem pojawia się sporadycznie😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...