Skocz do zawartości

Kable głośnikowe


Gość

Recommended Posts

Ostatnio patrzyłem ten kalkulator ale na telefonie coś mi się źle wyniki wyświetlają(nakładają się i są nieczytelne), muszę sprawdzić na pc. 

Ostatnia próba 😁

Kable zasilające nie grają 

Kable głośnikowe nie graja

A kable rca pomiędzy wzmakiem a cd? 

Ten nadmiar basu w pewnych utworach chyba usłyszałem po zmianie odtwarzacza bluray lg660 na cd pioneer 30ae. Gdzieś ostatnio czytałem test i porównanie różnych cd i ten model miał wyeksponowany bas wg testu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Akurat kablami bas ująć możesz. Tutaj możesz śmiało iść w melodike mdc2250 ktora ogranicza bas albo kabelki qeda. Te z kolei nie ograniczają go ale powodują lepszą kontrolę. Rozjaśnia też górę. 

Biorąc pod uwagę że nie są to drogie kable to sprawdzić możesz.

Piotr

Chyba Piotrek nie czyta forum , bo pisałem ,że u mnie zamiana ów melodiki na zwykły kabel ograniczyło bas , a melodika go podbija i przykrywa lekko resztę pasma :P  ja bym się na miejscu Piotrka zapadł pod ziemię ze wstydu za taką poradę :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw kolumny na dywanie. To zdecydowanie zmniejszy bas, będzie bardziej miękki. 

Możesz też wykręcić kolce i zastąpić je podkładkami z korka. Są takie samoprzylepne. Komplet za grosze do kupienia w sklepie budowlanym typu Castorama. Możesz spróbować z podkładkami gumowymi. Można spróbować z pumeksem naturalnym. Kupujesz 4 kostki i dzielisz każdą na pół. Albo 8 bez dzielenia. 

No i odsunąć bardziej kolumny od ściany tylnej. 

Jak wyczerpiesz wszystkie możliwości i dalej będzie źle. Próbuj z głośnikowymi. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kubakk napisał:

Chyba Piotrek nie czyta forum , bo pisałem ,że u mnie zamiana ów melodiki na zwykły kabel ograniczyło bas , a melodika go podbija i przykrywa lekko resztę pasma :P  ja bym się na miejscu Piotrka zapadł pod ziemię ze wstydu za taką poradę :D 

A ja na swoim miejscu nie. Dlatego że testowałem ten kabel z innymi u siebie w domu i u mnie ujął on basu. 

Bass core to mit to nie tylko moje zdanie. Kabel dobry ok ale nie można się na to lapac

Piotr

Ps. Tak doświadczony i się na to nabrałeś?:( Zapadł bym się pod ziemię na twoim miejscu 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

A ja na swoim miejscu nie. Dlatego że testowałem ten kabel z innymi u siebie w domu i u mnie ujął on basu. 

Bass core to mit to nie tylko moje zdanie. Kabel dobry ok ale nie można się na to lapac

Piotr

Ps. Tak doświadczony i się na to nabrałeś?:( Zapadł bym się pod ziemię na twoim miejscu 😛

Już się nie tłumacz , każdy wie ,że Piotrek nie zna się na kablach melodiki :D  Przy zwykłym kablu miedzianym za 5zł , melodika dodaje basu i każdy to usłyszy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega poleca mi kable klotza, dobre czy takie sobie?

Czy ktoś miał styczność z kablem Bridge berc225 i może coś o nim napisać? 

Bridge berc225 dokładnie ten sam mam. 

21 godzin temu, Fafniak napisał:

@DEMOLKA

zanim zaczniesz ronić głupie wygibasy kablowe :

https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/

podstawilem wymiary pomieszczenia ale... i tak nie wiem o co kaman 🤔 

Cos tam sie obliczylo ale nie jestem biegly w takich sprawach.

moze wrzuce screena?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Już się nie tłumacz , każdy wie ,że Piotrek nie zna się na kablach melodiki :D  Przy zwykłym kablu miedzianym za 5zł , melodika dodaje basu i każdy to usłyszy :P

A to za 5 zł to może tak. Ale gra mniej basowo niz oehlbach za 12 zł 

Mniej basowo niz cieńszy kimber 4pr 

Itp itd. pozdrawiam cię gorąco:)

Klotz nie pamiętam jakie brzmienie reprezentuje. 

 

A co masz pomiędzy CD a wzmakiem?

Bo tu myślę że mam kabelek dla ciebie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A to za 5 zł to może tak. Ale gra mniej basowo niz oehlbach za 12 zł 

Mniej basowo niz cieńszy kimber 4pr 

Itp itd. pozdrawiam cię gorąco:)

 

I teraz niech każdy pomyśli jak sprzęty odbierają recenzenci , porównując je do sobie znanych innych , których my nie słuchaliśmy :P 

Już samo odpowiednie ustawienie kolumn potrafi sporo zmienić , gdyż nie zawsze instrukcje producenta uwzględniały np. szafę , fotel , biurko , itp. elementy jakie mamy w pokoju a od których potrafią być odbicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

I teraz niech każdy pomyśli jak sprzęty odbierają recenzenci , porównując je do sobie znanych innych , których my nie słuchaliśmy :P 

Już samo odpowiednie ustawienie kolumn potrafi sporo zmienić , gdyż nie zawsze instrukcje producenta uwzględniały np. szafę , fotel , biurko , itp. elementy jakie mamy w pokoju a od których potrafią być odbicia.

No tak. Idealny przykład że słuchaliśmy tego samego a mamy odmienne zdania. Masz rację. 

Ale w sumie żaden z nas nie użył testowych formuł!! Czekaj ja nadrobie :)

"Ten kabel gra niezwykle łagodnie, przestrzennie, z nutką finezji , majestatu. Dźwięk jest kompletny, harmonijny. Żadne pasmo nie jest wyeksponowane" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. 

Mam kable głośnikowe Melodika Gunmetal Edition MDC2250G, po wymianie wzmacniacza pojawiła się zbyt mocno uwypuklona wyższa średnica. Jaka jest szansa aby zniwelować to kablami obcinając nieco wyższą średnicą jednocześnie dodając nieco wypełniania na dole?

Jeśli jest cień szansy, to jakie kable głośnikowe wypróbować?

Edytowano przez grisza_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...