Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Witam.

Ktoś z szanownych forumowiczów posiada w/w wzmacniacz? Jeśli tak to proszę o wymianę spostrzeżeń dot.obsługi urządzenia, jakości dźwięku i ogólnie co z czym gra i takie tam. Czy są zadowoleni lub nie a jak tak to z jakiego powodu.

U mnie gra z heco aurora 700 na pow.30m2 żródło -spotify z chromecast audio i hdd podłączony do tv.

Ciekawi mnie czy u innych posiadaczy przy zmianie źródła z pilota też trwa chwilę zanim pojawi się dźwięk w kolumnach oraz czy da się jakoś zaprogramować żeby przypisać np.wejście opt1 do np.nr.1 na pilocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Magnata mr780 z kolumnami Celan gt302 + i-eastem m30. Sprzęt słucham od 5 miesięcy głownie Tidal spotify oraz radio internetowe. Porównywałem z rożnymi sprzętami od Yamahy 803 przez Atole itd. Jesli chodzi o kolumny mi usposobicie lepiej pasowały Celany od Aurory 700.

Osobiście polecam sprzęt. Gra ciepło, wizualnie nie banalny, i nie wiele osób go posiada :)

.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Nowy123 napisał:

Szybki a znalazłeś jakiś sposób na przypisanie wyboru źródła do jakiegoś przycisku na pilocie?

Raczej niema takiego sposobu. Dla mnie nie jest to duży problem ponieważ wszytko słucham na wejściu optycznym 1 gdzie podłączony jest streamer. Więc nie muszę w zasadzie tego zmieniać. Używam więc dwa przyciski: włącz i głośność +/-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka pierdoła ale łatwiej byłoby jednym kliknięciem przeskoczyć do aktywnego wejścia niż klikać pilotem 5 czy 6 razy no ale trudno. Myślałem że jest jakiś sposób ja całkiem niedawno odkryłem jak pod przyciskami numerycznymi zapisac stacje radiowe. 

Co ci nie podeszło w zestawieniu mr780 z aurorami że wybrałeś celany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nowy123 napisał:

To taka pierdoła ale łatwiej byłoby jednym kliknięciem przeskoczyć do aktywnego wejścia niż klikać pilotem 5 czy 6 razy no ale trudno. Myślałem że jest jakiś sposób ja całkiem niedawno odkryłem jak pod przyciskami numerycznymi zapisac stacje radiowe. 

Co ci nie podeszło w zestawieniu mr780 z aurorami że wybrałeś celany?

Takie przełączanie mam w amplitunerze kina domowego. Tam jest ustawień dziesiątki. W stereo raczej minimalnie. Oczywiście masz racje że brak tej funkcji jest najbardziej kłopotliwy.

Co do Celanów.

Pisałem o tym w twoim poście zestaw stereo do 5tys. Ale pewne osoby nazwały mnie ......... ze pisze bzdury. Więc nie będę się rozpisywał aby pewnych koneserów muzyki nie urazić i napisze krótko- dla mnie grały lepiej.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu zaproponowałem na Audiostereo testy i wypożyczanie (bez konkursu) modelu Magnat MA600. Do te pory nikomu nie znany model. Forumowicze go pożyczali i byli zdziwieni jak mocno , dobrze reprodukuje wdzięk w tej cenie.

Na Audiostereo już nie pisze ale po 2 latach zaproponowałem to samo tutaj właśnie z modelem MR780. Reakcje były podobne.

Wiem, marka nie jest audiofilska, kojarzy się ze sprzętem samochodowym a marketing w Polsce jest zerowy. Te produkty bronią się jednak same. Kto odsłuchał ten wie.

 

Zapraszam wciąż do wypożyczeń i testów domowych MR780.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dużo sprzedajecie tych magnatów? Egzemplarz który miałem na testach miał walnięty potencjometr od trebli bo pojawiały się jakieś zniekształcenia przy odejmowaniu sopranów. Nie jest to aby jakaś powszechna przypadłość? Tak wogóle to wyglada bardzo solidnie nawet sie nie grzeje specjalnie, po kilku godzinach jest ledwo letni np. Nad c356 byłby już dobrze gorący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy nie testy, raczej nikt nie kręci potencjometrem w kółko jak szalony, więc oby był to taki traf. Bo z założenia to trochę to powinno potrzymać. Model przecież od niedawna, to i na testach niezbyt długo.

Sam jestem zainteresowany tym sprzętem i jestem ciekawy jego brzmienia. Wizualnie bardo mi się podoba. A jak wypada on z kolumnami podstawkowymi quantum 1003s lub 753 quantum? Czy może w podobnej cenie są lepsze kolumny. Tylko te wielkości wys. 360mm i 315mm szer. przyjmować za maksymalne, nie większe...

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wushu81 napisał:

Testy nie testy, raczej nikt nie kręci potencjometrem w kółko jak szalony, więc oby był to taki traf. Bo z założenia to trochę to powinno potrzymać. Model przecież od niedawna, to i na testach niezbyt długo.

Sam jestem zainteresowany tym sprzętem i jestem ciekawy jego brzmienia. Wizualnie bardo mi się podoba. A jak wypada on z kolumnami podstawkowymi quantum 1003s lub 753 quantum? Czy może w podobnej cenie są lepsze kolumny. Tylko te wielkości wys. 360mm i 315mm szer. przyjmować za maksymalne, nie większe...

Spokojnie ładnie wygląda ale gra jeszcze lepiej. Jak masz możliwość to posłuchaj z Heco Celan 302. Też bardzo ładnie wyglądają zwłaszcza w kolorze drewna i grają ciekawie.

Co do ewentualnych problemów z potencjometrem - każdy sprzęt może się zepsuć jeszcze wielokrotnie wysyłany i przekładany. Ktoś wcześniej opisywał problem z nowym wzmacniaczem Yamahy 803 który tez trzeba było odesłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz testowy szedł do mnie prosto z serwisu bo był wysłany przez sklep jako uszkodzony do naprawy a serwis wymienił na niby wolny od wad ale widać nie bardzo. Może nic nie zrobili i odesłali ten sam.

Wushu81 koniecznie posłuchaj, ja powiem szczerze wypożyczyłem z czystej ciekawości i niespodziewałem się tego co usłyszałem. Gdyby nie forum to nawet bym w jego strone nie spojrzał.

Powiem tak po odsłuchach w domu zaczynałem wątpić w swój słuch ale widzę że jednak nie jest ze mną tak źle bo jest więcej osób zadowolonych.

 

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nowy123 napisał:

Jak narazie tylko ja i Szybki, dwóch szczęśliwych posiadaczy mr780? Ktoś się jeszcze pochwali? A może jest też ktoś niezadowolony?

 

Ja jestem nie zadowolony bo nie słuchałem ,ale domyślam się iż gra zacnie :D

btw polecam soundtrack z deadpoola 2 do odsłuchu , celine dion , a-ha akustyczne miażdży czapkę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

Takie granie to efekt lamp w przedwzmaku + dosyć dobry dac na kości wolfsona ;) 

Wymieniając ów lampy na jakieś NOS-y można poprawić znacząco brzmienie

Konkretnie które lampy i w jakim kierunku była by poprawa?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Magnat ma1000 gra jednak lepiej. To już konretny piecyk. 

To co ktoś chętny na kolejne pożyczenie?

Piotr

Jest w Oświęcimiu od ręki do odsłuchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Ja jestem nie zadowolony bo nie słuchałem ,ale domyślam się iż gra zacnie :D

btw polecam soundtrack z deadpoola 2 do odsłuchu , celine dion , a-ha akustyczne miażdży czapkę ;) 

Przesłuchałem. Celin Dion śpiewa prosto w oczy i uszy, na wyciągnięcie ręki dosłownie, czy u Ciebie tam też pojawia się tak nisko schodzący bas?

A-ha też pięknie, nawet słychać pod koniec utworu Take on me  lekki fałsz, takie przypadkowe dotknięcie struny, też to słyszysz?

Polecam ze swojej strony posłuchać Amarok Mike Oldfielda, nie każdemu się spodoba może jego muzyka ale do przetestowania sprzętu nadaje się wyśmienicie, jest tam tak wiele różnych dźwięków że jak w domu tego słucham to żonie szklanki z rąk lecą?

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nowy123 napisał:

Przesłuchałem. Celin Dion śpiewa prosto w oczy i uszy, na wyciągnięcie ręki dosłownie, czy u Ciebie tam też pojawia się tak nisko schodzący bas?

A-ha też pięknie, nawet słychać pod koniec utworu lekki fałsz, takie przypadkowe dotknięcie struny, też to słyszysz?

Polecam ze swojej strony posłuchać Amarok Mike Oldfielda, nie każdemu się spodoba może jego muzyka ale do przetestowania sprzętu nadaje się wyśmienicie, jest tam tak wiele różnych dźwięków że jak w domu tego słucham to żonie szklanki z rąk lecą?

Czyli jednak podobny odbiór , u Celine ten bass tak lekko miażdży , dlatego podrzuciłem ten kawałek (w ogóle tworzę listę podobnych które mogą się przydać do odsłuchów sprzętów) ;)  Take on me , w akustycznym wykonaniu też daje pewne pojęcie jak dobrym wokalistą jest Morten Harket (szczególnie iż to nagranie z 2017 a głos jak z lat 80...) a i naciągi strun są fajnie słyszalne :D

Lampy NOS ecc81 mullard,marconi , ew. telefunken/siemens - warto poczytać w internecie jaki mają wpływ , ale powinny dorzucić przestrzeni , ew. w któryś zakresach

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka lista byłaby bardzo przydatna przy testach domowych, ja miałem trochę z tym problem i tak słuchałem co popadło choć szukałem i coś tam w sieci poznajdywałem ale dobrze byłoby np.mieć taką listę utworów i jeszcze z opisem jakie smaczki powinniśmy usłyszeć żeby określić czy sprzęt jakim dysponujemy daje radę czy jednak musimy szukać czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...