Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 1.01.2019 o 19:54, Nowy123 napisał:

To taka pierdoła ale łatwiej byłoby jednym kliknięciem przeskoczyć do aktywnego wejścia niż klikać pilotem 5 czy 6 razy no ale trudno. Myślałem że jest jakiś sposób ja całkiem niedawno odkryłem jak pod przyciskami numerycznymi zapisac stacje radiowe. 

Co ci nie podeszło w zestawieniu mr780 z aurorami że wybrałeś celany?

Mam taki pomysł jeśli chodzi o to przełączanie na pilocie.

Oglądałem pilota z magnata 1000 i tam kilka pozycji jest na pilocie CD;Aux,line,tape. Można spróbować czy zadziała na 780. Pogadaj z kimś od Piotra i niech zrobią próbę czy przyciski sie pokrywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nowy123 napisał:

Można by w tedy samego pilota kupić. Gdzieś kiedyś czytałem, że komuś tv toshiba reagował na komendy pilota z magnata i miał z tym problem może by spróbować na odwrót? Tylko trzeba kogoś poszukać co ma taki pilot od toshiby.

Czy to wejście usb z tyłu służy tylko do aktualizacj softu? 

W pierwszej kolejności sprawdził bym pilota od magnata 1000 niż kombinował z pilotem od TV. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić ale mr400 ewentualnie 600 bo 780 dla mnie poza budżetem. Tylko ciężko z dostępnością było.

A propos pilota

Dokupiłem wzmaka Pioneera i się okazało że pilot odbiera na tych samych falach co pilot amplitunera też Pioneera.

Teraz jednym pilotem uruchamiają mi się dwa urządzenia i muszę ręcznie jedno wyłączyć. Przy wyłączeniu jednego włącza się drugie! Trochę to upierdliwe? Jest na to jakiś patent czy trza z tym żyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DEMOLKA napisał:

Teraz jednym pilotem uruchamiają mi się dwa urządzenia i muszę ręcznie jedno wyłączyć. Przy wyłączeniu jednego włącza się drugie! Trochę to upierdliwe? Jest na to jakiś patent czy trza z tym żyć?

Rozumiem kolegę , mam cały sprzęt jednej marki / Yamaha/ i pomimo faktu,iż system stereo dzieli ok.30 lat od amp.KD. ,pilot od amplitunera włącza mi funkcje na przedwzmacniaczu stereo , było to trochę wkurzające, szczególnie gdy chodzi o głośność , bo przesunięcie gałki o 1 cm na amp.KD a przedwzmacniaczu to dwa różne światy wzmocnienia.

39 minut temu, Nowy123 napisał:

Olać pilota, nie jest to problem najwyższej rangi.

I to jest słuszne podejście.

Od dawna nie używam już pilotów do sprzętu , wyjątkiem jest pilot od dekodera TV. A ponieważ sprzęt stoi ok.3 m od kanapy ,a nie dwie przecznice dalej, to można ruszyć cztery litery i nacisnąć przycisk , z czasem to nawet nie boli :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Olać pilota, nie jest to problem najwyższej rangi.

Posłucham w sobotę po południu, pewnie znów jakiś wciągający kawałek?

Naprawdę tylko dwóch posiadaczy mr780? Piotrek czy ktoś z tego forum jeszcze go kupił?

 

Duzo osób jest na forum gdy wybiera sprzęt. Po zakupie już się nie udzielają. Mnie osobiście cieszy i to jest dla mnie atut że mało kto go ma. Masz sprzęt oryginalny inny niż wszyscy. 

P. S

Jedyna wada to zlot ciężko zorganizować. :)

.Milego sobotniego słuchania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to istotne i istotne mogą być użyte zwory. Zwykle górne zaciski odpowiedzialne są za wyższe częstotliwości a te niżej za niższe. Podłączenie do górnych zacisków daje warunki podobne do sytuacji gdy mamy jedną parę zacisków. Podłączenie do dolnych, szczególnie przez kiepskie zwory, nieco przytępi wysokie tony. Podłaczenie jednego do dolnego złącza a drugiego do górnego daje efekt pośredni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nowy123 napisał:

Z tego co piszesz to optymalnie było by podłączyć do górnych zacisków, to dlaczego ja mam do dolnych? 

Jak to dobrze mieć tylko 2 wejścia w kolumnie :D 0 problemów :P  

Magnata ma mało osób bo jest mało popularny , marka też wielu kojarzy się z 3 drożniakami na tyle maluszka (kuzyn miał w latach 90) :D

To ,że coś jest mniej popularne , mniej markowe to płacimy mniej otrzymując często taką samą jakość o ile nie lepszą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nowy123 napisał:

Olać pilota, nie jest to problem najwyższej rangi.

Posłucham w sobotę po południu, pewnie znów jakiś wciągający kawałek?

Naprawdę tylko dwóch posiadaczy mr780? Piotrek czy ktoś z tego forum jeszcze go kupił?

 

Witam! Jestem nowy i jestem szczęśliwym posiadaczem mr780 który zastąpił moją ulubioną Yamahę A-S501ale dołączył do reszty zespołu magnat quantum 555 .Znalazłem się na forum bo chciałem się dowiedzieć czy warto zamienić Yamahę cd n301 na świetnie wyglądający z mr780 ? Magnat MCD 750 . Trochę mnie boli że nie ma net radia (żona nie pozbędzie się tej opcji ) i musiałbym dokupić odtwarzacz sieciowy .A co do mr 780 to dopiero teraz słyszę że moi ulubieni wykonawcy zdeczko fałszują ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Stylista napisał:

Witam! Jestem nowy i jestem szczęśliwym posiadaczem mr780 który zastąpił moją ulubioną Yamahę A-S501ale dołączył do reszty zespołu magnat quantum 555 .Znalazłem się na forum bo chciałem się dowiedzieć czy warto zamienić Yamahę cd n301 na świetnie wyglądający z mr780 ? Magnat MCD 750 . Trochę mnie boli że nie ma net radia (żona nie pozbędzie się tej opcji ) i musiałbym dokupić odtwarzacz sieciowy .A co do mr 780 to dopiero teraz słyszę że moi ulubieni wykonawcy zdeczko fałszują ?

Też jestem ciekaw bo się nad nim zastanawiam ale jak się zdecyduję już na kupno cd to go po prostu wypożyczę od s4home.

Net radio możesz zapodać ze smartfona przez bluetooth do mr780, działa elegancko.

Największą przepaść zauważyłem w utworach koncertowych z magnatem, słychać że publiczność z oklaskami znajduje się w zupełnie innym miejscu niż wykonawca, nie zlewają się.

Dnia 4.01.2019 o 21:13, Kubakk napisał:

Jeśli sprzęt ma w sobie taką opcje to kup uniwersalnego i go sobie sparuj ;)

a w między czasie posłuchaj Jennifer Warnes - Way Down Deep ,i podziel się wrażeniami :D

Jak ty wyłuskujesz takie rodzynki? Brzmi to świetnie, te bębny przeplatane aksamitnym śpiewem i ta scena, każdy instrument w innym miejscu a pośrodku wokal, to się nazywa stereo.

Zna ktoś z was albo używa takie urządzenie o nazwie minix neo? Chciałbym coś takiego wykorzystać do transportu muzyki z dysku zew.optykiem do wzmaka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Nowy123 napisał:

Największą przepaść zauważyłem w utworach koncertowych z magnatem, słychać że publiczność z oklaskami znajduje się w zupełnie innym miejscu niż wykonawca, nie zlewają się.

Zgadzam się jest to mocno zauważalne.

Pisałeś  ze przeszkadza Ci przełączanie pomiędzy podłączonymi urządzeniami. Więc ja postanowiłem wspomnieć o innej niedogodności.

Podłączony do Magnata tuner nc+ niestety nie z wszystkich kanałów puszcza (dekoduje) dźwięk. I tak moja ulubiona stacja STARS TV niestety nie możne być słuchana przesz mój system Audio ?. Jest jeszcze kilka innych programów których tez nie słychać -szkoda. Ale nie mam oto pretensji ponieważ nie jest to wzmacniacz kina domowego -ale miło by było posłuchać starych teledysków. Radzę sobie Poniewież mam wzmacniacz Pioneera kina i tam chodzi wszytko. No ale....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szybki napisał:

 

Podłączony do Magnata tuner nc+ niestety nie z wszystkich kanałów puszcza (dekoduje) dźwięk. I tak moja ulubiona stacja STARS TV niestety nie możne być słuchana przesz mój system Audio ?. Jest jeszcze kilka innych programów których tez nie słychać -szkoda. Ale nie mam oto pretensji ponieważ nie jest to wzmacniacz kina domowego -ale miło by było posłuchać starych teledysków. Radzę sobie Poniewież mam wzmacniacz Pioneera kina i tam chodzi wszytko. No ale....

 

 

Ja ma dekoder polsatu evobox i też lubię program starstv ale u mnie gra, tyle że ja mam dekoder podpięty do tv przez hdmi a dźwięk z tv optykiem do magnata, w wolnej chwili sprawdzę czy bezpośrednio z dekodera będzie dźwięk. Sprawdź jeszcze w ustawieniach dekodera bo może masz ustawiony na wyjściu wielokanałowy a nie stereo i może w tym problem leży bo nie widzę powodów dlaczego nie miałoby być dźwięku. Stars tv nadaje jak się nie mylę w oryginale ścieżkę audio w ProLogic II a wiec magnat nie zdekoduje tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...