Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

15 minut temu, Nowy123 napisał:

Stars tv nadaje jak się nie mylę w oryginale ścieżkę audio w ProLogic II a wiec magnat nie zdekoduje tego.

Właśnie dla tego nie da sie bezpośrednio do magnata podłączyć.

Ustawienia tunera sprawdzałem na wszystkie możliwe sposoby i nie ruszyło. Nie sprawdzałem z TV na wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Nie zna twojego dekodera ale takie podstawowe ustawienie zmiany źwięku na PCM musi byc, ja mam nawet na drugim dekoderze polstatowskim w najniższym modelu działającym w multiroomie.

Ponawiam pytanie, miał ktoś do czynienia z czymś takim  https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=334:minix-neo-u9-h&catid=129:nowoci&Itemid=484

Czy lepiej złożyć raspberypi zamiast w/w gotowca?

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie czy ustalono jaki dac jest wewnątrz (to że wolfson to wiem, ale model?) i czy jest wystarczający, żeby nie trzeba było dokupować zewnętrznego. Przyznam, że jestem szczerze zainteresowany tym modelem, choć od jednego ze sprzedawców w sklepie stacjonarnym usłyszałem, żeby "nie wchodzić w magnata bo to jakaś nowość i ogólnie magnat to raczej robi kolumny", ale wiadomo człowiek jest przekorny, tym bardziej, że sprzęt polecony przez Piotra z S4home, więc rekomendacja na poziomie? Pozdrawiam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam układ scalony jeszcze nie decyduje o jakości dźwięku DAC-a . Warzna jest jeszcze jego aplikacja. Bardzo możliwe że z DAC-iem za ~1 tyś zł będzie lepiej grał. Wbudowanie większej funkcjonalności w jedną obudowę daje niższe koszty produkcji i przez to możliwość lepszej relacji jakość / cena. Dlatego sama informacja o użytym układzie niezawile tu pomoże. Trzeba by posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nowy123 napisał:

Nie zna twojego dekodera ale takie podstawowe ustawienie zmiany źwięku na PCM musi byc, ja mam nawet na drugim dekoderze polstatowskim w najniższym modelu działającym w multiroomie

Ustawienie jest stereo lub AC3 jednak ani na jednym ani na drugim niektóre programy nie mają głosu. Tuner WFI box podłączony kablem optycznym z magnatem.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Usatw na stereo a potem jeśli nie ma dźwięku zmień na inna ścieżkę dźwiękowa w danym programie. Wtedy powinno działać.

Próbowałem. Jedne programy mają dźwięk a niektóre nie. Moim zdaniem to jest rodzaj kodowania dźwięku w którym nadaje dany program którego magnat nie przetwarza i nic nie zrobię. Na Pioneerze działa wiec to musi być wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MobyDick napisał:

Bardzo to dziwne. Takie urządzenia z reguły mają możliwość wysyłania dźwięku w standardzie stereo PCM, właśnie po to aby nie było takich problemów.

Sprawdziłem specyfikacje tunera i jest tak:

Audio:
• Zgodny z ISO/IEC 13818-3
• MPEG-1, warstwa II
• Dolby Digital (SPDIF i HDMI),
Dolby Digital+ (HDMI)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Sam układ scalony jeszcze nie decyduje o jakości dźwięku DAC-a . Warzna jest jeszcze jego aplikacja. Bardzo możliwe że z DAC-iem za ~1 tyś zł będzie lepiej grał. Wbudowanie większej funkcjonalności w jedną obudowę daje niższe koszty produkcji i przez to możliwość lepszej relacji jakość / cena. Dlatego sama informacja o użytym układzie niezawile tu pomoże. Trzeba by posłuchać. 

Sorki może głupio pytam, ale dlaczego informacja o scalaku za wiele nie pomoże? Rozumiem że jak scalak będzie dobry (choć szczerze wątpię żeby tak było skoro Magnat tego nie podaje), ale jego implementacja będzie słaba, to efekt końcowy może być kiepski, albo nie tak dobry jakby mógł być przy dobrej implementacji. To jest chyba zrozumiałe.... Co w sytuacji odwrotnej , jeśli na pokładzie będzie siedziała "słaba kość" (co wg. mnie jest dość prawdopodobne)? Jest szansa żeby to dobrze grało (dzięki dobrej implementacji)?.

Edytowano przez Bebol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2019 o 16:46, Nowy123 napisał:

Jak ty wyłuskujesz takie rodzynki? Brzmi to świetnie, te bębny przeplatane aksamitnym śpiewem i ta scena, każdy instrument w innym miejscu a pośrodku wokal, to się nazywa stereo.

 

Trzeba słuchać różności to wpadają takie , jak np. Sara K. - All Your Love (turned to passion) :D  nawet Łzy - Agnieszka , jest fajny efekt latającej pod sufitem muchy na początku

Co do podpięcia tv , mam optykiem z tv do dac-a i z niego do wzmacniacza , nawet jak na dolby przełączał na dekoderze to idzie muzyka , być może podpięcie by hdmi robi problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubakk napisał:

Co do podpięcia tv , mam optykiem z tv do dac-a i z niego do wzmacniacza , nawet jak na dolby przełączał na dekoderze to idzie muzyka , być może podpięcie by hdmi robi problem

Tak masz z TV do dac i wzmacniacz. Ja nie próbowałem z TV na wzmacniacz.

A ja chce z Tunera optykiem do wzmacniacza i nie gra. I moim zdaniem nie będzie ponieważ zgodnie z załączoną wcześniej specyfikacją tuner ma dźwięk Dolby na wyjściu a wzmacniacz potrzebuje analogu.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szybki napisał:

Tak masz z TV do dac i wzmacniacz. Ja nie próbowałem z TV na wzmacniacz.

A ja chce z Tunera optykiem do wzmacniacza i nie gra. I moim zdaniem nie będzie ponieważ zgodnie z załączoną wcześniej specyfikacją tuner ma dźwięk Dolby na wyjściu a wzmacniacz potrzebuje analogu.

Podepnij tv optykiem do wzmacniacza , jeśli tv podpięty jest do tunera hdmi to będziesz mieć głos z każdego źródła do niego podpiętego - ja tak mam z tunera , z satelity , i wszystkiego co gra na tv :P 

Na tvn jak dam dolby 5.1 to słychać różnice w brzmieniu :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kubakk napisał:

Podepnij tv optykiem do wzmacniacza , jeśli tv podpięty jest do tunera hdmi to będziesz mieć głos z każdego źródła do niego podpiętego - ja tak mam z tunera , z satelity , i wszystkiego co gra na tv :P 

Na tvn jak dam dolby 5.1 to słychać różnice w brzmieniu :P 

No tak będę musiał podłączyć.

Szkoda ze nie można bezpośrednio tunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rakins napisał:

Witam, ja mam pytanie czy ustalono jaki dac jest wewnątrz (to że wolfson to wiem, ale model?) i czy jest wystarczający, żeby nie trzeba było dokupować zewnętrznego.

DeNie decyduj o jakości tylko po cyfrach. już nie raz tak było że teoretycznie model niższy Wolfsona grał lepiej.. Sama kość także nie gra.

4 godziny temu, rakins napisał:

ale wiadomo człowiek jest przekorny, tym bardziej, że sprzęt polecony przez Piotra z S4home, więc rekomendacja na poziomie? Pozdrawiam?

Trochę siędzę w temacie i trochę się znam. Dziękuję za uznanie. :)

Dziwne, że ten tuner tego nie puszcza. Hmmmm musial bym to sprawdzić na innym ampli. Ale na 99% to nie  jego wina.

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując już od tego, czy ten dac w Magnacie jest dobry, czy zły, to fakt, że producent nie podaje konkretnych informacji na ten temat, dla mnie osobiście jest bardzo słabe... Ale to tylko moja opinia. Inna sprawa jaka mnie ciekawi, to jak będą się kształtować za jakiś czas ceny tych produktów na rynku wtórnym, bo z jednej strony fajnie jest mieć coś oryginalnego, ale z drugiej, często gęsto przy odsprzedaży już tak kolorowo nie jest...no ale czas pokaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...