Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

7 minut temu, Nowy123 napisał:

Moi koledzy tak pozazdrościli mi nowego nabytku że jeden z nich już dzisiaj odbiera wypożyczony wzmacniacz a drugi wziął ode mnie namiary na sklep.

Chyba zacznę pobierać prowizję?

Szkoda ,że s4home olewa temat ma600 i ma1000 , napomknę iż dawniej olewali mr780 jak o nim wspominałem kiedy polecali 803-kę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Szkoda ,że s4home olewa temat ma600 i ma1000 , napomknę iż dawniej olewali mr780 jak o nim wspominałem kiedy polecali 803-kę :D

Co olewam?

Kolega to ja wyproppmowalem ma 600 na audiostereo i mr780 tutaj. To jazapropokiwalem wypożyczenie tęgim odsłuch żeby go przebić na rynek. O czym ty piszesz?:)

Panowie sory ale bredzicie teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Co olewam?

Kolega to ja wyproppmowalem ma 600 na audiostereo i mr780 tutaj. To jazapropokiwalem wypożyczenie tęgim odsłuch żeby go przebić na rynek. O czym ty piszesz?:)

Panowie sory ale bredzicie teraz.

Podrzuć linki kiedy , bo ja pamiętam jak pisałem o tych magnatach kiedy s4home jak i inni olewali , proponując tylko onkyo 8270 i yamahę 803 :P taka prawda , uciec się przed nią nie da :D

I kiedy magnata ma600 ? Odkąd tutaj jestem ani razu nie widziałem byś proponował a w budżecie ~2tysi króluje yamaha 602 czy tańsze onkyo 8250 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stanąć trochę w obronie Piotrka. Jak byłem jeszcze przed zakupem to sporo tematów przeczytałem i prawdą jest , że często tego magnata polecał, ja gdyby nie Piotrek to wogóle nawet nie brałbym go pod uwagę a widząc że ma nosa i wyczucie w doradzaniu(wielu forumowiczów zadowolonych) zdecydowałem się na wypożyczenie mr780 i ku mojemu zdziwieniu kupiłem go ale prawdą jest też, że częściej chyba jednak doradzany jest 8250 i 803d ale to raczej nie jego wina, takie są oczekiwania klientów którzy chcą mieć all in one. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nowy123 napisał:

Muszę stanąć trochę w obronie Piotrka. Jak byłem jeszcze przed zakupem to sporo tematów przeczytałem i prawdą jest , że często tego magnata polecał, ja gdyby nie Piotrek to wogóle nawet nie brałbym go pod uwagę a widząc że ma nosa i wyczucie w doradzaniu(wielu forumowiczów zadowolonych) zdecydowałem się na wypożyczenie mr780 i ku mojemu zdziwieniu kupiłem go ale prawdą jest też, że częściej chyba jednak doradzany jest 8250 i 803d ale to raczej nie jego wina, takie są oczekiwania klientów którzy chcą mieć all in one. 

Tez dodam swoje trzy grosze jako osoba mająca jako pierwsza chyba na tym forum magnata 780. Prawda jest taka że nikt z przekonaniem nie poleca tego sprzętu jako pierwsza trójka do odsłuchu w podobnym przedziale cenowym. I nie zgodzę się że ludzi chcą mieć all in one- porostu nikt skutecznie nie próbuje ich zainteresować tym modelem. Zobacz w swoim temacie sprzęt do 5000 kiedy zaproponowano Ci dopiero magnata i na której pozycji! Sam musiałem odsłuchać Nada 316/326 ,Yamachy, Maranza, Atola, CX -60, CX -80 i dopiero jak nic mi nie podeszło jak królika z kapelusza, trochę od niechcenia, na odchodne zaproponowano mi jeszcze Magnata 780. A najdziwniejsze jest w tym wszytkom to, ze na forum większość znawców tematu przyznaje że zagra on lepiej od nie jednego popularnego na tym forum sprzętu.

I Piotr jako nieliczny proponuje ten sprzęt do odsłuchu - chociaż na pewno nie w pierwszej trójce. Moze teraz sie to zmieni. :)

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

jako że to mój pierwszy post chciałby się przede wszystkim przywitać :).

Szukam sprzętu od kilku tygodni, przeczytałem już dziesiątki wątków na różnych forach. Wzbogaciłem się o cenną wiedzę, określiłem i zmodyfikowałem priorytety. Przeszedłem już dość długą ścieżkę - pierwszym typem była  Yamaha R-N803D (niesamowita funkcjonalność w tej cenie, możliwość zbudowania systemu multiroom).  Potem przyszła refleksja - czy nie lepiej dołożyć trochę [pewnie tego nie znacie ;)] i pójść we wzmacniacz. Tu wybór padł na Cambridge Audio CXA60. Pełniejszy dźwięk, ale brak funkcji sieciowych, multiroom czy chociażby tunera FM/DAB.
Szukałem więc dalej, aż trafiłem na Magnata MR780. Z opisów posiada dobry, ciepły dzwięk, tuner i DAC. Brak mu funkcji sieciowych i multiroomu, ale to mogę załatwić pudełkiem WXAD-10. Stracę nieco funkcjonalności, jaką miała Yamaha, ale zyskam na jakości dźwięku.

Teraz stoję przed wyborem kolumn. Zabawki docelowo staną w pokoju ok 24m2, na razie jednak będzie to 16m2. Słucham różnorodnej muzyki poza ciężkim metalem, hip-hopem, disco-polo. Wydaje mi się, że z uwagi na docelowe pomieszczenie powinny to być kolumny podłogowe. Polecane do 780 są:
- Magnat Quantum 755/757
- Polk Audio RTI 7
- Tannoy Revolution XT 6F/8F

Czy pomiędzy powyższymi kolumnami są istotne różnice w brzmieniu?

Nowy123, czy testowałeś może któreś z powyższych ze swoim wzmacniaczem, zanim wybrałeś Aurory 700?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych z powyższych nie słuchałem ani z magnatem ani z niczym innym. W ogóle w domu testowałem tylko te heco bo wstępnie je wybrałem po odsłuchach w salonach i spodobał mi się ichni dźwięk. Dla mnie osobiście 803d do magnata to dźwiękowo przepaść na korzyść magnata oczywiście. Ale trzeba samemu posłuchać bo ludziska często te yamahę kupują i sporo jest z nich zadowolonych a wiec widocznie kwestia gustu. Nie ma się co napalać na funkcjonalność ja kupiłem chromecasta za 115zł i mam sieć za grosze. Jakby nad356 grał dużo lepiej od mr780 to on by ze mną został a on wyposażony jest już praktycznie w nic, tylko pilot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...