Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Tak przyglądam się temu co piszecie o tym magnacie i odwiedziłem stronę producenta. Widzę, że produkują też odtwarzacze cd ale o jakimś odtwarzaczu sieciowym już nie pomyśleli. Szkoda. Czy to nie jest trochę zbyt konserwatywne? Osobiście korzystam ze spotify i radia internetowego, nie interesuje mnie kolekcjonowanie i zagracanie salonu płytami CD. Może się mylę, ale chyba obecnie panuje taki minimalistyczny trend: sieciowo i jak najmniej klocków.

Chętnie bym sprawdził jak współpracuje ten piękny wzmacniacz z moimi BW684s2 ale ustawianie sprzętów różnych producentów o różnym wzornictwie przy całej plątaninie kabli i wtyczek zdecydowanie mnie odstrasza :(

I jeszcze mały offtopic. Co ma większe znaczenie kolumny czy wzmacniacz? I jak osiągnąć taki efekt, żeby gitara elektryczna tam gdzie ma być ostra była ostra, wokal tam gdzie ma być ciepły był ciepły a bas tam gdzie ma być punktowy był punktowy? Z mojego krótkiego doświadczenia wynika, że do każdego rodzaju muzyki trzeba by mieć osobny system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na dźwięk mają kolumny wraz z akustyka pomieszczenia, jednak powinny być podłączone do dopasowanego do nich wzmacniacza. Funkcje sieciowe nie wymagają dużej obudowy, dlatego umieszcza się je często w obudowie wzmacniacza  lub we wspólnej obudowie z odtwarzaczem CD. Bardzo dobrze w takich zastosowania sprawdzają się komputery. Takim miniaturowym może być np. malina przeznaczona tylko do audio.

Dążenie do możliwie najbardziej przezroczystego i neutralnego systemu niekoniecznie dla wszystkich jest dobre. Zawsze pozostanie sposób realizacji i dźwięk samego nagrania. Nie każdy jest w stanie zaakceptować to że słuchając różnych płyt, ich system będzie grał za każdym razem inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 15:48, S4Home napisał:

Na pewno uzyskasz więcej dołu i więcej średnicy. Do tego przestrzeni w środku pola. Ale stracisz na jasnej górze. Czy to jest ale czy nie zależy od ciebie :)

Piotr

Witam serdecznie .

Pytanie moje tyczy wzmacniacza Magnat mr780 w połączeniu z kolumnami Fyne Audio F502 czy sprawdzi się to w muzyce lat 80 najczęściej w rocku , popie i synth popie

Dziękuje i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KIKI napisał:

Witam serdecznie .

Pytanie moje tyczy wzmacniacza Magnat mr780 w połączeniu z kolumnami Fyne Audio F502 czy sprawdzi się to w muzyce lat 80 najczęściej w rocku , popie i synth popie

Dziękuje i pozdrawiam

 

Nie obraź się ale ile można w koło to samo powtarzać? Weź wypożycz do domu i sprawdź czy ci się sprawdzi, jak nie to oddasz, to nic nie kosztuje tylko tyle co wysyłka ze 20zł i będziesz miał pewność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nowy123 napisał:

Nie obraź się ale ile można w koło to samo powtarzać? Weź wypożycz do domu i sprawdź czy ci się sprawdzi, jak nie to oddasz, to nic nie kosztuje tylko tyle co wysyłka ze 20zł i będziesz miał pewność. 

Wiem że jest to wkurzające czytałem wiele razy żeby wypożyczyć i samemu sprawdzić na własne uszy i najlepiej w domu ale czekałem na opinie Pana Piotra z S4Home czy ma sens łączenia tych dwóch elementów ze sobą. Jakby nie było to facet siedzi w branży i ma o tym pojęcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, KIKI napisał:

Witam serdecznie .

Pytanie moje tyczy wzmacniacza Magnat mr780 w połączeniu z kolumnami Fyne Audio F502 czy sprawdzi się to w muzyce lat 80 najczęściej w rocku , popie i synth popie

Dziękuje i pozdrawiam

 

Z Fyne tak. Tak samo jak łączyłem go z Tannoyem, bardzo polecam.

Dnia 11.01.2019 o 19:48, rookie01 napisał:

Chętnie bym sprawdził jak współpracuje ten piękny wzmacniacz z moimi BW684s2 ale ustawianie sprzętów różnych producentów o różnym wzornictwie przy całej plątaninie kabli i wtyczek zdecydowanie mnie odstrasza :(

Do Bowersa to też ci bardzo spasuje. Zobaczysz jak zyskasz na średnicy a stęperujesz tą jasną górę.

Co do odtwarzacza sieciowego to faktycznie dziwne, zwłaszcza że Magnat ma odtwarzacze multirrom. Może jeszcze się doczekamy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Do Bowersa to też ci bardzo spasuje. Zobaczysz jak zyskasz na średnicy a stęperujesz tą jasną górę.

Co do odtwarzacza sieciowego to faktycznie dziwne, zwłaszcza że Magnat ma odtwarzacze multirrom. Może jeszcze się doczekamy.

 

Piotr

Przyznaję, że nie mam pojęcia o dac'ach, streamerach, przedwzmacniaczach, końcówkach mocy itd dlatego mam pytanie z serii pewnie głupich. Czy dałoby się połączyć rn602 z takim magnatem tak, żeby yamaha była tylko odtwarzaczem spotify? Chociażby tak, tylko dla potrzeb testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rookie01 napisał:

Przyznaję, że nie mam pojęcia o dac'ach, streamerach, przedwzmacniaczach, końcówkach mocy itd dlatego mam pytanie z serii pewnie głupich. Czy dałoby się połączyć rn602 z takim magnatem tak, żeby yamaha była tylko odtwarzaczem spotify? Chociażby tak, tylko dla potrzeb testu.

Magnat ma wbudowany odbiornik bluetooth a więc wystarczy sparować ze smartfonem i na smartfonie uruchomić spotify i przesłać do magnata. Działa i gra całkiem przyzwoicie w/g mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Moby ma rację i Nowy też ale trochę pokombinowałeś.

Yamaha ma nadajnik BT, odbiornik oczywiscie też, ale w tym przypadku chodzi o nadajnik który może wysłać dźwięk do innego źródła.

 

Piotr

Chodziło mi o to, że dla potrzeby testu nie musi łaczyć magnata z yamahą żeby posłuchać spotify bo wystarczy mu telefon z zainstalowaną aplikacją spotify i właczony bluetooth 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przymierzam się do wymiany części sprzętu audio. Motywacja pewnie często się powtarzająca - zmniejszenie ilości klocków i kabli, łatwiejszy streaming. Aktualnie mam CA A500, tuner + cd sony, DAC Beresford TC-7520 (po jakiś modach), kolumny MA RS5. 

Pomieszczenie to mały salon (18m2) otwierający się na kuchnię i przedpokój (ściana przeciwległa do ściany na której stoi sprzęt). 

Słucham głównie spotify, dużo radia, sporadycznie jakaś płyta. Muzyka to raczej spokojne granie: rock, alternatywa, jazz, folk, czasem jakieś mocniejsze gitarki. 

Moje główne pytanie to czy magnat dobrze zagra z RS5, czy szukać czegoś innego? Trochę inne półki cenowe. Wolałbym uniknąć wymiany kolumn, magnat to i tak naciąganie budżetu a podoba mi się jak RS5 grają z CA A500. 

Pytanie drugie - jest jakaś lepsza opcja na tani streaming niż chromecast audio? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej ten temat poruszałem ale zapytam jeszcze raz, czy malina to sensowny wybór jako transport plików z dysku przenośnego do dac/wzmacniacz? Czy naprawdę będzie jakaś różnica pomiędzy np.maliną a telewizorem który też czyta flac-i i ma wyjście optyczne do dac-a? Ktoś sprawdzał u siebie oba rozwiązania i może jednoznacznie się wypowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie zestaw do złożenia Rpi3 do tego hifiberry digi+pro i do porównania hifiberry dac+pro rca. Niestety zorientowałem się że nie mam kabli do podłączenia a potrzebuję coaxiala rca i interkonekt rca. Doradzicie co na szybkiego zamówić coś nie drogiego najlepiej. Rozpiętość cen jest kosmiczna myślałem o czymś za 50zł ale jak jest sens to mogę dołożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...