Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 6.01.2019 o 15:19, rakins napisał:

Witam, ja mam pytanie czy ustalono jaki dac jest wewnątrz (to że wolfson to wiem, ale model?) i czy jest wystarczający, żeby nie trzeba było dokupować zewnętrznego. Przyznam, że jestem szczerze zainteresowany tym modelem, choć od jednego ze sprzedawców w sklepie stacjonarnym usłyszałem, żeby "nie wchodzić w magnata bo to jakaś nowość i ogólnie magnat to raczej robi kolumny", ale wiadomo człowiek jest przekorny, tym bardziej, że sprzęt polecony przez Piotra z S4home, więc rekomendacja na poziomie? Pozdrawiam?

Prawdopodobnie jest to Wolfson WM8740. Taki jest w Magnat MCD 750 a gdzieś wyczytałem, że mają taki sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat ma słabą promocję. Czy to w Polsce czy zagranicą. I taka była polityka firmy zawsze. Produkty same się promóją. Zasługują na swój prestiż.

Co zmienia wiedza o tych przetworniku? Że gra lepiej? No nie. Że będzie porównywalny do CXA80 no nie. Bo granie ma zupełnie inny biegun.

Może kiedyś Audio rozbierze te urządzenia samo od siebie to się dowiemy. Ja niestety nie mogę tego zrobić przez co ubolewam :(

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Magnat ma słabą promocję. Czy to w Polsce czy zagranicą. I taka była polityka firmy zawsze. Produkty same się promóją. Zasługują na swój prestiż.

Co zmienia wiedza o tych przetworniku? Że gra lepiej? No nie. Że będzie porównywalny do CXA80 no nie. Bo granie ma zupełnie inny biegun.

Może kiedyś Audio rozbierze te urządzenia samo od siebie to się dowiemy. Ja niestety nie mogę tego zrobić przez co ubolewam :(

 

Piotr

 

Piotrze ja myślę, że jednak trochę zmienia. Bo skoro pakują takie przetworniki do CA CXA 80 (lepiej promowana marka) to myślę,że ranga Magnata trochę rośnie. Też mam taka nadzieję, że ktoś w końcu otworzy Magnata i będziemy dużo więcej wiedzieli.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbroiłem dziś malinę w płytkę hifi dac rca pro i muszę powiedzieć że gra całkiem przyzwoicie . Spodziewałem się popierdułki ale ta płytka za 199zl naprawdę daje radę. Muszę jeszcze potestować bo nie wiem którą mam zostawić. Ta digi+pro też wymiata. Wszystkie gęste pliki są w końcu poprawnie rozpoznawane bo tv obcinał wszystko na 48 Hrz. Trochę mnie denerwuje obsługa volumio to tworzenie kolejek do odtwarzania. Jest jakaś apka na androida która działa bardziej standardowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kurczę to coś mi się ubzdurało, że rec aut puści sygnał do suba a niestety nie ma on wysokopoziomowych wejść.

A już myślałem, że uda się pozyskać hybryde. Niestety Yaqin ml30 nie do Zensor'ów był. Dziękuję za info. 

Ewentualnie jedno jeszcze pytanie. Google Chromecast Audio czy malinka do as 701 biorąc pod uwagę Tidal HiFi?

A może żaden... Samsung TV optykiem do Yamahy i wtedy z poziomu Tv sterowanie Tidalem i dyskiem sieciowym. Dobrze kombinuję?

Edytowano przez Fredd998
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rec out sygnał nie zmienia swojego poziomu wraz z regulacją poziomu głośności wzmacniacza, bo ono służy do podłączenia rejestratora dźwięku. Jest jeszcze możliwość podłączenia wyjść głośnikowych do urządzenia obniżającego napięcie z wyjściem RCA. Myślę ze jednak lepiej wybrać subwoofer z wejściem wysokopoziomowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.01.2019 o 18:30, Kubakk napisał:

- martyna jakubowicz - w domach z betonu nie ma wolnej miłości (daj znać jak się podobają bębny oraz łączenie gitar akustycznej z elektryczną lewa/prawa kolumna)

- breakout - kiedy byłem małym chłopcem (tutaj do sprawdzenia miodnie brzmiąca gitara elektryczna)

ogólnie oba utwory mega spójne i przyjemne granie , ciekawe czy na magnacie też się to poczuje ;) 

Ja lubię testować sprzęt na:

Chris Jones - Long After You're Gone

Allan Taylor -  colour to the moon

Sara K. - pisałeś wcześniej , Oczywiście Adele tez daje radę :)

A co do ceny tego magnata mr780 - w linku który wcześniej był załączony to cena z 3949 pikuje na jeden dzień do 2995 (taka była wczoraj) a mówiliście ze tez pikowała wcześniej do 3200 aby znowu wskoczyć na koło 4k - jakieś jaja sobie robią z ludzi? 

Edytowano przez Sammael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sammael napisał:

Ja lubię testować sprzęt na:

Chris Jones - Long After You're Gone

Allan Taylor -  colour to the moon

Sara K. - pisałeś wcześniej ,

Moim zdaniem, to nie są najlepsze utwory do testowania, no chyba, że jako jedne z wielu innych. Mają specyficznie przegięty bas. Jeśli one zabrzmią poprawnie na basie, to jest duża szansa, że normalnie zrealizowane utwory, znacznie szczuplejsze w najniższym zakresie, będą brzmiały na danym sprzęcie zbyt chudo.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Moim zdaniem, to nie są najlepsze utwory do testowania, no chyba, że jako jedne z wielu innych. Mają specyficznie przegięty bas. Jeśli one zabrzmią poprawnie na basie, to jest duża szansa, że normalnie zrealizowane utwory, znacznie szczuplejsze w najniższym zakresie, będą brzmiały na danym sprzęcie zbyt chudo.  

Jestem początkujący w słuchaniu muzyki. 
Co to znaczy "normalnie zrealizowane utwory"?
Ja wszystkiego słucham na "Pure Audio". I są kolosalne różnice w realizacji, a co za tym idzie w brzmieniu.
Ale co jest "normą" w realizacji?
Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zdecydowany na zestaw magnat mr 780 i heco Aurora 700 i tu moje pytanie brzmi jakie kable głośnikowe brać. Muzyka której słucham to głównie hip hop i jakiś komercyjny densik typu avici dla baby (Tomorrowland te sprawy). Przy takim budżecie jaki wydam na ten zestaw w ogóle robi to różnice? Do tego chce wtyki bananowe dla wygody. Zadzwonił bym do S4Home ale właśnie usunąłem ósemke chirurgicznie i lepiej mi pisac niż seplenić haha 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...