Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

no i co to się porobiło...

chciałem sobie nowy sprzęt sprawić i trzeba było tego pianocrafta wziąć, a teraz … trafiam na magnata , a tu taki ładny tekst https://www.technic3d.com/article/audio/verstaerker-receiver/2054-im-test-magnat-stereo-receiver-mr-780/1.htm , aż go w translate.google.pl przeczytałem, no i te piękne bebechy.

a teraz pytanie, czy rega brio, czy magnat, bo widzę że jednak analogowe granie mnie wzięło.

może ktoś podpowie , który lepszy przedwzmacniacz MM ma? 

2a_Magnat_MR_780_Inn_Aufbau.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

no i co to się porobiło...

chciałem sobie nowy sprzęt sprawić i trzeba było tego pianocrafta wziąć, a teraz … trafiam na magnata , a tu taki ładny tekst https://www.technic3d.com/article/audio/verstaerker-receiver/2054-im-test-magnat-stereo-receiver-mr-780/1.htm , aż go w translate.google.pl przeczytałem, no i te piękne bebechy.

a teraz pytanie, czy rega brio, czy magnat, bo widzę że jednak analogowe granie mnie wzięło.

może ktoś podpowie , który lepszy przedwzmacniacz MM ma? 

2a_Magnat_MR_780_Inn_Aufbau.jpg

Wzięło Cię bo przeczytałeś test?

Od samego czytania to można pomieszania zmysłów dostać, lepiej posłuchać. Ja już to przerabiałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy123 napisał:

Wzięło Cię bo przeczytałeś test?

Od samego czytania to można pomieszania zmysłów dostać, lepiej posłuchać. Ja już to przerabiałem?

nie, wzięło mnie, bo do 2 miesięcy jestem na forum i odsłuchuję kolejno:

pianocraft

y 602 + tesi 262 oraz elac debut 5

cambridge one + emit m20

cambridge cxa 80 + kef Q350 oraz emit m20

audioanalogue crescendo + emit m20 oraz pylon monior diamond

rega brio + emit m20 oraz pylon monior diamond

i do tej pory zestaw rega + emit brzmiał dla mnie najlepiej, ale jak człowiek drąży to ciągle chce lepiej i dlatego to pytanie o magnata, no i do tego ma DAB+, który od początku chciałem mieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 07:14, S4Home napisał:

Magnat ma słabą promocję. Czy to w Polsce czy zagranicą. I taka była polityka firmy zawsze. Produkty same się promóją. Zasługują na swój prestiż.

Co zmienia wiedza o tych przetworniku? Że gra lepiej? No nie. Że będzie porównywalny do CXA80 no nie. Bo granie ma zupełnie inny biegun.

Może kiedyś Audio rozbierze te urządzenia samo od siebie to się dowiemy. Ja niestety nie mogę tego zrobić przez co ubolewam :(

 

Piotr

 

Stereo.ru rozebrało.
Zarówno w CD-ku jak i amplitunerze jest ten sam DAC - Wolfson WM8740

https://stereo.ru/to/hsj6w-test-cd-proigryvatelya-magnat-mcd-750-i-usilitelya-magnat-mr-780-cistema

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 16:58, S4Home napisał:

Hehehe

Melodika może być tutaj za ciemna. Można by ją spróbować. Ja bym się połasil o qeda. 

Piotr

 

U Was na stronie są dwa quedy o który chodziło? Wtyki bananowe to droga sprawa widzę, najtańszy komplet z czterema kosztuje tyle co dwa metry jednego kabla. W każdym razie też próbowałem dokopać się do magnata na odsłuch. Najwygodniej w weekend, pewnie jak każdy i ciężko. Po objechaniu wszystkich komisów i lombardów udało się zebrać sprzęt na odsłuch no ale niestety nie tylko na kaucji się skończyło. Jeszcze dentysta razem z ósemką wyrwał parę stów z portfela. Jeśli dziś się dogadam z ceną to na sobotę da radę mi przysłać sprzęt? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2019 o 08:15, S4Home napisał:

Dokładnie.

Mamy go na wypożyczenie.

Zapraszam. Ale jest już kolejka :):)

Piotr

Cześć, od jakiegoś czasu śledzę wątek na temat MR780 i byłbym zainteresowany jego wypożyczeniem- jeśli zgrałby się z kolumnami DIY na Heco HW170 K-CPG 880 to chętnie zakupiłbym go u Ciebie. Jaki jest najbliższy termin "wypożyczki"? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawelvv napisał:

Cześć, od jakiegoś czasu śledzę wątek na temat MR780 i byłbym zainteresowany jego wypożyczeniem- jeśli zgrałby się z kolumnami DIY na Heco HW170 K-CPG 880 to chętnie zakupiłbym go u Ciebie. Jaki jest najbliższy termin "wypożyczki"? Pozdrawiam

Nie wiem czy się zgraja bo nie wiem jakie to kolumny. Ale zapraszam po prostu sobie go sprawdzisz.

Co do qeda to myślałem i silver anniversary XT. 

Na stronie mamy bardzo okrojona ofertę. Nie ma kto wrzucać produktów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piona. Magnat daje rade, wszystko jest spoczko. Muzyczka jest ok. Nie jestem też rozkminiaczem czy w czwartym rzędzie orkiestry gra ktoś na zcentrowanych cymbałkach. Chcesz muzyki co daje rade? To sobie kup. Mam pytanie takie - jak to jest ze z bt tv sygnał na magnacie sie traci i co 30 sekund jest komunikat że magnat chce się sparować z tv. Z telefonu nie przerywa połączenia z magnatem. Z tv na głośnik bt manty za trzy dychy  sygnał tez się nie rwie. To nie jakaś baba z chłopem żeby mieć odmienne charaktery. Jakiś pomysł? Aktualizacja? Jak to zrobić? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak lubie ten produkt tak uważam że akurat ta recenzja jest totalnie zmaszczona :/

Pytanie przypadkowych ludzi co to jest MAGNAT o niczym nie swiadczy.

Jeśli zapytać połowę mężczyzn z Polsce "jaki to jest kolor łososiowy" to powie że nie wie albo szary :P

A wiecie co to za marka "YOPE" ja też nie wiedziałem, po czym okazało się że myje "tym" ręce od paru lat :P

Przed założeniem S4 pracowałem w kilku miejscach i cóż ze znania marki jak po "Hermana Kondoma" czy "Danona" przychodziła co 5 osoba :P

Inna sprawa to że Polski dystrybutor nie inwestuje w marketing. Ale powiedzmy sobie coś za coś. Chcecie mieć dobry produkt w dobrej cenie czy ten sam produkt z doliczonym marketingiem. Pamiętajmy to finalnie klient za to płaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej recenzji podsumowanie brzmi ,że fajny kompletny sprzęt o przyjemnym brzmieniu , tylko mało znany :D Gdyby był znany cena pewnie by była +50% i wtedy już byłoby średnio.

Mnie Magnat kojarzy się z farbami :P  a poważniej to z 3 drożnymi kolumnami na tyle kuzyna malucha w latach 90-tych , i wtedy Magnat to był top hi-end car audio na wsi - każdy chciał mieć magnata , blaupunkta , pioneera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w budowlance z kolei są takie płyty wiórowe co się nazywają OSB a ludziska uparcie je nazywają płytami USB a często też się zdaża nazywanie popularnego tynku Mp75 -MP3 i co zrobisz? Jak ktoś nie interesuje się jakoś szczególnie daną branżą to ma prawo do nie wiedzy a przypadkowi przechodnie (którzy Bóg jeden wie czym się interesują) mogą nie wiedzieć.

Edytowano przez Nowy123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Jestem zainteresowany zakupem zestawu Magnat MR-780 + odtwarzacz MCD-750 wraz z kolumnami Klipsch RP-600M lub Magnat Quantum 723 (chętnie usłyszałbym też w zestawie z Klipsch RP-8000F i Magnat Quantum 725 lub 727). Proszę o informację gdzie mogę zobaczyć i ewentualnie zakupić taki zestaw w okolicach Rzeszowa.

Pozdrawiam MG

Edytowano przez MaGav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę szukałem, dzwoniłem do Media Markt i Nautilusa ale nie mieli na stanie w Rzeszowie. Jakoś nie miałem ochoty ściągać specjalnie dla mnie lub pożyczać ale teraz to już nieważne. Sprzęt (Magnat MR-780 + odtwarzacz MCD-750) został dziś zakupiony w Warszawie. Dzięki i zamykam mój temat. Pochwalę się wrażeniami jak kupię kolumny i wszystko podłączę. 

Pozdrawiam MG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dziwne?

To jest ukłon w stronę klienta. W salonach samochodowych od lat masz jazdy próbne. 

Ja kiedyś wypożyczyłem motocykl hondy. Nie płaciłem nic. Nawet za paliwo po przejechaniu 40 km. 

Dziwne? 

Nie! Po prostu rynek audio to zlepek staroświeckiego podejścia. Salon, testy branżowe , opinie przeróżnych ekspertów.

Trzeba to zmienić. Otworzyć się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...