Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

  • 1 month later...
Dnia 14.01.2019 o 21:26, rookie01 napisał:

Przyznaję, że nie mam pojęcia o dac'ach, streamerach, przedwzmacniaczach, końcówkach mocy itd dlatego mam pytanie z serii pewnie głupich. Czy dałoby się połączyć rn602 z takim magnatem tak, żeby yamaha była tylko odtwarzaczem spotify? Chociażby tak, tylko dla potrzeb testu.

Można to zrobić bardzo, mocno, dużo taniej. Ja zakupiłem sobie do magnata Raspberry PI, podłączyłem przez złącze USB Audio. Do RPI 3 Załadowałem software ze strony https://volumio.org/get-started/ . I nie mogę się nadziwić, że za ok 200zł mam dzwięk jak ze stream'era za 2 klocki.

Działa spotify, radio internetowe, tidal'a - nie używam. Puki co chyba nie jest wspierany, ale to się może zmienić każdej chwili, bo Volumio jest cały czas update'owany.

Ja jestem tym połączeniem zachwycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 17:14, MaGav napisał:

No trochę szukałem, dzwoniłem do Media Markt i Nautilusa ale nie mieli na stanie w Rzeszowie. Jakoś nie miałem ochoty ściągać specjalnie dla mnie lub pożyczać ale teraz to już nieważne. Sprzęt (Magnat MR-780 + odtwarzacz MCD-750) został dziś zakupiony w Warszawie. Dzięki i zamykam mój temat. Pochwalę się wrażeniami jak kupię kolumny i wszystko podłączę. 

Pozdrawiam MG

Witam po dłuższej przerwie. Napisałem, że pochwalę się wrażeniami po przesłuchaniu zakupionego sprzętu ale radość nie trwała długo. Niestety po rozpakowaniu okazało się, że zakupiony zestaw (Magnat MR-780 + odtwarzacz MCD-750) nie pasuje do siebie wizualnie (kolor i odcień panelu i obudowy znacząco się różnił). Próby wymiany przez sprzedawcę i dystrybutora Magnata trwały aż do wczoraj. Niestety ostatecznie okazało się, że obydwa sprzęty produkowane są w innych fabrykach i nie da się dobrać idealnie więc cały sprzęt zwróciłem. Niestety nie usłyszałem jak gra ponieważ nie chciałem całkiem rozpakowywać i podłączyć aby nie został uznany za używany. Jest też mały pozytyw w tej historii ponieważ do zestawu zakupiłem kolumny Klipsch RP 600m, niestety nie słyszałem ich z Magnatem ale pięknie grają z moim starym Philipsem. Z kolumn jestem bardzo zadowolony więc zostają u mnie natomiast poszukiwania zestawu amplituner + odtwarzacz rozpoczynam od nowa. 

MG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomasz S. napisał:

Jestem fanem tych kolumn i jak zaczną się pojawiać używki to sobie je sprawie do drugiego zestawu. Daj znać jak wybierzesz wzmacniacz. W sumie szkoda ,że z tym Magnatem nie pykło bo myślę ,że to mogłoby być fajne połączenie.

Też żałuje, kusiło mnie podłączyć wszystko ale są pewne zasady. Miałem zwrócić sprzęt nieużywany więc się tego trzymałem. Jak w końcu dopasuję cały zestaw to podzielę się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że z tym jest jak z ubraniem. Lepiej pasują do siebie pewne zestawienia kolorystyczne niż łączenie nieco innych odcieni rzeczy które powinny być dokładnie w tym samym kolorze. Jeśli miałbym kupić zestaw z tej samej serii które powinny być do siebie idealnie dopasowane, a nie są , to by mi przeszkadzało. Gdy są to 2 zupełnie różne elementy , wtedy już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu ze zwrotem oczywiście nie było tylko, że długo trwało. Sprzedawca raczej w dobrej wierze chciał mi to dopasować. Pudełka były zapakowane oryginalnie więc też byli zaskoczeni. Z wypożyczeniem się zastanawiam ale obawiam się, że historia może się powtórzyć i znowu odsyłanie, kurierzy i takie tam. Raczej poświęcę trochę czasu i przejadę się po salonach. Tak jak zauważył MobyDick, nie po to kupiłem zestaw, który pięknie wygląda na wszystkich zdjęciach w internecie aby mieć sprzęt niedopasowany. Chcę mieć komplet pod każdym względem tj. modelowym, serii i wizualnym. Ma cieszyć ucho ale i oko :). Nadal chce kupić ten sprzęt ale musi być jednak dopasowany.

Aby było wiadomo o czym rozmawiamy wstawiam zdjęcia, zobaczcie czy przesadzam ale moim zdaniem nie do zaakceptowania jako nowy zestaw w tej cenie.

20190929_141746.jpg

20190928_181350.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie chodzi o aspekt wizualny, tylko o dźwięk. Wypożycz i posłuchaj magnata, poprostu jestem ciekaw jak u Ciebie zagra. Będziesz bogatszy o nowe doświadczenie. A czy pasuje kolorystyka czy nie tym będziesz się martwił, albo i nie, po odsłuchu. 😁

Pozdrawiam 

@S4Home  chyba ma magnata. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sami przepakowywali do swoich obudów, pewnie by do tego nie doszło :) . Zlecanie produkcji innemu producentowi który robi coś dobrze, nie jest niczym nowym. Robi się to przynajmniej od kilkudziesięciu lat. Obudowy powinny jednak pochodzić od jednego dostawcy, bo w przeciwnym wypadku może łatwo dojść do czegoś takiego. Nawet inny proces nakładania lakieru i jego wygrzewania może prowadzić do różnic w odcieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Niestety odległość duża przez cały kraj ale jutro się skontaktuje telefonicznie. Przez weekend wpadł mi w oko inny konkurent dla Magnata MR-780 więc się zastanawiam (ale to w innym wątku). Teraz mam jeszcze trudniejsze zadanie bo chcę znaleźć salon gdzie porównam obydwa zestawy jednocześnie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie musi to mieć związek z partią. Na twoich zdjęciach różnica jest ewidentna i moim zdaniem nie do zaakceptowania. Prawdę mówiąc myślałem że wyolbrzymiasz ale nie. 

Ja natomiast jak koledzy z branży mam oba segmenty w tym samym kolorze. 

Nie spotkałem tego problemu wcześniej. Być może to jakaś partia CD nie tak. Coś poszło nie tak na blacharni i ktoś to klepna zamiast z tym wrócić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. W końcu sprzęt Magnat MR780 + Magnat MCD750 + Klipsch RP600m zakupiony, podłączony i przetestowany. Gra bardzo fajnie, głośno ale jednocześnie elegancko, dynamicznie i przyjemnie dla ucha z charakterystyką dźwięku lampowego, przyjemny bas i wysokie tony. Oczywiście doznania akustyczne to kwestia gustu i indywidualnych preferencji więc tak jak wszyscy radzą trzeba samemu posłuchać ale dla mnie bomba.

Super sprawą jest Bluetooth 4.0 z aptX. W laptopie nie miałem aptX więc dokupiłem adapter Bluetooth Qualcomm aptX i rzeczywiście gra bardzo dobrze.

Kolumny Klipsch RP 600m, jak dla mnie rewelacja. Dźwięk w pełni mi odpowiada, solidne, fajne wizualnie. Do obecnego pomieszczenia w sam raz ale do salonu na pewno będą jakieś większe podłogowe.

Pod względem wizualnym cały zestaw stylowy, dobrze wykonany, trochę surowy ale ładny panel przedni ze szczotkowanego aluminiowym oraz aluminiowe pokrętła sterujące. Pokrętła ok, ale mogłyby mieć bardziej widoczne nacięcia wskazujące położenie lub jakąś skalę. Dobra ergonomia, fajny przydatny przycisk do zmieniania jasności wyświetlacza i oczywiście bardzo dodające klimatu dwie pomarańczowe lampy. Panel w rzeczywistości jest ciemniejszy jak na zdjęciach internetowych (prawie czarny). Szkoda, że Magnat nie pomyślał o wersji srebrnej lub jeszcze lepiej grafitowej ale obecna też ładna. Ogólnie fajny projekt wizualny całego zestawu i żadnych badziewnych plastików :).

Po kilu dniowym użytkowaniu stwierdziłem jeden dość duży minus, tj. brak możliwości przełączania zaprogramowanych stacji radiowych jakimś jednym przyciskiem nawigacyjnym (na przykład strzałki góra-dół lub +/-) w pilocie zdalnego sterowania oraz na panelu. Co prawda w pilocie stacje można zaprogramować pod konkretne numery ale przełączając trzeba odrywać palec (1, 5, 9) i pamiętać, która stacja pod którym numerem. Nie wyobrażam sobie takiego przełączania kanałów przykładowo w pilocie TV. Bez pilota na panelu chyba w ogóle nie da się przełączać zaprogramowanych stacji. Z drugiej strony głównie słucham FM i Bluetooth więc aby przełączyć muszę przycisnąć 9 razy przycisk „Source” lub przekręcić pokrętło o 9 pozycji. Wolałbym odwrotnie tj. przyciskiem „Source” zmieniać stacje radiowe a źródła sygnału dopasować pod przyciski z numerami i zapamiętać np 1 to Radio, 2 to Bluetooth itd. Nie wiem o co chodzi ale to mi się nie podoba. Jak to jest w innych amplitunerach ?.

Poza tym minusem dotyczącym zmiany stacji radiowych i wyboru źródła sygnału ogólnie jestem zadowolony z całego zestawu, mam trochę niedosyt, że kolumny jednak nie większe np. Klipsch RP6000f lub podobne ale będą w przyszłości. Trochę się rozpisałem więc na tym koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...