Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

21 godzin temu, Wito76 napisał:

 

Jedno co mnie wkurza to trochę słabo grające radio na dołączonej antence. 

A ja z kolei byłem zaskoczony, że tuner w magnacie nad wyraz dobrze łapie stacje fm na załączonym kabelku, który u mnie zwisa sobie za szafkę. Wcześniej tuner wbudowany w amplituner kd denon kompletnie nie dawał rady. Żeby cokolwiek radia posłuchać to dosztukowałem z metr kabla do fabrycznej antenki i zawieszałem na tv, ale i tak szumiało z lekka. A tak poza tym to radio słucham tylko w samochodzie, oczywiście trójki😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nowy123 napisał:

oczywiście trójki

No wiadomo, nic lepszego nie ma, chociaż trochę za dużo tendencyjnej polityki od jakiegoś czasu. Ale miejmy nadzieję to się kiedyś wreszcie zmieni.

A wracając, u mnie jakby nawet pogorszył się odbiór FM. W tym tygodniu kupiłem i podłączyłem Chromecast Audio i leży toto za amplitunerem i zastanawiam się czy nie wnosi zakłóceń, było lepiej przed chromecastem. Muszę zrobić test, wyłączę zasilacz chromecasta i zobaczymy czy coś się zmieni. Muszę mieć tylko możliwość, póki co żona mi okupuje pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka moich refleksji na temat tytułowego amplitunera. Są utwory, które słuchałem już chyba kilkadziesiąt razy, tak mi się podoba brzmienie tego sprzętu. Tacy moi faworyci to: Tracy Champan – Crossroads, Toni Braxton – Spanish guitar, Wilki – Cień w dolinie mgieł, Deep Purple –Hush, Goran Bregovic – Lullabye, David Gilmour – Wish you were here (live Pompei). Generalnie są to utwory z fajną gitarą , piękną sceną, no po prostu coś pięknego, warto było wydać każdą złotówkę by to usłyszeć. Ale są też inne utwory, które trochę mnie rozczarowały, spodziewałem się ciut więcej usłyszeć: Suzane Vega –Luka, Adele – Hello, utwory Doorsów, Nirvany. Jeśli chodzi o brzmienie instrumentów jest cudownie, ale chciałbym się czepić trochę wokali. Czasem są one trochę na drugim planie, trochę zdominowane przez akompaniament. I teraz nie wiem, czy tak ma być, tak to brzmi w oryginale czy u mnie coś niedomaga. Już wiem, ustaliłem to, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o wokale. Scena rewelacja, instrumenty też, ale wokal nie dociera tak głęboko do moich uszu. Kilka moich podejrzeń. Sprzęt mam 2 tygodnie i jakieś 20 max 30h słuchania czyli daleko jeszcze do tych modelowych 100h wygrzewania kolumn, kabli, pokręteł i pilota. Daję sobie jeszcze trochę czasu na dotarcie. A może to taka uroda kolumn (mam Klipsche R-620F) ? W salonie wygrały chalenge z innymi. Może akustyka pomieszczenia? Dzisiaj słuchałem trochę głośniej i podczas utworu wcisnąłem pauzę i takie pół, może ćwierć sekundy po zatrzymaniu grania jakbym usłyszał niewielkie echo, taki jakby pogłos w pokoju. Jak będę miał wolny dzień to pobawię się jeszcze w ustawienia kolumn i na jakiś czas wyniosę sprzęt do innego, trochę większego pokoju. W tym drugim pokoju mam dywan na całej podłodze, w obecnym są panele i tylko mały dywanik 80x120cm. Może to ma jakieś znaczenie. Ewentualnie opcja voodoo czyli za kilka tygodni zacznę rozkminiać temat zmiany kabli np. na wspomniane wcześniej Kimbery lub inne, ale to ostateczność. Nie pali mi się do wydawania kasy. No chyba że to normalne, że nie wszystkie utwory zabrzmią tak jak lubię, kwestia źródła, jakości pliku i trzeba się przyzwyczaić. Fajnie byłoby mieć idealny, uniwersalny sprzęt do wszystkich gatunków muzyki ale chyba tak się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że wokal nie jest jakiś wybitny w Magnacie, ale jestem to w stanie zaakceptować mając na uwadze resztę brzmienia. Głęboki i mocny bas, rozdzielczość, scenę, miękkie brzmienie. To wszystko sprawia, że nie mam już sumienia żądać więcej w cenie lekko ponad 3 tyś złotych.

Nigdy jednak nie wiadomo, jeśli w przyszłości najdzie mnie ochota na zmianę lamp, może i w tej kwestii coś się zmieni.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

Dzisiaj słuchałem trochę głośniej i podczas utworu wcisnąłem pauzę i takie pół, może ćwierć sekundy po zatrzymaniu grania jakbym usłyszał niewielkie echo, taki jakby pogłos w pokoju. Jak będę miał wolny dzień to pobawię się jeszcze w ustawienia kolumn i na jakiś czas wyniosę sprzęt do innego, trochę większego pokoju. W tym drugim pokoju mam dywan na całej podłodze, w obecnym są panele i tylko mały dywanik 80x120cm. Może to ma jakieś znaczenie. Ewentualnie opcja voodoo czyli za kilka tygodni zacznę rozkminiać temat zmiany kabli np. na wspomniane wcześniej Kimbery lub inne, ale to ostateczność. Nie pali mi się do wydawania kasy

Wymiana kabli z pewnością nie zlikwiduje pogłosu w pokoju. Zrób jakieś manewry z akustyką, poruszaj kolumnami, pobiegaj z kołdrą po pokoju, poprzestawiaj coś, może usłyszysz zmiany i wtedy kupisz jakieś ładne ustroje akustyczne na ściany. Byś może taki zabieg poprawi/zmieni wokale. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To bardzo podobne brzmienie. Vincent może deczko lepiej odwzorowuje wokale ale nie jest taki "lampowy" w brzmieniu. Nie gra tak ciepło i nisko.

Pamiętajmy że to wzmak za 3k. I z takimi wzmakami bez problemu konkuruje. Nie twierdze że to najlepszy model i nie jest to też model do kupowania w ciemno. Ale w ostatnim roku tylko on spowodował ruch na swoim temacie do 17 strony :)

A co do samego radia. Przetestowałem wiele urządzeń i moduły radiowe w obecnym elektronice to chyba z telefonu biorą. Ja widzę nadajnik FM gołym okiem przez okno a radio mi szumy na wszystkim !

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent sv500 to brzmienie delikatniejsze, nie jest tak ciepłe jak w mr780. Magnat mr780 posiada bardziej dociążoną średnicę dzięki czemu czuć masę w głosie Leonarda Cohena. Oba sprzęty są ciekawe i na swój sposób podobne. 

Jeśli chciałbyś samemu porównać Oba wzmacniacze to zapraszamy do naszego salonu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. W Mr780 brakuje mi nieco ostrości i kontroli, którą daje IN80SE - ten z kolei buczy mi głośnikami, co jest nie do zaakceptowania (DC blocker nie pomaga). Dlatego szukam coś pośredniego.. może i sv właśnie, ale miałem już kilka wzmacniacze o mocy 50W i to za mało żeby odpowiednio wysterować MA silver200, szczególnie na dole pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2020 o 04:34, Wito76 napisał:

Jeśli chodzi o brzmienie instrumentów jest cudownie, ale chciałbym się czepić trochę wokali. Czasem są one trochę na drugim planie, trochę zdominowane przez akompaniament. I teraz nie wiem, czy tak ma być, tak to brzmi w oryginale czy u mnie coś niedomaga. Już wiem, ustaliłem to, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o wokale. Scena rewelacja, instrumenty też, ale wokal nie dociera tak głęboko do moich uszu. Kilka moich podejrzeń. Sprzęt mam 2 tygodnie i jakieś 20 max 30h słuchania czyli daleko jeszcze do tych modelowych 100h wygrzewania kolumn, kabli, pokręteł i pilota. Daję sobie jeszcze trochę czasu na dotarcie. A może to taka uroda kolumn (mam Klipsche R-620F) ? W salonie wygrały chalenge z innymi. 

A mnie z kolei ta średnica najbardziej się podoba w tym magnacie ale mam inne kolumny, być może te klipsche tak grają bardziej skrajami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2020 o 09:52, prezes83 napisał:

Wydaje mi się, że nie ma sprzętu do każdej muzyki, szczególnie na tym poziomie cenowym. 

A ja myślę że jest zupełnie na odwrót, że im droższy sprzęt tym bardziej wyspecjalizowane brzmienie w jakimś kierunku a tańsze stawiają na uniwersalność, oczywiście jednym to wychodzi lepiej innym gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Nowy123 napisał:

A ja myślę że jest zupełnie na odwrót, że im droższy sprzęt tym bardziej wyspecjalizowane brzmienie w jakimś kierunku a tańsze stawiają na uniwersalność, oczywiście jednym to wychodzi lepiej innym gorzej.

A może i masz rację.

 

22 minuty temu, S4Home napisał:

My jakieś 5 lat temu może 6 ciągnęliśmy nową.

No to już by była poważna choroba gdybym miał zrobić coś takiego :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Nowy123 napisał:

A mnie z kolei ta średnica najbardziej się podoba w tym magnacie ale mam inne kolumny, być może te klipsche tak grają bardziej skrajami.

Dokladnie tak jak mowisz odnosnie kolumn Klipsch maja malo srednicy

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2020 o 07:42, S4Home napisał:

A co do samego radia. Przetestowałem wiele urządzeń i moduły radiowe w obecnym elektronice to chyba z telefonu biorą. Ja widzę nadajnik FM gołym okiem przez okno a radio mi szumy na wszystkim !

100% racji. Złota era tunerów FM z RDS to lata 90-te ubiegłego wieku. Polecam posłuchać odbiorników np, TEACa czy (tfu!) Technicsa z tamtego okresu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsche są z tego znane potocznie. Dzięki temu potrafią dobrze wypaść w krótkim odsłuchu w sklepie. Spotkałem się z taka opinią na temat nawet bardzo wysokich modeli.

1 minutę temu, wallace napisał:

100% racji. Złota era tunerów FM z RDS to lata 90-te ubiegłego wieku. Polecam posłuchać odbiorników np, TEACa czy (tfu!) Technicsa z tamtego okresu.

Ale jeśli chodzi o Technicsa to chyba bardzo stare modele, bo jeśli chodzi o moduły wbudowywane  w amplitunery w okresie tuż przed zaprzestaniem używania nazwy tej marki to były bardzo słabe. Moduł wbudowany w kino domowe z Biedronki za 200 zł za komplet z głośnikami wypadł lepiej od tego Technicsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2020 o 09:40, wushu81 napisał:

Nie mam Magnata,ale jakiś czas temu miałem problem z radiem w innym sprzęcie. Mi wyraźnie pomogła taka antena, w dodatku niedroga. Ale też musi stać w odpowiednim miejscu. Przesunięcie jej np. o 0,5 m w bok na szafce i traci sygnał. 

https://sklep.awhandel.pl/antena-radiowa-fm-sonus-solo.html

Antena przyszła. Więc dzielę się moim doświadczeniem z nią:)

Musiałem dokupić przejściówkę na wejście z bolcem. Na szczęście udało mi się zdobyć takie mało popularne ustrojstwo. Po podłączeniu anteny miałem wrażenie, że jest trochę lepiej o jakieś 10%. Jednak szum był nadal w moich 3 stacjach. Kiedy udało mi się ustawić tą antenę i dołożyć jakąś prowizorkę z innych kabli tak, aby szum znikł, to się okazało, że pozostałe 2 szumią jeszcze bardziej. Więc stwierdziłem, że chyba u mnie to nie zadziała. Mam wrażenie, że więcej zwojuję, przedłużając oryginalny kabel. Będzie on działał mniej kierunkowo.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby jednak antena dookólna zewnętrzna, niestety jedyny kabel koncentryczny jaki mam na ścianie idzie do anteny siatkowej. Nie wiem czy dałoby się połączyć dwie anteny na dachu i puścić to jednym koncentrykiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...